Seimo nariai - Linas KARALIUS 

EN  FR
Linas KARALIUS
 
Linas KARALIUS

 

Seimo narys nuo 2008-11-17 iki 2010-11-11.
Išrinktas pagal sąrašą,
iškėlė Tautos prisikėlimo partija
 
  
Pareigos
Seimo komitetuoseSeimo komisijoseSeimo frakcijoseParlamentinėse grupėse
Komandiruotės ir kelionės
Biografija

Gimė 1973 m. rugsėjo 11 d. Vilniuje.

Aplinka paskatino jį domėtis muzika, pradėjo lankyti privačias muzikos pamokas. Dar besimokydamas Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje kartu su bendraklasiais subūrė pirmąjį muzikinį kolektyvą. Prasidėjus Lietuvos atgimimui aktyviai dalyvavo visuose Sąjūdžio mitinguose. Sausio 13-osios įvykių metu budėjo Vilniaus televizijos bokšte.

Pabaigęs mokyklą toliau privačiai siekė muzikinio išsilavinimo ir tęsė muzikinę veiklą. Kartu su bendraminčiais įkūrė sunkiojo roko grupę Regredior.

Labai anksti, vos 21-erių, sukūrė šeimą. 1994 m. susilaukė dukters Eglės. Tapo vienos didžiausių tuometinių reklamos agentūrų „Redinga“ reklaminių garso ir vaizdo klipų skyriaus vadovu. Darbas reklamos srityje išlaisvino jo kūrybinį potencialą. Savarankiškai išmokęs dizainerio maketuotojo amato, kompiuteriu laisvalaikiu kurdavo Lietuvos muzikos atlikėjų kompaktinių plokštelių viršelius. Yra kūręs viršelius tokiems atlikėjams kaip Andrius Mamontovas, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Asta Pylipaitė ir kt. 1995 m. kartu su bendramoksliu ir vaikystės draugu Marijumi Bereniu (Tru) įkūrė populiariosios muzikos grupę ŽAS. Kartu su Marijumi yra grupės ŽAS visų per 10 metų išleistų muzikos albumų dainų autoriai. 2001 m., dar muzikuodamas grupėje, ėmė domėtis sveika gyvensena, Rytų filosofija, joga, ajurveda, tapo sveikos vegetariškos mitybos šalininku.

2002 m. sukūrė antrą šeimą, tais pačiais metais gimė sūnus Vėjas. 2004 m., pirmosios savo kelionės po Indiją metu, nusprendė palikti ŽAS ir imtis prasmingo darbo jaunimo sveikatos ugdymo srityje. Nesėkminga buvo ir antroji santuoka, todėl visiškai atsidavė darbui. Įsidarbino Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriuje. Tuo pat metu neakivaizdžiai studijavo Šiaulių universiteto Edukologijos fakultete. Ėmė lankyti šalies mokyklas ir susitikimuose su moksleiviais pasakojo jiems apie žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui. Ne vienas tokių susitikimų dalyvis apsispręsdavo pasukti sveikos gyvensenos keliu. Savaitgaliais organizuodavo sveikatingumo seminarus suaugusiems. 2005 m. yra gavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos apdovanojimą už sveikos gyvensenos propagavimą tarp jaunimo.

2007 m. išėjo iš Vilniaus miesto savivaldybės, įsteigė Jaunimo sveikatos ugdymo centrą, kuriame vykdė įvairius vaikų ir jaunimo socializacijos projektus.

2008 m. buvo išrinktas Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos tarybos nariu.

 

Pomėgiai – sportas, kelionės, muzika, technologijos pasiekimai, filosofija.

Moka anglų ir rusų kalbas.

Turi dukrą Eglę ir sūnų Vėją.
© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ