Apie Komiteto posėdžius 

EN  FR

Apie Ekonomikos komiteto 2010-09-29 posėdį


 

Ekonomikos komiteto 2010-09-29 posėdyje:.

 

 

1.  SVARSTYTA. Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 2 ir 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas XIP-1613.

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Aušra Vičkačkienė, Birutė Vėsaitė, Kęstutis Daukšys, Vaidotas Bacevičius, Julius Veselka, Valdemaras Valkiūnas.

 

NUTARTA Įstatymo projekto svarstyme daryti pertrauką.

 

Balsavimo rezultatai: “ už“ -6, „ prieš“- 2,  „ susilaikė“-2.

 

2. SVARSTYTA. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 8 straipsnio papildymo ir  pakeitimo įstatymo projektas XIP-370.

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Vaidotas Kalinauskas, Kęstutis Daukšys, Audrius Endzinas.

 

NUTARTA Įstatymo projekto svarstyme daryti pertrauką.

 

Balsavimo rezultatai: “ už“ -7, „ prieš“- 0,  „ susilaikė“3.

 

3. SVARSTYTA. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas XIP-442(2).

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Birutė Vėsaitė, Kazimieras Kuzminskas, Jūratė Laurikėnaitė, Julius Veselka, Kęstutis Daukšys.

 

NUTARTA: 1. Įstatymo projektą atmesti. Atsižvelgta į  Vyriausybės išvadose (2010 m. vasario 10 d.  nutarimas Nr. 105 ir 2010 m. liepos 21 d. nutarimas Nr. 1100) išdėstytas  nepritarimo įstatymo projektui ir Seimo narės B.Vėsaitės 2010 m. balandžio 21 d. pasiūlymui priežastis.

2. Komiteto paskirtas pranešėjas: Dainius Budrys.

 

Balsavimo rezultatai: “ už“ -5, „ prieš“ -4,  „ susilaikė“-1 (lemia Komiteto pirmininko balsas).

 

            4. SVARSTYTA. Įstatymo dėl  Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Singapūro Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl oro susisiekimo ratifikavimo projektas XIP-1915.

 

Kalbėjo: Julius Veselka, Jaunius Jasiūnas, Agnė Katkutė, Kęstutis Daukšys.

 

NUTARTA: 1. Pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui ir komiteto išvadai.

2. Komiteto paskirtas pranešėjas: Vaidotas Bacevičius.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            5. SVARSTYTA. Įstatymo dėl Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) papildomo protokolo dėl elektroninio važtaraščio ratifikavimo projektas XIP-671.

 

Kalbėjo: Julius Veselka, Jaunius Jasiūnas, Kęstutis Daukšys, Valdemaras Valkiūnas, Vaidotas Bacevičius, Rimantas Sinkevičius.

 

NUTARTA: 1. Pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui ir komiteto išvadai.

2.  Komiteto paskirtas pranešėjas: Kęstutis Daukšys.

 

Balsavimo rezultatai:    “ už“ -8, „ prieš“-0,  „ susilaikė“-2.

 

6. SVARSTYTA. Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. .../2010...m. ... ... d., kuriuo iš dalies keičiamos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 (Bendro BRO reglamento) nuostatos dėl pagalbos, teikiamos pasinaudojant Vokietijos alkoholio monopolija ES-10-28.

 

Kalbėjo: Julius Veselka, Rimantas Krasuckis, Kęstutis Daukšys, Kazimieras Kuzmickas, Rimantas Sinkevičius, Birutė Vėsaitė.

 

NUTARTA: 1. Konstatuoti, kad  Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. …/2010 … m. … … d., kuriuo iš dalies keičiamos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1234/2007 (Bendro BRO reglamento) nuostatos dėl pagalbos, teikiamos pasinaudojant Vokietijos alkoholio monopolija (COM (2010)336) galimai prieštarauja subsidiarumo ir proporcingumo principams.

2. Rekomenduoti Žemės ūkio ministerijai:

2.1. Dokumento aktualumo žymą iš „Nelabai aktualus“ pakeisti į „Aktualus“  ir, atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus argumentus, suformuluoti naują Lietuvos Respublikos poziciją.

2.2  Nustatyti parlamentinio tikrinimo išlygą dokumento svarstymui.

3. Komiteto paskirtas pranešėjas: Valdemaras Valkiūnas.

Balsavimo rezultatai: “už” – 4, “prieš” – 0; “susilaikė” -2.

 

7. SVARSTYTA. Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl bendrovių viduje perkeliamų trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo sąlygų {SEK(2010)884} }SEK(2010)885} ES-10-34.

 

Kalbėjo: Julius Veselka, Evelina Gudzinskaitė, Kęstutis Daukšys, Valdemaras Valkiūnas, Rimantas Sinkevičius, Vaidotas Bacevičius, Karolis Dieninis.

 

NUTARTA: 1. Atsižvelgiant į tai, kad:

            1) Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 2 Protokolo dėl subsidiarumo ir proporcingumo principų taikymo 5 straipsnis nustato, kad  „priežastys, dėl kurių buvo padaryta išvada, kad Sąjungos tikslas gali būti geriau pasiektas Sąjungos lygiu, grindžiamos kokybiniais ir, jei įmanoma, kiekybiniais rodikliais“, tačiau Komisijos pateiktame poveikio vertinime (Komisijos dokumentas SEK(2010) 885) tik nurodoma, kad „Bendrovių viduje perkeliama 16 500 asmenų per metus.“, nenurodant, kurių metų duomenys pateikiami, nenurodoma, kaip bendrovių viduje perkeliamų darbuotojų skaičius pasiskirsto tarp ES valsybių, nepateikta darbuotojų judėjimo dinamika ir numatomos prognozės;

             2) taip pat Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 2 Protokolo dėl subsidiarumo ir proporcingumo principų taikymo 5 straipsnis nustato, kad turi būti atsižvelgiama į Europinių įstatymo galią turinčių aktų projektuose „būtinybę sumažinti finansinę arba administracinę naštą, tenkančią Sąjungai, nacionalinėms vyriausybėms,regionų valdžios arba vietos savivaldos institucijoms, ūkio subjektams ir piliečiams“, o Pasiūlymo 10 str. 7, 8 dalių nuostatos, detaliai reglamentuojant supaprastintos leidimų gyventi išdavimo tvarkos taikymo taisykles, taip pat Pasiūlymo 10 str. 7 dalies ir  16 str. 1 dalies b punkto nuostatos ženkliai padidina administracinę naštą  ne tik perkeliamus asmenis priimančioms įmonėms, bet ir valstybėms narėms peržiūrint ir pakeičiant esamus darbo rinkos santykių reguliavimo mechanizmus ir juos reglamentuojančius teisės aktus (pvz., Lietuvoje  reikėtų peržiūrėti ir keisti net 13 galiojančių įstatymų ir kitų teisės aktų);

              3)  nors Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 45 straipsnis 3 dalies c punktas nustato darbuotojams teisę  „apsigyventi bet kurioje valstybėje narėje siekiant dirbti pagal tos valstybės piliečių įsidarbinimą“, o 79 straipsnio 5 dalis nustato “Šis straipsnis neturi įtakos valstybių narių teisei nustatyti į jų teritoriją iš trečiųjų šalių ieškoti samdomo arba savarankiško darbo atvykstančių trečiųjų šalių piliečių priėmimo apimtis.“,  argumentuojant 79 straipsnio 2 dalies a ir b punktais, siūlomas perkeliamų asmenų mobilumo skatinimo Europos Sąjungoje modelis, pagal kurį vienos valstybės narės kompetentingoms institucijoms suteikiama teisė leisti perkeliamiems asmenims dirbti kitose valstybėse narėse (pasiūlymo 16 str.), praplečia leidimus gyventi išduodančių valstybių narių jurisdikcijos ribas ir pažeidžia kitų valstybių narių nacionalinę kompetenciją reglamentuoti darbo rinkos santykius, o kartu nepagrįstai didina su darbo santykiais susijusias valstybės finansinės išlaidas socialinėms ir sveikatos reikmėms;

konstatuoti, kad  galimas prieštaravimas subsidiarumo ir proporcingumo principams.

                2. Pritarti Migracijos departamento prie VRM 2010-09-03 pozicijai.

            3. Nustatyti parlamentinio tikrinimo išlygą dokumento svarstymui.

4. Komiteto paskirtas pranešėjas: Kęstutis Daukšys.

 

Balsavimo rezultatai: “už” – 8, “prieš” – 0; “susilaikė” -1.

 

8.  SVARSTYTA. Pasiūlymų Turizmo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui XIP-2212(2)  svarstymas.

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Audrius Endzinas, Jurgis Razma, Birutė Vėsaitė..

 

NUTARTA: įstatymo projekto svarstyme daryti pertrauką.

Balsavimo rezultatai: “už” – 6; “prieš” – 2; “susilaikė” -0.

 

9.  SVARSTYTA. Dėl 2010 m. rugsėjo 8 d. Seimo Audito komiteto sprendimo Nr.141-S-25 „Dėl valstybinio audito ataskaitos „Termofikacinėse elektrinėse pagamintos remiamos elektros energijos supirkimo apimčių (kvotų) nustatymas“.

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Arvydas Darulis, Birutė Vėsaitė, Mindaugas Milčiūnas, Kęstutis Daukšys,  Danas Janulionis, Valdemaras Valkiūnas.

 

Konstatuota, kad Valstybės kontrolės atlikta valstybinio audito ataskaita „Termofikacinėse elektrinėse pagamintos remiamos elektros energijos supirkimo apimčių (kvotų) nustatymas“ atskleidė, kad Lietuvoje termofikacinės elektrinės remiamos nustatant joms elektros energijos supirkimo kvotas, neatsižvelgiant į energijos gamybos efektyvumą, o veikianti termofikacinių elektrinių rėmimo sistema iškreipia rinką.

 

NUTARTA: 1. Pritarti Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitos „Termofikacinėse elektrinėse pagamintos remiamos elektros energijos supirkimo apimčių (kvotų) nustatymas“ išvadoms ir rekomendacijoms.

2. Rekomenduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybei atsižvelgti į Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitos „Termofikacinėse elektrinėse pagamintos remiamos elektros energijos supirkimo apimčių (kvotų) nustatymas“ išvadas ir rekomendacijas rengiant Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją.

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            10. SVARSTYTA. Dėl Ekonomikos komiteto 2010 m. rudens sesijos darbo plano projekto.

Kalbėjo: Julius Veselka, Birutė Vėsaitė, Kęstutis Daukšys,  Jurgis Razma.

 

                NUTARTA: patvirtinti Ekonomikos komiteto 2010 m. rudens sesijos darbo planą.

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

      11. SVARSTYTA. Dėl Audito komiteto 2010-09-16 rašto  Nr.V-2010-5459 Nr. “Dėl pasiūlymų Valstybės kontrolės valstybinio audito 2011 metų programai”.

     

Kalbėjo: Julius Veselka, Birutė Vėsaitė, Jurgis Razma.

 

NUTARTA: Pasiūlyti Valstybės kontrolei 2011 metais atlikti  šiuos  Valstybinius auditus: 

    1. AB Lietuvos paštas finansinį  auditą.

    2. Energetikos įmonių pertvarkos veiklos (valdymo) auditą.

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

            12. SVARSTYTA. Seimo nario R.Sinkevičiaus (2010-09-28) pasiūlymas Seimo nutarimo  "Dėl suskystintų gamtinių dujų importo terminalo plėtros plano projekto" projektui XIP-1647(4).

 

Kalbėjo: Dainius Budrys, Rimantas Sinkevičius.

 

            NUTARTA: pritarti Seimo nario R.Sinkevičiaus (2010-09-28) pasiūlymui.

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

                                                                       

13. SVARSTYTA. Pasirengimas  Šventosios valstybinio jūrų uosto įstatymo 27 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto  XIP-1329 svarstymui.

 

NUTARTA: 1. Komiteto išvadų rengėjais  paskirti V.Bacevičių, A.Endziną, K.Daukšį,  komiteto biuro patarėją D.Šaltmerį.

                          

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

14. SVARSTYTA. Pasirengimas Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo 3, 4, 5 straipsnių pakeitimo papildymo įstatymo projekto XIP-2191 svarstymui.

 

NUTARTA: 1. Komiteto išvadų rengėjais  paskirti K.Kuzminską, K.Daukšį, komiteto biuro patarėjas R.Duburaitę, R.Petkūnienę.

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ