Seimo nariai - Edmundas JONYLA 

EN  FR
Edmundas JONYLA
 
Edmundas JONYLA

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16.
Išrinktas Raseinių (Nr. 42) apygardoje
iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Biografija
Gimė 1952 m. gegužės 6 d. Raseinių rajono Paklanių kaime.

Dvi pirmas klases baigė Raseiniuose. 1961 m. tėvams persikėlus gyventi į Kalnujus, mokėsi Palendrių pradinėje, Kalnujų aštuonmetėje ir Raseinių 1-ojoje vidurinėje (dabar – Raseinių „Kalno“ vidurinė mokykla) mokyklose.

Tuo metu buvo didelė profesijų įvairovė, tačiau nutarė būti naudingas čia, kur gimęs ir augęs. Išsirinko žemdirbio profesiją ir įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar – Lietuvos žemės ūkio universitetas) studijuoti žemės ūkio mechanizacijos.

Po penkerių metų diplomuotas inžinierius buvo paskirtas susivienijimo „Lietuvos žemės ūkio technika“ Viduklės remonto dirbtuvių kontrolieriumi, vėliau – vyriausiuoju kontrolieriumi. Čia dirbdamas įstojo į Lietuvos komunistų partiją.

Nuo 1978 m. dirbo komjaunimo sekretoriumi, o nuo 1983 m. – partijos komiteto Žemės ūkio skyriaus vedėju. Tai buvo tik politinė partinė priklausomybė, jos specialiai nesiekė, naudojosi kaip priemone svarbiems darbams atlikti.

Nuo 1986 m. dirbo „Auksinės varpos“ kolūkio pirmininku. Čia sulaukė Nepriklausomybės ir naujosios žemės ūkio reformos.

1990 m. dalyvavo pirmuose demokratiškuose rinkimuose į Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą. Pateko į antrąjį turą, bet nedidele balsų persvara pralaimėjo kandidatui Arūnui Degučiui.

1992 m. pasitraukė iš kolūkio vadovo pareigų ir įkūrė savo gamybinę ir komercinę įmonę, kurios pagrindinė veikla – prekyba plataus vartojimo prekėmis.

1995 m. ėjo UAB „Paupio tvenkiniai“ filialo „Paupio žuvis“ direktoriaus pareigas, 1996 m. – UAB „Gabšių žuvis“ direktorius.

1997–1999 m. dirbo UAB „Norvelita“ direktoriumi gamybai.

2000 m. buvo išrinktas Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariu. Tais pačiais metais pradėjo dirbti Raseinių miesto seniūnu.

2002 m. rinkimuose į savivaldybių tarybas rinkėjai vėl išrinko rajono tarybos nariu. 2003 m. balandžio mėn. buvo išrinktas rajono savivaldybės meru, dirbo visą kadenciją – iki 2007 m. balandžio mėn. Tais pačiais metais vykusiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas buvo išrinktas rajono tarybos nariu.

Nuo 1990 m. – Lietuvos demokratinės darbo partijos, nuo 2001 m. – Lietuvos socialdemokratų partijos Raseinių rajono skyriaus narys, nuo 2003 m. – skyriaus pirmininko pavaduotojas. Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos narys.

Visą gyvenimą aktyviai dalyvauja sportinėje veikloje. Yra stalo teniso klubo „Lūšiukas“ prezidentas, pats aktyviai dalyvauja ir treniruotėse, ir varžybose. Mėgsta tinklinį, taip pat tas sporto šakas, kur būtinas taiklumas, susikaupimas, kantrybė.

 

Pomėgiai – medžioklė, sportas, žvejyba.

Moka rusų ir vokiečių kalbas.

Žmona Danutė – individualiosios įmonės savininkė.

Turi tris dukteris. Vaida Žebarauskienė gyvena ir dirba Kėdainiuose, augina sūnų ir neakivaizdiniu būdu studijuoja Lietuvos žemės ūkio universitete. Vilma Jonylaitė, įgijusi burnos higienistės specialybę, dirba Airijoje. Milda Jonylaitė studijuoja Mykolo Romerio universitete.

© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ