Pranešimai žiniasklaidai 

EN  FR

Seimo Pirmininkė padėkojo Vengrijos ir Švedijos parlamentų vadovams už paramą Lietuvai lemtingąjį 1991 metų sausį


2011 m. sausio 12 d. pranešimas VIR

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė susitiko su Vengrijos Parlamento Pirmininku Laszlu Koveriu (Laszlo Kover) ir Švedijos Parlamento Pirmininku Peru Vesterbergu (Per Westerberg), kurie atvyko į Lietuvą dalyvauti Sausio 13-osios dvidešimtmečio renginiuose. 

  

Susitikimų metu parlamento pirmininkė padėkojo už paramą, kurią šios valstybės teikė Lietuvai 1991 metų sausio mėnesį sovietų vykdytos agresijos prieš mūsų valstybės žmones ir institucijas metu. 

„Prisimename, kad 1991 m. sausio 14 d. Vengrijos parlamentas priėmė pareiškimą, kuriame pasmerkė SSRS kariuomenės žiaurias akcijas Lietuvoje ir kuriuo reikalavo kuo skubiausiai sustabdyti agresiją bei išvesti sovietų kariuomenę iš Lietuvos“, – L. Koveriui sakė I. Degutienė. 

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Vengrijos žmonės ypač gerai suprato tuometės karinės jėgos grėsmę, nes patys analogišką sovietų „krikštą“ buvo patyrę dar 1956 metais. 

Susitikusi Švedijos parlamento vadovu, Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Lietuvai ypač malonu jau antrą kartą šiemet Vilniuje priimti brangų bičiulį ir Lietuvos draugą, kuris visai neseniai vėl buvo išrinktas parlamento vadovu. 

„Šiomis dienomis prisimename visas užsienio valstybes, jų iškilius piliečius, kurie tomis sunkiomis akimirkomis buvo kartu su lietuvių tauta. Dar 1991 metų sausio 12 dieną tuometinis Švedijos premjeras Ingvaras Karlssonas paskelbė pareiškimą, kuriame pasmerkė jėgos panaudojimą Lietuvoje, o po dviejų dienų, po nekaltų žmonių žudynių, pareiškė, kad tokie veiksmai gali turėti rimtų pasekmių visos Europos ateičiai“, – sakė I. Degutienė.

1991 metais Švedijos vyriausybei vadovavęs I. Karlssonas pareiškime teigė: „Įvykiai Vilniuje turi būti pasmerkti. Jeigu prievarta tęstųsi, tai turėtų rimtas pasekmes Sovietų Sąjungai ir Europos ateičiai. Konfliktas tarp Maskvos ir Baltijos respublikų turi būti išspręstas politinėmis priemonėmis ir susitarimais. Demokratiškai išrinkti Baltijos parlamentai turi būti gerbiami ir ginami“. 

Seimo Pirmininkės sekretoriatas 

Atstovas spaudai Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ