Apie Komiteto posėdžius 

EN  FR

BFK (2012 10 03) posėdis


LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

BIUDŽETO IR FINANSŲ KOMITETAS

POSĖDŽIO  PROTOKOLAS

2012-10-03 Nr.109-P-31

Vilnius

                Posėdis įvyko (2012-10-03, 10 val. 00 min.).

                Posėdžio pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

                Posėdžio protokolą rašė – Danguolė Zabulėnienė.

                Komiteto posėdyje dalyvavo: Kęstutis Glaveckas, Vitas Matuzas, Petras Luomanas, Saulius Bucevičius, Algimantas Salamakinas, Rytas Kupčinskas, Jurgis Razma, Žilvinas Šilgalis. Biudžeto ir finansų komiteto biuras: vedėja Alina Brazdilienė, patarėjai Gediminas Morkūnas, Janina Baltrušaitienė, Jolanta Dzikaitė, Aleksandras Mikalauskas, Dalia Mudėnienė, padėjėjos Danguolė Zabulėnienė ir Jolanta Matiliauskienė.

 (1 priedas pridedamas prie protokolo).

                Kviestinių asmenų sąrašas pridedamas prie protokolo. (2 priedas pridedamas prie protokolo).

                DARBOTVARKĖ:

                1. Mokėjimų, atliekamų pagal komercinius sandorius, vėlavimo prevencijos įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) XIP-4677 ES.      

2. Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4055(2). 

3. Vidaus tarnybos statuto 29 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4353.

4. Nr. ES-12-85 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2009/65/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusio su kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektais (KIPVPS), derinimo nuostatos, susijusiomis su depozitoriumo funkcijomis, atlyginimo nustatymo politika ir sankcijomis COM(2012) 350 final.

5. Nr. ES-12-81 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl investicinių produktų pagrindinės informacijos dokumentų COM92012) 352 final.

6. ES-12-80 Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl draudimo tarpininkavimo (nauja redakcija) COM(2012) 360 final.

7. PASIŪLYMAS Biudžeto sandaros įstatymo 1, 2, 3, 8, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 30, 31, 32, 33, 35, 37 straipsnių, penktojo skirsnio pavadinimo pakeitimo, Įstatymo papildymo šeštuoju skirsniu ir priedu bei 16 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektui XIP-4582.            

Pateikė: Seimo narys P.Auštrevičius.

8. Parlamentinės kontrolės klausimai. Atlikto tyrimo apie Lietuvoje veikiančių bankų ar jų skyrių teikiamų mokėjimo paslaugų įkainius ir jų sąsaja su teikiamų paslaugų kaštais, taip pat apie vartotojų, tarp jų socialiai jautrių ir labiausiai finansiškai pažeidžiamų gyventojų grupių išlaidas, susijusias su šiomis paslaugomis, rezultatų svarstymas.

9. Išvadų rengėjų darbo grupių sudarymo svarstymas:

- Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6, 7 ir 15 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4734 – išvadų rengėjai P.Luomanas, A.Salamakinas (A.Brazdilienė);

- Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymo 5, 6 straipsnių ir 1, 2, 3 bei 4 priedėlių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4346 – išvadų rengėjai V.Matuzas, V.Galvonas (A.Brazdilienė);

- Seimo NUTARIMO "Dėl Lietuvos Respublikos 2011 metų valstybės biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio" PROJEKTAS [Priedai] XIP-4211 – išvadų rengėjai K.Glaveckas, A.Butkevičius (A.Brazdilienė ir visi patarėjai).

1. SVARSTYTA. Mokėjimų, atliekamų pagal komercinius sandorius, vėlavimo prevencijos įstatymo pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS (nauja redakcija) XIP-4677 ES.

Pranešėjas Giedrius Kadziauskas.

Kalbėjo: Saulius Bucevičius, Rytas Kupčinskas, Algimantas Salamakinas, Vitas Matuzas.

NUTARTA. Pritarti komiteto patobulintam įstatymo projektui ir komiteto išvadoms. Balsavimo rezultatai: už – 7 (Kęstutis Glaveckas, Vitas Matuzas, Petras Luomanas, Saulius Bucevičius, Algimantas Salamakinas, Jurgis Razma, Žilvinas Šilgalis);  prieš - 0;  susilaikė – 1 (Rytas Kupčinskas,)

               

2. SVARSTYTA. Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4055(2).

Pranešėjas Mečislavas Zasčiurinskas.

Kalbėjo: Kęstutis Glaveckas, Algimantas Salamakinas, Danutė Akulavičienė, Rytas Kupčinskas, Petras Luomanas.

NUTARTA. Daryti komitete svarstyme pertrauką.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.          

3. SVARSTYTA. Vidaus tarnybos statuto 29 straipsnio pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4353.

Pranešėjas Vitas Matuzas.

Kalbėjo: Saulius Bucevičius, Jurgis Razma, Kęstutis Glaveckas.

NUTARTA. Pasiūlyti pagrindiniam Socialinių reikalų ir darbo komitetui kreiptis į Seimo valdybą, kad prašytų Vyriausybės pateikti Seimui išvadas dėl Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 29 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIP-4353.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

4. SVARSTYTA. Nr. ES-12-85 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2009/65/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusio su kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektais (KIPVPS), derinimo nuostatos, susijusiomis su depozitoriumo funkcijomis, atlyginimo nustatymo politika ir sankcijomis COM(2012) 350 final.

Pranešėjas Vitas Matuzas.

Kalbėjo: Kęstutis Glaveckas, Žilvinas Šilgalis, Jurgis Razma.

NUTARTA:

Dėl pasiūlymo priimti ES teisės aktą galimo prieštaravimo subsidiarumo principui:             Atsižvelgiant į tai, kad:

1. Nustatyti trūkumai galėtų būti panaikinti tik veiksmais Europos lygmeniu ir todėl šių tikslų būtų geriau siekti Sąjungos lygmeniu, vadovaujantis subsidiarumo principu, išdėstytu Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje;

2. Laikantis šiame straipsnyje išdėstyto proporcingumo principo, direktyva neviršijama to, kas būtina tam tikslui pasiekti.

Konstatuojame, kad pasiūlymas atitinka subsidiarumo principą.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

5. SVARSTYTA. Nr. ES-12-81 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl investicinių produktų pagrindinės informacijos dokumentų COM92012) 352 final.

Pranešėjas Vitas Matuzas.

Kalbėjo: Kęstutis Glaveckas, Žilvinas Šilgalis, Jurgis Razma.

NUTARTA:

Dėl pasiūlymo priimti ES teisės aktą galimo prieštaravimo subsidiarumo principui: atsižvelgiant į tai, kad: šio pasiūlymo tikslų, t. y. užtikrinti vienodas skirtingų produktų teikėjų ir investicinių produktų pardavėjų veiklos sąlygas visoje ES ir vienodą investuotojų apsaugą nustatant vienodas taisykles dėl skaidrumo, valstybių narių masto veiksmais negalima pasiekti. Nacionaliniai metodai investuotojų apsaugos atžvilgiu konkrečioje valstybėje narėje gali būti naudingi. Bet nacionaliniai metodai dėl savo pobūdžio galioja tik atitinkamoje nacionalinėje teritorijoje. Be to, kyla rizika, kad informacijos atskleidimo investuotojams metodai ims skirtis. Jais neįmanoma visos Sąjungos mastu sukurti vienodų investicinių produktų teikėjų ir pardavėjų veiklos sąlygų ir užtikrinti vienodos investuotojų apsaugos investuotojams atskleidžiamos informacijos atžvilgiu visoje ES, todėl reikia Europos lygmens veiksmų.

Konstatuoti, kad Komisijos pasiūlymas atitinka subsidiarumo principą.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

6. SVARSTYTA. ES-12-80 Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl draudimo tarpininkavimo (nauja redakcija) COM(2012) 360 final.

Pranešėjas Vitas Matuzas.

Kalbėjo: Kęstutis Glaveckas, Žilvinas Šilgalis, Jurgis Razma.

Jurio Razmos pasiūlymas dėl LR Teisingumo ministerijos pastabų.

Pritarta bendru sutarimu.

NUTARTA:

Dėl pasiūlymo priimti ES teisės aktą galimo prieštaravimo subsidiarumo principui:                    atsižvelgiant į tai, kad: daugelis persvarstomų klausimų jau įtraukti į dabartinius DTD1 teisės aktus. Be to, draudimo rinkos vis labiau tampa tarpvalstybinės. Tokiomis aplinkybėmis įmonių ir rinkos operatorių konkurencijos sąlygos (tiek skaidrumo taisyklių, tiek vartotojų apsaugos sąlygos) skirtingose valstybėse turi būti palyginamos, ir tai vienas iš svarbiausių DTD1 tikslų. Šiuo metu reikia imtis Europos lygmens veiksmų siekiant atnaujinti ir iš dalies pakeisti DTD1 nustatytą reglamentavimo sistemą, kad būtų atsižvelgta į draudimo rinkų pokyčius, įvykusius įgyvendinus direktyvą. Vykstant tokiai integracijai pavieniai valstybių narių veiksmai būtų gerokai mažiau veiksmingi, suskaidytų rinkas ir taip lemtų reguliacinį arbitražą bei konkurencijos iškraipymus.

Konstatuoti, kad Komisijos pasiūlymas atitinka subsidiarumo principą.

Dėl pozicijos: iš esmės pritarti Finansų ministerijos 2012-09-10 pozicijai.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

7. SVARSTYTA: PASIŪLYMAS Biudžeto sandaros įstatymo 1, 2, 3, 8, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 30, 31, 32, 33, 35, 37 straipsnių, penktojo skirsnio pavadinimo pakeitimo, Įstatymo papildymo šeštuoju skirsniu ir priedu bei 16 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektui XIP-4582.          

Pateikė: Seimo narys P.Auštrevičius.

Pranešėjas petras Luomanas.

NUTARTA:

1 pasiūlymas. Nepritarti.

Atsižvelgiant į tai, kad Vyriausybės ir Seimo, taip pat ir atskirų Seimo komitetų, teises ir pareigas, svarstant Europos Sąjungos klausimus, reglamentuoja Seimo statutas, tikslinga nuostatas dėl Konvergencijos programos Seimo komitetams teikimo, svarstymo ir nuomonės pateikimo, įtvirtinti Seimo statute.

Biudžeto sandaros įstatymas reglamentuoja  bendras biudžeto projekto rengimo, tvirtinimo, vykdymo vertinimo ir kontrolės nuostatas, procedūras.

2 pasiūlymas. Nepritarti.   

Nėra aiškus pasiūlymo turinys.  Kokias teisines pasekmes sukeltų siūlomas teisinis reguliavimas, kad  Vyriausybė prieš teikdama Lietuvos Respublikai Seimui Europos Sąjungos Tarybos nuomonę apie tam tikrų metų Lietuvos konvergencijos arba Stabilumo programą ir, jeigu taikoma perviršinio deficito procedūra, – aktualias Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas turi gauti Seimo Europos reikalų  komiteto nuomonę dėl Europos Sąjungos Tarybos nuomonės.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

8. SVARSTYTA. Parlamentinės kontrolės klausimai. Atlikto tyrimo apie Lietuvoje veikiančių bankų ar jų skyrių teikiamų mokėjimo paslaugų įkainius ir jų sąsaja su teikiamų paslaugų kaštais, taip pat apie vartotojų, tarp jų socialiai jautrių ir labiausiai finansiškai pažeidžiamų gyventojų grupių išlaidas, susijusias su šiomis paslaugomis, rezultatų svarstymas.

Pranešėjas Vitas Matuzas.

Kalbėjo: Žilvinas Šilgalis, Saulius Bucevičius, Petras Luomanas, Žilvinas Šilgalis, Vitas Matuzas, Jurgis Razma, Gediminas Šimkus, Kęstutis Glaveckas, Šarūnas Keserauskas.

NUTARTA. Sprendimą priimti kitame komiteto posėdyje.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

9. SVARSTYTA. Išvadų rengėjų darbo grupių sudarymo svarstymas:

- Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 6, 7 ir 15 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4734 – išvadų rengėjai P.Luomanas, A.Salamakinas (A.Brazdilienė);

- Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymo 5, 6 straipsnių ir 1, 2, 3 bei 4 priedėlių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS XIP-4346 – išvadų rengėjai V.Matuzas, V.Galvonas (A.Brazdilienė);

- Seimo NUTARIMO "Dėl Lietuvos Respublikos 2011 metų valstybės biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio" PROJEKTAS [Priedai] XIP-4211 – išvadų rengėjai K.Glaveckas, A.Butkevičius (A.Brazdilienė ir visi patarėjai).

NUTARTA. Pritarti minėtų išvadų rengėjų darbo grupių sudarymui.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

 

 

Posėdžio pirmininkas                                                                                          Kęstutis Glaveckas

 

Posėdžio sekretorė                                                                                               Danguolė Zabulėnienė





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ