Seimo nariai - Kęstutis MASIULIS 

EN  FR
Kęstutis MASIULIS
 
Kęstutis MASIULIS

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2012-11-16.
Išrinktas Kelmės (Nr. 41) apygardoje
iškėlė Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Istorija
Buvo išrinktas į 2000 – 2004 Seimą.
Biografija
Gimė 1957 m. kovo 23 d. Kelmėje šeimoje, kurios tvirtą būdą ir drąsią laikyseną sovietinio režimo metais daugelis kelmiškių puikiai žino.

1975 m. baigė Kelmės vidurinę mokyklą. Mokykloje buvo vienas iš gabesnių mokinių, paskutinėje klasėje tapo vienu iš respublikinės fizikų olimpiados laureatų.

Meilė tiksliesiems mokslams lėmė, kad po baigimo įstojo į Vilniaus valstybinio universiteto (dabar – Vilniaus universitetas) Fizikos fakultetą ir studijavo teorinę fiziką. Fizikos fakultetą užbaigė būdamas geriausiu kurso absolventu ir buvo pakviestas dirbti šio fakulteto Puslaidininkių fizikos katedroje.

Tolesnį kelią nulėmė šeimoje skiepytos dvasinės vertybės, todėl fiziko teoretiko karjerą iškeitė į mokslininko filosofo kelią. 1986 m. įstojo į Lietuvos filosofijos, sociologijos ir teisės instituto aspirantūrą.

Lietuvos mokslų akademijoje inicijavo Jaunųjų mokslininkų diskusijų klubą. Jame su jaunatviška drąsa buvo organizuojami renginiai, į kuriuos sovietinio režimo atstovai reagavo labai nepalankiai. Klubas prisidėjo organizuojant diskusiją, kurios metu buvo įsteigtas Sąjūdis. Tuo pat metu jis neapleido ir mokslo – 1989 m. apgynė disertaciją, susijusią su Lietuvos fizikos ir matematikos filosofijos istorija.

Laikmetis paskatino susidomėti ir socialiniais mokslais, nes laisvę atgavusioje Lietuvoje trūko politologų, nebuvo viešojo sektoriaus valdymą išmanančių žmonių. Laimėjo NATO stipendiją studijoms ir tyrimams, daug kartų stažavosi užsienyje. Netrukus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentams ėmė skaityti elitologijos, politikos mokslų filosofijos ir kitus kursus. Kaip valdymo ir politikos mokslų specialistas buvo nuolat kviečiamas dalyvauti diskusijose į įvairias televizijos ir radijo laidas.

1999 m. pavasarį pradėjo dirbti Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus patarėju, o po penkių mėnesių – Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Dirbo dviejų premjerų patarėju strategijos klausimais. Darbas buvo labai įtemptas ir įdomus, nes teko dalyvauti sprendžiant problemas, kurias sukėlė Rusijos finansų krizė.

2000 m. buvo išrinktas Lietuvos teisės universiteto (dabar – Mykolo Romerio universitetas) Valstybinio valdymo fakulteto dekanu.

2005–2008 m. – Mykolo Romerio universiteto Viešojo administravimo fakulteto Viešojo administravimo katedros vedėjas, profesorius.

2003 m. birželio mėn. buvo išrinktas Vilniaus vicemeru, tačiau 2005 m. pavasarį išaiškėjus skandalams, į kuriuos įklimpo tuometinis meras, protestuodamas prieš neskaidrų sostinės valdymą, atsistatydino. 2007 m. vilniečiai jį vėl išrinko į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

1991–1996 m. – Lietuvos liberalų sąjungos narys. Nuo 2003 m. – Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) (dabar – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) narys.

 

Pomėgiai – laisvalaikis su šeima, meistravimo darbai, sodininkystė.

Moka rusų, vokiečių, anglų kalbas.

Žmona Irena – psichologė.

Turi tris vaikus. Duktė Jūratė – advokato padėjėja, sūnus Saulius Vilniaus kolegijoje studijuoja biuro administravimą, duktė Liepa – tekstilininkė.

© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ