Pranešimai žiniasklaidai 

EN  FR

Seimo Pirmininkė I. Degutienė: su korupcija iki šiol vis dar kovojama gana chaotiškai


2010 m. rugsėjo 2 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė Biudžeto ir finansų, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų pirmininkus Kęstutį Glavecką, Arvydą Anušauską ir Stasį Šedbarą.

 

Susitikime buvo aptarti kitą savaitę prasidedančioje Seimo rudens sesijoje planuojamą pateikti ir priimti kovai su korupcija skirto įstatymų projektų paketas, parlamentinio darbo antikorupcijos srityje organizavimo ir koordinavimo klausimai.

 

Pokalbio metu buvo aptarta dar pernai pavasarį Seimo patvirtinta Lietuvos Respublikos nacionalinė kovos su korupcija programa ir jos įgyvendinimo priemonių planas. Buvo konstatuota, kad iš programos priemonių plane 2009 m. – 2010 m. I pusmečio laikotarpiu numatytų įgyvendinti 64 priemonių visiškai įvykdytomis galima laikyti tik 28 priemones, iš dalies įvykdytomis – 19 priemonių ir neįvykdytomis – 17 priemonių.

 

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad su korupcija iki šiol kovojama chaotiškai, kad įstatymų ir kitų teisės aktų pataisos registruojamos be antikorupcinio įvertinimo, taip pat nėra vieno kovos su korupcija politikos formuotojo. Seimo Pirmininkės nuomone, Nacionalinė kovos su korupcija programa vykdoma ganėtinai vangiai.

 

I. Degutienės ir susitikime dalyvavusių Seimo komitetų vadovų nuomone, būtina jau artimiausiu metu atnaujinti Nacionalinę kovos su korupcija programą.

 

Parlamento vadovė taip pat pažymėjo, kad būtina laikytis Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatų dėl teisės aktų projektų vertinimo antikorupciniu aspektu.

 

„Korupcijos prevencijos įstatymo aštuntasis straipsnis aiškiai sako, kad kai kurių sričių įstatymų projektai turi būti įvertinti antikorupciniu požiūriu, tačiau dažniausiai iš Vyriausybės atkeliaujantys projektai retai būna įvertinti antikorupciniu požiūriu. Todėl planuoju kreiptis į Vyriausybę ir prašyti, kad Seimą pasiektų tik tie atitinkamų sričių įstatymų projektai, kurie būtų įvertinti antikorupciniu aspektu“, – sakė Seimo Pirmininkė.

 

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad būtina sukurti kovos su korupcija politikos formuotoją, kuriuo galėtų tapti Generalinė prokuratūra ar jos padalinys, kuris bendradarbiaudamas su Vyriausybe nubrėžtų tokios politikos gaires. Taip pat aptartos ir galimybės atnaujinti jau dabar veikiančią Tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti ir į ją įtraukti aukščiausius politinio lygmens ir su korupcija kovojančių institucijų vadovus.

 

Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 

Seimo Pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ