Seimo nariai - Artūras MELIANAS 

EN  FR
Artūras MELIANAS
 
Artūras MELIANAS

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16.
Išrinktas Naujosios Vilnios (Nr. 10) apygardoje
iškėlė Liberalų ir centro sąjunga
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Istorija
Buvo išrinktas į 2000 – 2004 Seimą.
Biografija
Gimė 1964 m. vasario 25 d. Panevėžyje.

Iki 1979 m. mokėsi Panevėžio 3-iojoje vidurinėje mokykloje.

Nuo 1979 m. gyvena Vilniuje: iš pradžių – Naujojoje Vilnioje, vėliau – Naujininkuose.

1982 m. baigė Vilniaus prekybos technikumą (dabar – Vilniaus kolegija).

Vilniaus universitete 1992 m. baigė ekonomikos, 2000 m. – socialinio darbo studijas. Stažavosi Lenkijoje, Airijoje, Danijoje, JAV.

Dirbo Vilniaus grąžtų gamykloje inžinieriumi, Vilniaus socialinės paramos centro direktoriaus pavaduotoju.

1997 m. buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, Socialinių reikalų komiteto pirmininku.

2000–2004 m. – VIII Seimo narys, išrinktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Lietuvos liberalų sąjungos sąrašą. Seime dirbo Socialinių reikalų ir darbo komitete (2000–2001 m. – pirmininkas). Dalyvavo rengiant Darbo kodeksą, Pensijų reformos įstatymų paketą, Garantinio fondo ir kitus įstatymus, teikė ratifikuoti Europos socialinę chartiją. Dirbo Lietuvos ir Lenkijos bei Lietuvos ir Ukrainos parlamentų asamblėjose, pasisakė už glaudžius tarpvalstybinius santykius socialinės apsaugos ir ekonomikos srityje, buvo vizų panaikinimo su Ukraina iniciatorius.

Dirbdamas Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėju, sprendė socialiai remtinų žmonių problemas, ieškojo būdų, kaip jiems padėti.

2006–2008 m. – Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas. Prižiūrėjo Vilniaus apskrities socialinės paramos, sveikatos apsaugos, švietimo ir kultūros sritis.

Daugiau nei dešimtmetį dirba ir bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, yra aktyvus bendruomeninių judėjimų narys ir šalininkas: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmininko pavaduotojas, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos viceprezidentas, „Vilties“ bendrijos narys, Vilniaus „Sostinės“ LIONS klubo narys.

1996 m. kartu su Vilniaus labdaros fondu „Vaikai ir pasaulis“ Naujininkuose įkūrė nemokamą vaikų ir paauglių laisvalaikio klubą „Debesėlis“.

2001 m. su bendraminčiais įkūrė visuomeninę organizaciją „Naujininkų bendruomenė“, kuri subūrė Naujininkuose gyvenančius ir dirbančius asmenis spręsti vietos problemas, organizuoti bendruomenės renginius – jau tradicine tapusią „Naujininkų Federacijos“ ir kitas šventes.

2007 m. įkūrė dienos centrą Pavilnyje.

2008 m. inicijavo Dvarčionių bendruomenės steigimą, yra jos valdybos narys.

Vienas iš Naujosios Vilnios futbolo komplekso statybos bei Naujininkų ir Naujosios Vilnios senjorų klubų iniciatorių.

Partijų nekeitė – nuo pat Lietuvos liberalų sąjungos įkūrimo yra jos narys. Susijungus Lietuvos liberalų, Lietuvos centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungoms, tapo Liberalų ir centro sąjungos valdybos nariu. 2009 m. buvo išrinktas Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotoju.

 

Pomėgiai – grojimas gitara, muzika, bendravimas.

Moka rusų, lenkų, ukrainiečių ir anglų kalbas.

Žmona Lina.

Turi tris vaikus – Armantą, Evaldą ir Titą.

© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ