2012 m. rugsėjo 21 d. pranešimas VIR
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad greta gyvenančios tautos privalo būti kartu ir bendrauti, o ne atsiskirti ir žvelgti vieni į kitus su įtarimu. Tai Seimo Pirmininkė sakė vykdama į Europos bendradarbiavimo dienos renginį Janaslavo kaime Lazdijų rajone, Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.
Daug kartų esu sakiusi ir šiandien noriu pakartoti: valstybės siena šiais laikais tampa riba ir simboliu, ne skiriančiu tautas ir valstybes, bet jungiančiu. Jeigu prieš trisdešimt metų mes tik iš nuogirdų žinojome, kas vyksta už keliolikos kilometrų anapus sienos, tai šiandien kaimyninė Lenkija mums iš tikrųjų pabrėžiu kaimyninė, sako I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė sako esanti tikra, kad laikui bėgant ir bendravimas su Rusija bei Baltarusija, o taip pat ir su šiaurine kaimyne Latvija, taps glaudesnis, paprastesnis ir artimesnis.
Jeigu jau Dievo ir istorinės lemties dėka mūsų tautos įsikūrė viena šalia kitos, reiškia mums skirta būti kartu ir bendrauti, o ne atsiskirti atsiriboti ir žvelgti į kaimynę su įtarimu. Tokie renginiai ypač tarnauja tokiam tikslui. Ir susipažindama su Europos bendradarbiavimo dienai skirtų renginių programa atkreipiau dėmesį į tris žodžius, kurie yra svarbiausi, pamatiniai. Tai bendradarbiavimas, kaimynystė, partnerystė, sako I. Degutienė.
Ji pripažįsta, kad ne visuomet ir visais klausimais pavyksta rasti bendrą sutarimą.
Žinoma, mes ne vienu klausimu turime skirtingas nuomones, tačiau tai nereiškia, kad esame priešininkai ar juo labiau priešai. Esame normalūs žmonės, normalios tautos, normalios valstybės. Ir jeigu pasaulyje dabar madingas žodžių junginys santykių perkrovimas, pamėginkime ir mes dabar ir ateityje santykius įtarumas už įtarumą arba nepasitikėjimas už nepasitikėjimą pakeisti santykiais pagarba už pagarbą. Jei taip įvyks, pralaimėjusių tikrai nebus, o laimės kiekviena tauta ir kiekviena valstybė, sako Seimo Pirmininkė.
Seimo Pirmininkės sekretoriatas
Seimo Pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys, tel.: 2396023, 8 698 42073