Seimo nariai - Artūras ZUOKAS 

EN  FR
Artūras ZUOKAS
 
Artūras ZUOKAS

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2009-11-30.
Išrinktas pagal sąrašą,
iškėlė Liberalų ir centro sąjunga
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Istorija
Buvo išrinktas į 2004 – 2008 Seimą.
Biografija
Gimė 1968 m. vasario 21 d. Kaune.

 

1998 m. Vilniaus universitete baigė žurnalistiką.

 

Studijuodamas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Kartu su bendražygiais buvo įsteigę Humanistinio jaunimo sąjungą, leido mėnraštį „Homo Sovieticus“. Atgimimas dar stipriau įtraukė į visuomeninę veiklą: dalyvavo Sąjūdžio mitinguose, stabdė sovietų armijos paradą, buvo tuometinės Lietuvos laisvės lygos šalininkas.

 

Tik įstojęs, bet dar nepradėjęs studijuoti, įtikino „Sąjūdžio žinių“ laikraščio leidėjus siųsti jį į Abchaziją, kurioje tuo metu prasidėjo nesutarimai su Gruzija. Jo straipsnius skelbė ne tik „Sąjūdžio žinios“, bet ir „Komjaunimo tiesa“. Vyko ir į karinius konfliktus kitose to regiono vietose, kur susipažino su „Independent Television News LTD“ atstovais ir pradėjo su jais bendradarbiauti. Teko dirbti Abchazijoje, Gruzijoje, Pietų Osetijoje, Kalnų Karabache, Armėnijoje ir Azerbaidžiane, Čečėnijoje, Moldovoje ir vadinamojoje Padnestrės Respublikoje. Netrukus pateko į Iraką, kur kaip Lietuvos žurnalistas turėjo puikias sąlygas filmuoti ir matyti tai, ko negalėjo matyti Vakarų žurnalistai. Rengė reportažus apie karą Irake, jie buvo rodomi daugelio pasaulio televizijų naujienų laidose. Teko dirbti WTN naujienų agentūroje Maskvoje pučo ir kitų svarbių įvykių metu.

 

Netrukus įkūrė UAB „Baltijos naujienų agentūra“, kuri rengdavo televizijos naujienas apie tuometinius įvykius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Kartu teikė reklamos, dizaino ir vaizdo produkcijos gamybos paslaugas. Vėliau pradėjo konsultuoti užsienio kompanijas, kurios norėjo pradėti veiklą ar prekybą Lietuvoje. Tokia buvo verslo pradžia. Vėliau jo ir bendraminčių pastangomis Vilniuje buvo atidaryta pirmoji garsios italų kompanijos „United Colors of Benetton“ parduotuvė ir pasirašyta sutartis su „McDonald’s Europe“ dėl pirmojo pasaulyje gerai žinomo greito maisto restorano tinklo atidarymo Lietuvoje.

 

1997 m. tapo viešosios įstaigos Užupio fondo steigėju.

 

1996 m. kartu su bendraminčiais organizavo pirmosios Prezidento Valdo Adamkaus rinkimų kampanijos pradžią. 1997 m. vasarą sutarė su Lietuvos centro sąjunga dėl partinės paramos V. Adamkui ir kartu organizavo rinkimų kampaniją.

 

1999 m. tapo Liberalų sąjungos nariu, netrukus ir jos vicepirmininku. Tai jo pirmoji ir vienintelė partija.

 

2000 m. vadovavo Seimo rinkimų kampanijai, po kurios net 34 Liberalų sąjungos nariai tapo Seimo nariais.

 

Buvo ir vienas aktyviausių „Naujosios politikos“ koalicijos kūrėjų. Tai – neįkainojamos politikos pamokos.

 

Vilniaus meru pirmą kartą buvo išrinktas 2000 m. rudenį.

 

2003 m. savivaldybių tarybų rinkimuose koalicija „Už Vilnių, kuriame gera visiems“ laimėjo 18 vietų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, todėl tais pačiais metais pakartotinai buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru.

 

2003 m. išrinktas Liberalų, Centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungų pirmininku. Liberalų ir centro sąjungos pirmininku buvo išrinktas 2005 ir 2007 metais. 2007 m. vasario mėn. vykusiuose rinkimuose į Lietuvos savivaldybių tarybas buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės nariu.

 

Už savo visuomeninę veiklą ir darbą pelnė nemažai apdovanojimų: 2001 m. Prancūzijos Respublikos Prezidentas Žakas Širakas (Jacques Chirac) apdovanojo ordinu „Už nuopelnus Respublikai“, tai – dvišalių santykių plėtojimo su Prancūzija įvertinimas. 2002 m. gavo labiausiai pasižymėjusio pasaulio jauno žmogaus („The Outstanding Young Person of the World 2002“) apdovanojimą (suteikė Tarptautiniai jaunimo rūmai (Junior Chamber International), šiam apdovanojimui buvo pristatyti 104 šalių atstovai. 2002 m. jam buvo paskirtas „Verslo žinių“ apdovanojimas „Metų ekonomikos variklis 2002“; 2002 m. gavo apdovanojimą už architektūrą „Architektūros draugas 2001“; 2003 m. suteiktas Balzako lietuvių kultūros muziejaus ir Čikagos miestų-seserų programos komiteto metų žmogaus apdovanojimas „Už ypatingai gerą vadovavimą ir atsidavimą Vilniaus miestui bei jo žmonėms“; 2003 m. Latvijos Respublikos Prezidentė apdovanojo Trijų žvaigždžių ordinu už gerų santykių tarp Lietuvos ir Latvijos skatinimą; 2003 m. suteiktas JAV ir Baltijos šalių fondo apdovanojimas „Už valdymo meną“.

 

2003 m. buvo išrinktas Vilniaus Gedimino technikos universiteto garbės nariu.

 

 

Pomėgiai – buriavimas, tenisas, fotografija.

 

Moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

 

Žmona Agnė.

 

Turi tris vaikus: dukteris Gabrielę (1993 m.) ir Emiliją (2005 m.), sūnų Domantą (1995 m.)
© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ