Parlamentinė kontrolė 

EN  FR

2011 m. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto sprendimai parlamentinės kontrolės srityje


 

 

Posėdžio data, Nr.

Svarstomas klausimas

Sprendimo turinys

  1.  

2010-01-12

Nr. 1

Dėl Seimo atstovų Lietuvos Respublikos Konstituciniame Teisme dėl Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo

NUTARTA. LR Seimo atstovu LR Konstituciniame Teisme nagrinėjant bylą Nr. 1B-25 dėl Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 14 ir 15 straipsnių atitikimo LR Konstitucijos 42 straipsnio 2 daliai, 47 straipsnio 1 daliai, konstituciniam teisinės valstybės principui skirti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narį Julių Dautartą.

  1.  

2010-01-12

Nr. 1

Dėl Savičiaus ligoninės statinių komplekso

NUTARTA.  Siūlyti Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkei, atsakant į skundus, pateikti Komisijos išvadas, o ne atskirų Komisijos narių nuomonę.

  1.  

2010-01-12

Nr. 1

Dėl Nacionalinės lituanistikos plėtros 2009-2015 metų programos įgyvendinimo ir mokslo ir studijų institucijų finansavimo

NUTARTA :

1. Kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl išaiškinimo, kaip bus skiriamos valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos moksliniams tyrimams, eksperimentinei (socialinei, kultūrinei) plėtrai ir meno veiklai plėtoti 2011 ir 2012 metais.

2. Organizuoti Komiteto posėdį-diskusiją „Dėl mokslo ir studijų institucijų finansavimo problemų“  2011 m. vasario mėnesį.

  1.  

2010-01-12

Nr. 1

Dėl Seimo atstovų Lietuvos Respublikos Konstituciniame Teisme dėl Mokslo ir studijų įstatymo.

 

NUTARTA. Deleguoti Seimo narį Mantą Adomėną ir Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėją Audrių SkaistĮ atstovauti Lietuvos Respublikos Seimui Konstituciniame Teisme nagrinėjant bylą pagal Lietuvos Vyriausiojo Administracinio Teismo prašymą (Nr. B-153-2010) ištirti, ar Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo (2009 m. balandžio 30 d. redakcija) 70 straipsnio 1 dalies nuostatos neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 40 straipsnio 3 daliai ir 41 straipsnio 3 daliai.

  1.  

2010-01-26

Nr. 2

Dėl Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių priemonių plano

NUTARTA:

1. Siūlyti Kultūros ministerijai, tobulinant Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių priemonių plano projektą, daugiau dėmesio skirti meno ir muzikos mokyklų įtraukimui, lietuvių kalbos ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose strategijos nuostatų taikymui, nacionalinių kultūros ir meno premijų teikimo sistemos peržiūrai, daugiakultūriškumo ir tautinių mažumų klausimams, Lietuvos kultūros sklaidai užsienyje.

2. Kreiptis į Seimo valdybą dėl darbo grupės sudarymo dėl bendrojo kultūros politikos pagrindų įstatymo projekto parengimo.

  1.  

2010-01-26

Nr. 2

Dėl prenumeratos pristatymo į kaimo gyvenamąsias vietoves

NUTARTA. Siūlyti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui ir Kultūros ministerijai iki 2011 m. vasario 21 d. teikti Komitetui pasiūlymus dėl fondo veiklą reglamentuojančių teisės aktų tobulinimo.

  1.  

2010-01-26

Nr. 2

Dėl Lietuvos studentų sąjungos kreipimosi „Dėl studentų padėties Lietuvos sveikatos draudimo sistemoje“

NUTARTA. Pritarti Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos ministerijų parengtai Lietuvos sveikatos draudimo įstatymo 6 straipsnio 4 dalies 7 punkto pakeitimo redakcijai ir siūlyti Vyriausybei Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 2 ir 6 straipsnių pakeitimo ir papildymo priedu įstatymo projekto (Nr. 10-0213-03-I) (10-2540-02) 6 straipsnio 4 dalies 7 punktą pakeisti ir jį išdėstyti taip:

„2. Pakeisti 6 straipsnio 4 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

                      7) Lietuvos Respublikos bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai ir kitų valstybių piliečiai bei asmenys be pilietybės, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose;

                      7) pagal Lietuvos Respublikoje vykdomas bendrojo ugdymo, formaliojo profesinio mokymo programas besimokantys mokiniai ir nuolatine (dienine) ir ištęstine studijų forma studijuojantys aukštųjų mokyklų studentai bei doktorantai, išskyrus asmenis, pakartotinai studijuojančius pagal tos pačios arba žemesnės studijų pakopos programą.“

  1.  

2011-01-26

Nr. 2

Dėl Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos senatų kreipimosi „Dėl stojamųjų egzaminų į menų krypties studijų programas tvarkos tobulinimo“

NUTARTA:

1. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai kartu su aukštosiomis mokyklomis, vykdančiomis menų studijas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) surengti pasitarimą, kuriame būtų aptarta ir surastas bendras sprendimas dėl priėmimo į menų studijas tvarkos patobulinimo. Šį sprendimą siūloma aptarti Komiteto posėdyje šių metų vasario 9 d.

2. Komiteto posėdyje apsvarstyti priėmimo į sporto studijų krypties ir žemės ūkio mokslų srities studijų programas tvarką ir jos tobulinimo galimybes.

  1.  

2011-01-26

Nr. 2

Dėl situacijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje

Komitetas susipažino su prof. Vytauto Juozapaičio skundu dėl Akademijos vadovybės veiksmų, kurie galimi, jo nuomone, tik priėmus naują statutą.

Komitetas pripažino, kad tai aukštosios mokyklos autonomijos reikalas.

  1.  

2011-01-26

Nr. 2

Dėl atstovo delegavimo į Tuskulėnų aukų atminimo įamžinimo komisiją,

NUTARTA. Į Tuskulėnų aukų atminimo įamžinimo komisiją deleguoti Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėją Audrių Skaistį.

  1.  

2011-01-26

Nr. 2

Dėl konferencijos „Šiuolaikinis istorijos mokymas(-is)“ rengimo Seimo rūmuose,.

NUTARTA:

1. Pritarti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo departamento ir istorijos mokytojų iniciatyvinės grupės prašymui 2011 m. balandžio 18 d. Seime surengti istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojų konferenciją „Šiuolaikinis istorijos mokymas(-is)“, skirtą  Laisvės aukų 20-mečiui paminėti.

2. Prašyti Seimo valdybos leisti šią konferenciją surengti Seimo Kovo 11-osios salėje, leisti naudotis reikalinga garso ir vaizdo įranga, skirti lėšų kavos pertraukai.

  1.  

2011-01-26

Nr. 2

Dėl patalpų suteikimo Mažosios Lietuvos reikalų tarybai

NUTARTA: Siūlyti Vilniaus m. savivaldybei suteikti visuomeninei asociacijai Mažosios Lietuvos reikalų taryba jos veiklos pobūdį ir apimtis atitinkančią patalpą panaudos pagrindu.

  1.  

2011-02-03 Nr.3

Susipažinimas su Lietuvių kalbos instituto struktūra ir veiklos kryptimis

Lietuvių kalbos instituto strateginiai tikslai, mokslinių tyrimų programa ir jos įgyvendinimas

NUTARTA. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai kartu su Lietuvos mokslo taryba ir humanitarinių mokslų institutais aptarti institutų būklės ir  finansavimo problemas, išdėstytas posėdžio metu ir surašytas pateiktame rašte. Aptarimo rezultatus ir priimtus sprendimus apsvarstyti artimiausiame Komiteto posėdyje vasario mėnesį.

  1.  

2011-02-03

Nr. 3

Dėl Lietuvių kalbos vidurinio ugdymo bendrosios programos

Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Nida Poderienė ir Ugdymo plėtotės centro Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio vedėja Zita Nauckūnaitė pristatė naują Lietuvių kalbos vidurinio ugdymo bendrąją programą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-02-23 Nr.4

Dėl priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos tobulinimo (Menų studijas, matematikos mokytojų rengimo, sporto studijų krypties ir žemės ūkio mokslų srities studijų programas)

NUTARTA : Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai kartu su kitomis suinteresuotomis institucijomis:

1. Vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymo 73 straipsnio 1 dalimi iki šių metų balandžio 1d. parengti Tikslinio studijų finansavimo tvarką.

2. Patobulinti Stojamųjų egzaminų tvarką, peržiūrėti studijų krypčių grupes ir valstybės finansuojamų studijų vietų jose skaičius, atsižvelgiant į Komitete iškeltas problemas dėl priėmimo į menų studijas ir sumažėjusio priėmimo į agronomijos, gyvulininkystės, miškininkystės, tekstilės, sporto krypties, matematikos mokytojų rengimo studijų programas. Apie parengtus pakeitimus informuoti Komitetą iki kovo 9 dienos.

  1.  

2011-02-23

Nr. 4

Dėl mokslo ir studijų institucijų biudžetinio ir konkursinio finansavimo

NUTARTA:

1. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai kartu su Lietuvos mokslo taryba parengti Lituanistikos tyrimų plėtros strategiją vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymo nuostatomis įtvirtinančiomis lituanistikos prioritetą.

2. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai ir Lietuvos mokslo tarybai informuoti Komitetą apie tai, kaip užtikrinamas Mokslo ir studijų įstatymo 10 straipsnio 4 dalyje nustatytų tikslų, tokių kaip kaupti, sisteminti, skleisti nematerialųjį ir dokumentinį lituanistikos paveldą, vykdyti fundamentinius lietuvių kalbos etnologijos, raštijos, kultūros ir istorijos paveldo tyrimus, nuoseklus įgyvendinimas ir kokiomis finansinėmis priemonėmis tai atliekama. 

  1.  

2011-02-23

Nr. 4

Dėl Seimo Pirmininkės pavedimo išnagrinėti Lietuvos sąjūdžio kreipimąsi Dėl Pasipriešinimo istorijos dėstymo

NUTARTA: Atsižvelgiant į tai, kad atskiras pilietinio ugdymo pagrindų kursas neatliepia pilietiškumo ir vertybinio ugdymo tikslų ir uždavinių, taip pat į tai, kad Pasipriešinimo istorija turi būti pilietiškumo ugdymo pagrindas,

1. Pritarti 2011-02-02 dienos kreipimosi Dėl Pasipriešinimo istorijos dėstymo nuostatoms.

2. Švietimo ir mokslo ministerijai:

2.1. Siūlyti iki 2011 m. kovo 15 d. informuoti Komitetą, kaip bus įgyvendinami kreipimosi iniciatorių pasiūlymai dėl pasipriešinimo istorijos dėstymo.

2.2. Ieškoti galimybių atnaujinti Pilietinio ir tautinio ugdymo programos finansavimą.

  1.  

2011-02-23

Nr. 4

Dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimų

Komitetas, įvertinęs asociacijų pateiktų dokumentų atitikimą 2010 m. gruodžio 22 d. LR Seimo nutarime Nr. XI-1249 Dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimų nuostatų patvirtinimo keliamiems reikalavimams, priėmė sprendimą, kurios organizacijos galės dalyvauti rinkimuose.  

NUSPRĘSTA:

1. Leisti dalyvauti Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimuose ICOMOS Lietuvos nacionaliniam komitetui, Lietuvos muziejų asociacijai, eksperimentinės archeologijos klubui „Pajauta“, LR restauratorių sąjungai, Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubui „Aukuras“, Žiemgalos draugijai (Vilniaus skyriui), senovės baltų kovų draugijai „Vilkatlakai“, Lietuvos architektų sąjungai, Lietuvos archeologijos draugijai, Pilaitės bendruomenei, Lietuvos žaliųjų judėjimui, draugijai „Pilis“, Mažosios Lietuvos reikalų tarybai, Klaipėdos vokiečių bendrijai ir Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacijai.

2. Neleisti dalyvauti Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimuose asociacijoms gyvosios istorijos klubui „Kovarnis“, gyvosios archeologijos klubui „Varingis“, Senojo Kauno draugijai, patariamajai visuomenei kultūros paveldo komisijai prie Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio, Kauno jungtiniam demokratiniam judėjimui, Žvėryno bendruomenei, Karinio paveldo tyrimų kolegijai ir Lietuvos piliečių sąjungai. Šios organizacijos neatitiko visų rinkimų nuostatuose numatytų reikalavimų: įstatuose nėra nurodyta, kad jų veikla susijusi su kultūros paveldo paieška, saugojimu, propagavimu, apskaita, apsauga, tyrimais, tvarkyba ar sklaida, per mažas asociacijos narių skaičius (asociaciją turi sudaryti ne mažiau kaip 25 nariai), nepateikta 3 metų veiklos ataskaita, asociacija nėra registruota kaip visuomeninė organizacija.

3. Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimus surengti 2011 m. kovo 9 d.

  1.  

2011-03-09

Nr. 5

Dėl Muzikos ir teatro akademijos materialinės bazės

Komitetas išvažiuojamajame posėdyje, kuris vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniuje, T. Kosciuškos g. 10 ir 12 (Sluškų rūmuose), apžiūrėjo patalpas ir išklausė šios Akademijos ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų pasisakymus.

NUTARTA. Komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad jau dvylika metų vyksta Sluškų rūmų rekonstravimo darbai ir dėl to negali vykti kokybiškos studijos, prašo Vyriausybę:

1. Pateikti savo poziciją dėl užsitęsusių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patalpų Vilniuje T. Kosciuškos g. 10 ir 12 (Sluškų rūmų) rekonstravimo darbų.

2. Siūlyti priemonių, kurios padėtų kuo skubiau pabaigti rekonstravimo darbus.

  1.  

2011-03-09

Nr. 6

Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių iš asociacijų rinkimai

NUTARTA. Į Valstybinę kultūros paveldo komisiją išrinkti Vykintas Vaitkevičius ir Giedrė Eleonora Miknevičienė.

  1.  

2011-03-16 Nr. 7

Dėl Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Nepriklausomybės Akto signatarų grupės pareiškimo Dėl LR švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus vykdomos politiko.

 

NUTARTA:

1. Periodiškai rengti Komiteto išvažiuojamuosius posėdžius aukštosiose mokyklose ir nagrinėti mokslo ir studijų reformos eigą.

2. Prašyti Švietimo ir mokslo ministeriją tęsti dialogą su aukštųjų mokyklų bendruomene dėl tolesnės mokslo ir studijų reformos.

3. Inicijuoti universitetų konferenciją dalyvaujant Švietimo ir mokslo ministerijos vadovams ir kreipimosi autoriams ir joje išanalizuoti atitinkamo etapo mokslo ir studijų reformos rezultatus ir problemas.

  1.  

2011-03-16

Nr. 7

Dėl atmintinų metų

Atsižvelgdamas į LR Seimo valdybos 2011-01-26 pavedimą Nr. SV-P-193 svarstė atmintinų dienų sąrašą.

NUTARTA. Teikti Seimo valdybai minėtinų dienų sąrašą ir pasiūlyti :

1. Dėl iškilių visuomenės, kultūros, politinių asmenybių gimimo ir retesniais (išskirtiniais) atvejais mirties arba jų atliktų darbų (pvz., pirmosios spausdintos knygos, pirmojo lietuvių kalba kūrinio išleidimo ir pan.) sukakčių metai turėtų būti minimi esant tik apvaliems jubiliejams: 50, 100, 150, 200 ir t.t.

2. Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės kovų, kitų valstybingumui svarbių datų pavadinimus metams suteikti pasirenkant mažesnius intervalus: 10, 20, 30, 40, 50 ir t.t. metų.

3. Skelbti metus minėtinais ir siūlyti Vyriausybei rengti specialią programą tik tuo atveju, kai atitinkamas teisės akto projektas registruojamas dar minėtiniems metams neprasidėjus.

  1.  

2011-03-23

Nr. 8

Europos lyčių lygybės instituto veikla

Komitetas lankėsi Europos lyčių lygybės institute (EIGE). Europos Sąjungos agentūros vadovė Virginija Langbakk pristatė instituto struktūrą, tikslus, finansavimą, 2011 metų darbų sritis.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-03-23

Nr. 8

Mykolo Romerio universiteto metinė veiklos ataskaita

Komitetas dalyvavo Mykolo Romerio universiteto (MRU) Tarybos atvirame posėdyje. Posėdyje taip pat dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Tarybos nariai, studentai, Senatas ir rektoratas, katedrų vedėjai, prodekanai, rengiamų jungtinių studijų programų vadovai, centrų ir skyrių vadovai. Posėdžio metu MRU rektorius prof. Arvydas Pumputis pristatė 2010 m. veiklos ataskaitą, Tarybos pirmininkas Rimas Varkulevičius pristatė 2010 m. tarybos veiklos ataskaitą, universiteto 2010-2020 metu strateginį veiklos planą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-04-13

Nr. 10

Dėl Seimo valdybos pavedimo išnagrinėti Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje veikiančių institucijų veiklą, jų funkcijų pasiskirstymą, teritorijos valdymą ir biudžeto lėšų panaudojimą

NUTARTA. Siūlyti Seimo valdybai sudaryti darbo grupę, kuri peržiūrėtų galiojančius teisės aktus ir pateiktų išvadas dėl jų pakeitimo arba naujo teisės akto, reglamentuojančio Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje veikiančių institucijų veiklą ir jų funkcijas, reikalingumo.

 

  1.  

2011-04-13

Nr. 10

Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2010 metų ataskaitos

NUTARTA. Pritarti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2010 metų veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo „Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2010 metų veiklos ataskaitos“ projektą.

Komiteto išvada ir Seimo nutarimo projektas teikiami Seimui. 

  1.  

2011-04-13

Nr. 10

Dėl Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos finansavimo

NUTARTA. Komitetas, išklausęs Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininką L. Slušnį ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorių Mykolą Karčiauską, nutarė laukti Kultūros ministerijos sudarytos darbo grupės sprendimo dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos tobulinimo.

  1.  

2011-04-13

Nr. 11

(bendras BFK, IVPK, ŠMKK)

Pasiruošimas perėjimui nuo analoginės televizijos prie antžeminės skaitmeninės DVB-T televizijos. Esama situacija, spręstini klausimai ir sprendimo būdai.

NUTARTA. Kad būtų sudarytos prielaidos sėkmingai pereiti nuo analoginės televizijos prie antžeminės skaitmeninės DVB-T televizijos, sukurti nuoseklią veiksmų eigą, kuri užtikrintų skaitmeninės televizijos prieinamumą visoje Lietuvos teritorijoje ir sudarytų sąlygas naudotis skaitmeninės televizijos teikiamais pranašumais (kokybišku vaizdu, gera garso kokybe, plačiu TV programų pasirinkimo spektru) gyventojams įvairiuose regionuose, siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei (toliau – Vyriausybė), pavesti Susisiekimo ministro 2009 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. 3–9 sudarytai koordinacinei tarybai tikslinti 2004-11-25 Vyriausybės nutarimu Nr. 1492 patvirtintą Skaitmeninės televizijos diegimo Lietuvoje modelį:

1. iki analoginės antžeminės televizijos išjungimo, atlikti dažnių pakeitimus jau esamuose skaitmeninės televizijos (ST) tinkluose ir skirti dažnius naujiems skaitmeninės televizijos tinklams, taip, kad būtų užtikrintas skaitmeninės televizijos prieinamumas visoje Lietuvos teritorijoje ir neliktų vadinamųjų „baltųjų dėmių“;

2. įtraukti nuostatą, kad skiriant dažnius pirmenybė būtų suteikiama vietiniams regionų transliuotojams, neatsižvelgiant į televizijos dažnių naudojimo efektyvumą, ir taip užtikrinti vietinių regionų transliuotojų veiklos tęstinumą;

3. ieškoti galimybės skirti atskirą skaitmeninės antžeminės televizijos tinklą LRT televizijos programoms transliuoti, sudarant sąlygas ir raiškiosios televizijos programoms transliuoti;

4. ieškoti galimybės sudaryti sąlygas vykdyti transliacijas raiškiosios televizijos (HD) formatu;

5. skaitmeninės antžeminės televizijos diegimo metu, kad būtų išvengta galimų techninių problemų ir būtų užtikrinta vartotojų teisių apsauga, esant galimybei paankstinti analoginės televizijos išjungimo terminą;

6. informuoti Seimo Informacinės visuomenės plėtros ir Švietimo, mokslo ir kultūros komitetus apie atliktus „ Skaitmeninio televizijos diegimo modelio“ pakeitimus.

  1.  

2011-04-20

Nr. 12

Kultūros tarybos koncepcijos pristatymas

Kultūros ministras A. Gelūnas pristatė Kultūros ministerijos parengtą Lietuvos menų tarybos, kuri turėtų pradėti veiklą nuo 2012 metų, koncepciją. Kultūros ministras Komiteto nariams pristatė užsienio šalių patirtį, būsimos Menų tarybos statusą, santykį su kitomis institucijomis, veiklos sritis, tarybos sudarymą, administracijos modelį, ekspertų komisijos vaidmenį, tarybos finansavimą, atskaitomybę ir resursus. A. Gelūnas taip pat pristatė rengiamo Kultūros politikos įstatymo projekto struktūros projektą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2010-04-20

Nr. 12

Vyriausybės metinė veiklos ataskaita

NUTARTA:

1. Siūlyti Vyriausybei:

1. 1. Stiprinti valstybės politikos visuomenės informavimo srityje įgyvendinimą, plėtoti atitinkamas strategijas ir tuo tikslu skirti būtinus išteklius.

1. 2. Skiriant lėšas kultūros sričiai finansuoti atskirti kultūros programų ir infrastruktūros projektų lėšas.

1. 3. Siekiant tvarios regionų plėtros bei efektyvaus kultūros sektoriaus potencialo išnaudojimo, numatyti kultūros infrastruktūros atnaujinimą, kultūros paveldo atgaivinimą ir kultūrinio turizmo plėtrą  kaip remtinas veiklas 2014-2020 Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos Lietuvai perspektyvoje.

2. Prašyti Švietimo ir mokslo ministeriją:

2. 1. Iki birželio 1 d. pateikti Komitetui informaciją apie profesinio mokymo ir darbo rinkos mokymo sistemos jungimo procesą ir, jeigu reikia, pasiūlymus dėl teisės aktų projektų, kurie padėtų greičiau ir sklandžiau užbaigti jungimo procesą.

2. 2. Išnagrinėti ir pateikti tyrimo rezultatus dėl Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio 7 dalies įgyvendinimo dėl studentų rotacijos po pirmųjų dvejų studijų metų.

2. 3. Seimo 2011 metų VII (rudens) sesijoje pateikti Komitetui informaciją apie ikimokyklinio ugdymo naujos finansavimo tvarkos (krepšelio) įgyvendinimą.

2. 4. Atlikti tyrimą, kaip įgyvendinamas veiksmingumo principas mokyklose, vykdančiose suaugusiųjų formaliojo švietimo programas, ir pateikti informaciją Komitetui iki 2011 metų VII (rudens) sesijos pabaigos.

  1.  

2011-04-20

Nr. 12

 

 

Dėl mokslo ir studijų institucijų finansavimo

NUTARTA. Vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymo 10 straipsnio 4 dalimi, prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės atkreipti dėmesį  į susidariusią sudėtingą situaciją humanitariniuose institutuose, įgyvendinant bazinio ir konkursinio finansavimo priemones. Išnagrinėti susidariusią situaciją  ir nagrinėjimo rezultatus pateikti Komitetui.

  1.  

2011-04-27

Nr. 13

Dubingių piliavietės lankymas

Albinas Kuncevičius ir Rimantas Jankauskas pristatė Dubingių piliavietės istoriją, atliekamus archeologinius tyrimus ir įgyvendinamą Dubingių pilies griuvėsių konservavimo projektą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2010-04-27

Nr. 12

Molėtų rajono švietimo įstaigų lankymas

Komiteto nariai susitiko su Molėtų rajono meru Stasiu Žviniu ir lankėsi Molėtų „Vyturėlio“ vaikų lopšelyje-darželyje, Molėtų menų mokykloje, Molėtų pagrindinėje mokykloje, statomuose Vaikų savarankiško gyvenimo namuose, Molėtų rajono kūno kultūros ir sporto centre bei Molėtų gimnazijoje.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-04-27

Nr. 13

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijos lankymas

NUTARTA. Siūlyti Vilniaus universitetui išnagrinėti šiame padalinyje susikaupusias problemas ir priimti Molėtų observatorijai palankius sprendimus, siekiant užtikrinti jos tolesnę sėkmingą veiklą.

  1.  

2011-04-27

Nr. 13

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus lankymas

NUTARTA. Prašyti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus kartu su Kultūros ministerija iki gegužės 20 d.  parengti ir pateikti  Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui muziejaus ekspozicijos ir muziejaus veiklos plėtros koncepciją ir pasiūlymus dėl jos įgyvendinimo.

  1.  

2011-04-27

Nr. 13

Teisingumo ministerijos Mokymo centro lankymas.

Teisingumo ministerijos mokymo centro direktorė Janina Kirvelienė pristatė centro, kuris organizuoja tęstinį teisėjų, teisėjų padėjėjų, teismų pirmininkų ir teismų skyrių pirmininkų patarėjų, teismų konsultantų, prokurorų, kitų teisininkų mokymą ir kvalifikacijos kėlimą, veiklą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-11

Nr. 14

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija apie pasirengimą 2011 metų brandos egzaminams ir jų vykdymą

 

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys informavo apie pasirengimą 2011 metų brandos egzaminams, jų organizavimo eigą, Švietimo ir mokslo ministerijos parengtus ir ministro tvirtinamus dokumentus.

Valstybinio egzaminų centro direktorius Saulius Zybartas papildė viceministrą informacija apie užduočių išplatinimo mokykloms tvarką, mokytojų, tikrinančių mokinių darbus, krūvius.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-11

Nr. 14

Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus kreipimosi

NUTARTA. Siūlyti apsvarstyti galimybę pakeisti 2010 m. kovo 24 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ nustatytą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pavaldumą Kultūros ministro valdymo sričiai ir skirti biudžeto asignavimus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai tiesiogiai.

  1.  

2011-05-11

Nr. 15

Aukštos kvalifikacijos specialistų žemės ūkiui ir kaimo plėtrai rengimo problemos ir jų sprendimo būdai

NUTARTA. Sprendimą priimti atskirai Kaimo reikalų komiteto ir Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdžiuose.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ lankymas. Profesinio rengimo iššūkiai ir galimybės.

Amatų mokyklos direktorė Dalia Beigienė pristatė mokyklos veiklą, mokymo programas, užsienio šalių rėmėjų paramą ir finansinę ataskaitą.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Trakų rajono Rūdiškių gimnazijos lankymas, susitikimas su Trakų rajono švietimo įstaigų vadovais.

Komitetas lankėsi Rūdiškių gimnazijoje ir susitikimo su Trakų rajono švietimo įstaigų vadovais ir pedagogais, atsakė į klausimus dėl naujos Švietimo įstatymo redakcijos.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Rūdiškių kultūros rūmų statybos vietos lankymas

Trakų rajono meras Vincas Kapočius pristatė statomus Rūdiškių kultūros rūmus, kuriuose bus įrengta renginių salė, biblioteka, kitai kultūrinei veiklai skirtos patalpos.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Karaimų muziejaus lankymas, susitikimas su Karaimų bendrijos pirmininku Jurij Špakovskij

Komiteto nariai lankėsi Trakų Kenesėje – karaimų maldos namuose. Karaimų bendrijos pirmininkas Jurij Špakovskij papasakojo apie karaimų istoriją, papročius, pamaldų tradicijas, dabartinę bendruomenės padėtį Lietuvoje.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Trakų miesto sociokultūrinė apžvalga

Komiteto nariai lankėsi Plomėnų gatvėje, kurioje statomas daugiabutis iškeldinamiems Užutrakio gyventojams. Rajono meras Vincas Kapočius ir mero patarėjas Saulius Raščiauskas Komiteto narius informavo apie statybų eigą ir kylančias problemas.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-18

Nr. 16

Trakų istorijos muziejaus lankymas

Komiteto nariai lankėsi Trakų istorijos muziejuje, kuriame susipažino su įdomiausiais ir naujausiais muziejaus eksponatais ir inovacijomis, domėjosi muziejaus kasdienybe.      

Sprendimo nebuvo

  1.  

2011-05-25 Nr. 18

Žurnalistų etikos inspektoriaus 2010 metų veiklos ataskaita ir 2009-2010 metų analitinė apžvalga „Demokratinės visuomenės informavimo kultūros plėtros gairės“

NUTARTA. Pritarti Žurnalistų etikos inspektoriaus 2010 m. veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.

 

 

  1.  

2011-05-25 Nr. 18

Dėl Seimo narės A. Baukutės kreipimosi dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo įgyvendinimo

Seimo narės A. Baukutės iniciatyva Komitetas lankėsi Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų gimnazijoje ir susitiko su gimnazijos bendruomene.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-05-25 Nr. 18

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. gegužės mėn. 11 d. nutarimo Nr. 560 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. 402 „Dėl norminių studijų krypties (studijų programų grupės) studijų kainų apskaičiavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skyrimo tvarkos aprašo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų skyrimo asmenų, priimtų į valstybines aukštąsias mokyklas iki 2009 metų, studijoms finansuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo atitikimo Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio 2 dalies nuostatai

NUTARTA. Siūlyti Vyriausybei:

1.              Atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. gegužės mėn. 11 d. nutarimo Nr. 560 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. 402 „Dėl norminių studijų krypties (studijų programų grupės) studijų kainų apskaičiavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skyrimo tvarkos aprašo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų skyrimo asmenų, priimtų į valstybines aukštąsias mokyklas iki 2009 metų, studijoms finansuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo nuostatos prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio 2 dalies  nuostatai, kad užsienio aukštųjų mokyklų filialams, įsteigtiems Lietuvos Respublikoje, valstybės biudžeto lėšos studijoms neskiriamos.

2.              Suderinti Vyriausybės nutarimo Nr. 560 nuostatas su Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio nuostatomis.

Kad nekiltų grėsmė nacionaliniam saugumui, socialinei kultūrinei sanglaudai visuomenėje ir įvertinus, ar pakankamas teisinis reglamentavimas dėl užsienio mokyklų steigimo procedūrų, siūloma peržiūrėti Mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus dėl mokslo ir studijų institucijų steigimo, pabaigos ir pertvarkymo, leidimo vykdyti studijas ir (arba) su studijomis susijusios veiklos.

  1.  

2011-05-25 Nr. 18

Dėl Profesinio mokymo įstatymo įgyvendinimo 

NUTARTA:

1. Rekomenduoti Seimo Seniūnų sueigai siūlyti Seimui iki pavasario sesijos pabaigos svarstyti ir priimti Profesinio mokymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą XIP-2362(3).

2. Siūlyti Vyriausybei parengti ir patvirtinti tvarkas, reglamentuojančias kompetencijų vertinimo ir kvalifikacijos suteikimo procedūras pagal šiuo metu galiojančio Profesinio mokymo įstatymo nuostatas.

3. Organizuoti šių metų rugsėjo - spalio mėn. apskritojo stalo diskusiją su socialiniais partneriais dėl profesinio mokymo sistemos, kvalifikacijų suteikimo, profesinio mokymo organizavimo, jo valdymo ir finansavimo.

  1.  

2011-06-08

Nr. 19

Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys pristatė mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-06-08

Nr. 19

Dėl Ilgalaikės pilietinio ir tautinio ugdymo programos tolesnio vykdymo

NUTARTA:

1. Teigiamai vertinti Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą finansuoti pilietinio ugdymo projektus iš Europos struktūrinių fondų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad Ilgalaikė pilietinio ir tautinio ugdymo programa skirta plėtoti ne tik pilietinį, bet ir tautinį ugdymą ir yra vykdoma įgyvendinant Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo 5 straipsnio 1 d. ir Seimo 2004 m. liepos 15 d. nutarimą Nr. IX-2382 „Dėl Ilgalaikių valstybinių saugumo stiprinimo programų rengimo plano patvirtinimo“.

2. Siūlyti Vyriausybei:

2.1. rengiant 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą numatyti lėšų mokyklų, bendruomenių, visuomeninių organizacijų tautinio ugdymo projektams remti.

2.2. Pilietinio ir tautinio ugdymo programą įtraukti į rengiamą Nacionalinę pažangos programą kaip sudėtinę jos dalį.

  1.  

2011-06-08

Nr. 19

Dėl nacionalinį statusą turinčių kultūros ir meno įstaigų

NUTARTA. Teikti Seimui svarstyti Biudžeto sandaros įstatymo 4 straipsnio papildymo įstatymo projektą.

  1.  

2011-06-08

Nr. 19

Dėl Vilniaus Rasų kapinių

NUTARTA. Atsižvelgiant į tai, kad Rasų kapinės yra seniausios išlikusios kapinės, atspindinčios kelių amžių Lietuvos kultūros istoriją,  Vilniaus daugiakultūriškumą, jose yra palaidota Vasario 16 akto signatarai,  XIX a. pabaigoje –XX a. pirmojoje pusėje Lietuvoje gyvenę ir dirbę mokslo, visuomenės, kultūros veikėjai;

 

1.      Siūlyti Vyriausybei:

1)  paskelbti Rasų kapines nacionalinės reikšmės kultūros paveldo objektu;

2) parengti Rasų kapinėms specialųjį teritorijų planavimo dokumentą – paveldotvarkos projektą;

3) parengti Rasų kapinių tyrinėjimo, tvarkymo ir įprasminimo programą ir skirti lėšų šios programos įgyvendinimui;

4) svarstyti galimybę suteikti nacionalinės reikšmės kultūros objekto statusą kitoms Lietuvos istorinėms kapinėms.

 

2.      Siūlyti Vilniaus miesto savivaldybei skirti daugiau lėšų Rasų kapinių tvarkymui.

3.      Siūlyti savivaldybėms, tvirtinant 2012 metų biudžetą, numatyti didesnius asignavimus istorinėms kapinėms tvarkyti.

  1.  

2011-06-08

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2010 metų veiklos ataskaita

NUTARTA. Pritarti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2010 metų veiklos ataskaitai ir teikti Seimui nutarimo projektą.

  1.  

2011-06-08

Nr. 19

Dėl Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos siūlomų Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimų

NUTARTA. Neteikti Visuomenės informavimo įstatymo 33 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto.

 

  1.  

2011-06-15

Dėl Lietuvos etnokosmologijos muziejaus

NUTARTA. Siūlyti Kultūros ministerijai:

1.                         Artimiausiu metu skelbti konkursą Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspozicijos projekto konkurso sąlygoms parengti.

2.                         Svarstyti galimybę skirti papildomų etatų Lietuvos etnokosmologijos muziejaus administracijai, kad būtų tobulinamas muziejaus administravimas.

3.                              Skirti papildomai lėšų būtinoms Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ūkio reikmėms.

  1.  

2011-06-15

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2010 metų veiklos ataskaita

NUTARTA:

1. Pritarti Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo 2010 metų veiklos ataskaitai.

2. Siūlyti Kultūros ministerijai iki Seimo rudens sesijos pateikti Komitetui siūlymus dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo skaidresnio veiklos modelio sukūrimo.

  1.  

2011-06-15

Dėl kultūrinės spaudos

NUTARTA. Komitetas, išklausęs Kultūros ministerijos, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo atstovus, nutarė kreiptis į LR Vyriausybę ir siūlyti:

 

1.                         Didinti valstybės paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams finansuoti.

2.                         Nustatyti periodinei spaudai pridėtinės vertės mokesčio lengvatas.

3.                         Tobulinti laikraščių ir žurnalų pristatymo išlaidų kompensavimo modelį, atsižvelgiant į kompensuojamos visuomenės informavimo priemonės kultūrinę ir šviečiamąją vertę.

4.                         Gerinti visuomenės aprūpinimą  literatūra ir kita informacija, didinant viešosiose bibliotekose dokumentams įsigyti vienam gyventojui skiriamus asignavimus.

  1.  

2011-06-15

Dėl Lietuvos žemės ūkio universiteto pavadinimo pakeitimo

NUTARTA:

1. Pritarti Žemės ūkio universiteto tarybos pirmininko Edvardo Makelio ir rektoriaus Antano Maziliausko prašymui pakeisti Lietuvos žemės ūkio universiteto pavadinimą į pavadinimą „Aleksandro Stulginskio universitetas“.

2. Teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo Dėl  Lietuvos žemės ūkio universiteto pavadinimo pakeitimo ir dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos žemės ūkio universiteto statuto patvirtinimo“ pakeitimo projektą.

  1.  

2011-06-17

Dėl etnografinių kaimų (sodybų) išsaugojimo

NUTARTA:

1.  Prašyti Kultūros, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų, Valstybinės kultūros

paveldo komisijos, Etninės kultūros globos tarybos, Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iki rugsėjo 1 d. pateikti informaciją apie vykdomas programas (projektus), kuriomis siekiama išsaugoti etnografinius kaimus (sodybas).

2. Pateikti siūlymus dėl etnografinių kaimų (sodybų), taip pat ir esančių nacionaliniuose parkuose, išsaugojimo priemonių tobulinimo.

3. Etnografinių kaimų (sodybų ) išsaugojimo klausimą toliau svarstyti Komiteto posėdžiuose Seimo rudens sesijoje.

  1.  

2011-06-22

Dėl Kauno m. savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos

Kauno miesto savivaldybėje Komitetas susitiko su savivaldybės atstovais, Kauno miesto mokyklų bendruomenėmis.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-06-22

Mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo aptarimas Lietuvos kūno ir kultūros akademijoje

NUTARTA. 2011 m. rudenį organizuoti diskusiją dėl aukštųjų mokyklų išgryninto dalykinio finansavimo.

  1.  

2011-06-22

Profesinio mokymo sistemos tobulinimas. Susitikimas su VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro bendruomene

Komitetas su VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo Centro bendruomene aptarė svarbius profesinio mokymo sistemos tobulinimo klausimus, buvo supažindintas su moderniai įrengtomis Centro praktinio mokymo bazėmis bei mokymosi aplinka.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-06-29

Dėl Menų tarybos įstatymo projekto

NUTARTA.   Siūlyti Kultūros ministerijai tobulinti Menų tarybos įstatymo projektą, atsižvelgiant į Seimo narių išsakytas pastabas ir pasiūlymus.

  1.  

2011-06-29

Dėl Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos kreipimosi „Dėl galimai neskaidrios Lietuvos radijo ir televizijos komisijos finansinės veiklos“

NUTARTA. Pritarti siūlymui sudaryti darbo grupę dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo.

 

  1.  

2011-06-29

Dėl VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“ kreipimosi

NUTARTA. Komitetas, išklausęs VšĮ „Teleradijo kompanija Hansa“, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos atstovų, nutarė neteikti LR Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto.

  1.  

2011-06-29

Dėl LR valstybės Lietuvos mokslo taryboje atlikto finansinio audito rezultatų (6 priedas)

Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Eugenijus Butkus informavo apie Valstybės kontrolės ataskaitoje pateiktus pastebėjimus dėl Lietuvos mokslo taryboje atlikto finansinio audito ir atsakė į Seimo narių klausimus.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-06-29

Dėl pakartotinio Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto kreipimosi į LR Vyriausybę Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. gegužės mėn. 11 d. nutarimo Nr. 560 pakeitimo suderinimo su Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio nuostatomis.

 

NUTARTA.  Pakartotinai siūlyti Vyriausybei:

1. Atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. gegužės mėn. 11 d. nutarimo Nr. 560 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. 402 „Dėl norminių studijų krypties (studijų programų grupės) studijų kainų apskaičiavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skyrimo tvarkos aprašo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų skyrimo asmenų, priimtų į valstybines aukštąsias mokyklas iki 2009 metų, studijoms finansuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo nuostatos prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio 2 dalies  nuostatai, kad užsienio aukštųjų mokyklų filialams, įsteigtiems Lietuvos Respublikoje, valstybės biudžeto lėšos studijoms neskiriamos.

2. Suderinti Vyriausybės nutarimo Nr. 560 nuostatas su Mokslo ir studijų įstatymo 69 straipsnio nuostatomis.

  1.  

2011-09-07

Nepriklausomybės Akto signataro Liudviko Narcizo Rasimo (Rasimavičiaus) raštas dėl viešųjų reklaminių užrašų Palangos oro uoste, Palangos gintaro muziejuje

NUTARTA. Prašyti Kultūros ministerijos pasiūlyti muziejams atkreipti dėmesį į ekspozicijų reklaminių iškabų pakeitimą.

 

  1.  

2011-09-07

Dėl tautinių mažumų laidų visuomeninėje televizijoje

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius paaiškino priežastis dėl riboto visuomeninio transliuotojo laidų retransliavimo į užsienį. Laidos tautinėms mažumoms kuriamos tautinių mažumų bendruomenių iniciatyva.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-09-07

Dėl Europos parko plėtros

NUTARTA. Tęsti klausimo svarstymą kitame Komiteto posėdyje.

  1.  

2011-09-21

Dėl valstybės finansuojamų vietų perskirstymo aukštosiose mokyklose

NUTARTA. Siūlyti Klaipėdos universiteto Senatui ir Lietuvos studentų sąjungai, įvertinus Švietimo ir mokslo ministerijos nuomonę, pasiekti bendrą sutarimą, kuris atitiktų Mokslo ir studijų įstatymo nuostatas.

  1.  

2011-09-21

Dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro kreipimosi

NUTARTA. Kitame Komiteto posėdyje svarstyti klausimą dėl Kultūros ministerijai skiriamų asignavimų 2012 metais ir Kultūros ministerijos prioritetų.

  1.  

2011-09-28

Dėl Kultūros ministerijai skiriamų asignavimų

                      A. Gelūnas pristatė Kultūros ministerijos 2012 metų prioritetinius finansavimo poreikius.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-09-28

Dėl studijų tikslinio finansavimo tvarkos

Komitetas išklausė Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašo projekto pristatymą ir suinteresuotų institucijų pastabas ir pasiūlymus.

NUTARTA. Siūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai:

1. Tobulinti Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašo projektą pagal Komiteto posėdžio metu prezidentūros, ministerijų ir aukštųjų mokyklų atstovų išsakytus siūlymus dėl galimybės viešajam sektoriui dalyvauti dalinai finansuojant studijas, dėl priėmimo balo į žemės ūkio aukštos kvalifikacijos specialistus rengiančias studijų programas nustatymo, dėl komisijos sudėties papildymo aukštųjų mokyklų atstovais, dėl paraiškų teikimo datos paankstinimo, dėl sutarčių pasirašymo tvarkos patobulinimo ir kitus siūlymus pateiktus, kad būtų  užtikrintas Valstybės tikslinio studijų finansavimo sistemos skaidrumas ir valstybinis požiūris.

2. Patobulintą projektą dar kartą pateikti Komitetui susipažinti.

  1.  

2011-10-12

Dėl universitetų reorganizavimo

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, viceministrė Nerija Putinaitė ir koordinacinės darbo grupės „Dėl Lietuvos universitetų tinklo reorganizavimo“ narys pristatė ir pakomentavo Lietuvos universitetų tinklo reorganizavimo projektą.

NUTARTA. Diskusiją „Dėl Lietuvos universitetų tinklo reorganizavimo“ organizuoti Seime š.m. lapkričio pradžioje.

  1.  

2011-10-12

Dėl LR Seimo apdovanojimo Gabrielės Petkevičaitės – Bitės atminimo medaliu „Tarnauki Lietuvai“ komisijos sudėties patvirtinimo

NUTARTA. Remiantis Seimo valdybos 2011-04-13 sprendimu Nr. SV-S1114 patvirtintais LR Seimo apdovanojimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ nuostatais, siūlyti Seimo kancleriui tvirtinti šios sudėties LR Seimo apdovanojimo Gabrielės Petkevičaitės – Bitės atminimo medaliu „Tarnauki Lietuvai“ komisiją:

 - prof. Bronislovas Genzelis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras;

 - Birutė Goberienė, Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė kalbos tvarkytoja;

 - Rima Maselytė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė;

 - dr. Rita Miliūnaitė,  Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, Lietuvių kalbos instituto Mokslo tarybos pirmininkė;

 - Virgilija Stonytė, Vilniaus rajono Lavoriškių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja;

 - dr. Mindaugas Tamošaitis, Vilniaus pedagoginio universiteto lektorius, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos istorijos mokytojas;

- Antanas A. Jonynas, poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas

  1.  

2011-10-19

Dėl etnografinių kaimų (sodybų) išsaugojimo

NUTARTA. Pasiūlyti Vyriausybei:

1.                       Parengti supaprastinto kompensavimo mechanizmą kultūros paveldo objektų savininkams ir naudotojams už šių objektų palaikomąją priežiūrą, tvarkomuosius paveldosaugos darbus etnografiniuose kaimuose;

2.                       Siekiant išsaugoti etnografinius kaimus, priemones taikyti kompleksiškai ir šiuo tikslu į tarpinstitucinio bendradarbiavimo veiklos planą įtraukti Kultūros, Žemės ūkio, Energetikos, Susisiekimo, Aplinkos, Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas.

  1.  

2011-10-19

Valstybinio audito ataskaita Dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje atlikto ribotos apimties finansinio (teisėtumo) audito rezultatų

D. Bakutienė ir R. Gabrilavičienė pristatė valstybinio audito Dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje atlikto ribotos apimties finansinio (teisėtumo) audito rezultatus.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-10-19

Dėl Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūno raštas dėl Komiteto pirmininko pavaduotojo kandidatūros

NUTARTA. Siūlyti Seimo Mišriajai grupei suderinti Seniūnų sueigoje jai priklausančias kvotas dėl komitetų pirmininkų pavaduotojų ir tada šį klausimą numatyti Komiteto posėdžio darbotvarkėje.

 

  1.  

2011-11-09

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos modelio pristatymas

NUTARTA. Išklausius Kultūros ministro 2011 m. birželio 20 d. įsakymu Nr. ĮV-452 sudarytos darbo grupės pateiktą informaciją dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos vystymo ir tobulinimo, prašyti Kultūros ministerijos pateikti alternatyvų Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veiklos modelio variantą.

  1.  

2011-11-16

Audito plano ir vertinimo kriterijų pristatymas

Valstybės kontrolės 5-ojo audito departamento direktorė R. Gabrilavičienė ir departamento direktorės pavaduotoja veiklos auditui L. Balėnaitė pristatė audito “Seimui atskaitingų institucijų, veikiančių kultūros reguliavimo srityje, veikla”  audito planą ir kriterijus.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-11-16

Dėl Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projekto

 

Kultūros ministerijos kanclerė N. Zienkienė Komiteto nariams pristatė patobulintą Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projektą.

NUTARTA. Rengti viešą diskusiją dėl Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projekto, kurioje dalyvautų ir savo pasiūlymus teiktų kultūros bendruomenės atstovai.

  1.  

2011-11-16

Dėl valstybės finansuojamų vietų perskirstymo (rotacijos) įgyvendinant Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio 7 dalį (5 priedas)

Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius ir viceministrė N. Putinaitė pristatė Komitetui Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą valstybės finansuojamų vietų perskirstymo (rotacijos) ir kompensacijos modelį.

NUTARTA. Diskusiją tęsti Vilniaus ir Kauno universitetuose.

  1.  

2011-11-16

Dėl Vilniaus universiteto statuto

Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pavedimu, Komitetas susipažino su Vilniaus universiteto 2011 10 26 raštu Nr. 10000-3-1983, kuriame prašoma inicijuoti Mokslo ir studijų įstatymo 93 straipsnio 8 dalies pataisą ir pratęsti valstybinių aukštųjų mokyklų pertvarkymo iš biudžetinių įstaigų į viešąsias terminą iki 2012 metų gruodžio 31 d.

NUTARTA:

1. Valstybinių aukštųjų mokyklų pertvarkymo iš biudžetinių įstaigų į viešąsias termino pratęsimas nesvarstytinas, kadangi buvo skirta pakankamai laiko nuo Mokslo ir studijų įstatymo priėmimo 2009 metais balandžio 30 d. parengti ir patvirtinti universitetų statutus pagal Mokslo ir studijų įstatymo nuostatas. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, jau visos kolegijos ir universitetai, išskyrus Vilniaus universitetą,  patvirtino statutus pagal Mokslo ir studijų įstatymo nuostatas.

2. Įstatymo projektą XIP-3105 Dėl Vilniaus universiteto statuto patvirtinimo Komitetas planuoja svarstyti šių metų lapkričio 30 d. 

  1.  

2011-11-30

Dėl Valstybinės kultūros paveldo komisijos narių skyrimo

Komitetas svarstė Seimo frakcijų pasiūlytus kandidatus į Valstybinę kultūros paveldo komisiją.

NUTARTA. Teikti Seimui šias kandidatūras į Valstybinę kultūros paveldo komisiją: Zenoną Baubonį, Raimundą Balzą, Joną Glemžą ir Albiną Kuncevičių.

  1.  

2011-11-30

Dėl Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojo rinkimų

NUTARTA. Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2008-11-25 dienos Seniūnų sueigos sprendimo yra pasikeitęs Seimo frakcijų narių skaičius, kreiptis į Seniūnų sueigą dėl Komiteto pirmininko pavaduotojo kvotos vienai iš Seimo frakcijų nustatymo.

  1.  

2011-11-30

Dėl Lietuvos mokslų akademijos prašymo dalyvauti reorganizavime

NUTARTA. Teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo Dėl pritarimo Lietuvos mokslų akademijos dalyvavimui reorganizavime prijungiant biudžetinę įstaigą Lietuvos mokslų akademijos Mokslininkų rūmai ir reorganizavimo aprašo patvirtinimo projektą.

  1.  

2011-12-07

Etninės kultūros globos tarybos 2010 metų veiklos ataskaita

NUTARTA. Daryti svarstymo komitete pertrauką ir paskirti Dalią Teišerskytę ir Jaroslavą Narkevičių išvadų rengėjais.

  1.  

2011-12-07

Valstybinės kultūros paveldo komisijos 2010 metų veiklos ataskaita

NUTARTA. Daryti svarstymo komitete pertrauką ir paskirti Julių Dautartą ir Mariją Aušrinę Pavilionienę išvadų rengėjais.

  1.  

2011-12-07

Valstybinės kalbos inspekcijos informacija

D. Smalinskas informavo apie Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2011 m. lapkričio 4 d. nutarimą Nr. 1735/2011 dėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse esančių gatvių pavadinimų lentelių, autobusų maršrutų pavadinimų , viešųjų užrašų lietuvių ir lenkų kalbomis ir atsakė į Seimo narių klausimus. Pranešėjas teigė, kad Inspekcija kreipsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl proceso atnaujinimo.

Sprendimo nebuvo.

  1.  

2011-12-07

Dėl dr. Auksės Narvilienės kreipimosi

NUTARTA. Siūlyti Lietuvos nacionalinei UNESCO komisijai svarstyti galimybę kreiptis į UNESCO dėl balandžio 15 d. paskelbimo Pasaulio kultūros diena su Taikos vėliava.

  1.  

2011-12-14

Dėl kandidato į Kultūros rėmimo fondo tarybą

NUTARTA. Į Kultūros rėmimo fondo tarybą deleguoti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro patarėją Jurgitą Bieliūnienę.

  1.  

2011-12-14

Dėl projekto „Lietuvos televizijos ir kino archyvas – gyvai“ finansavimo

 NUTARTA. Pasiūlyti Susisiekimo ministerijai į šiuo metu rengiamą ministro įsakymo „Dėl Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2011-2019 metų programos įgyvendinimo 2012-2014 metų priemonių plano patvirtinimo“ projektą įtraukti LRT projektą „Lietuvos televizijos ir kino archyvas - gyvai“, numatant jo finansavimą per Ekonomikos augimo veiksmų programos 2.3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemones ir skiriant šiam projektui Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas.

  1.  

2011-12-14

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybos 2010 metų veiklos ataskaita

NUTARTA. Pritarti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tarybos 2010 metų veiklos ataskaitai ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimo projektą.

  1.  

2011-12-14

Valstybinio audito ataskaita dėl Sąveikos tarp mokslo ir verslo skatinimo

NUTARTA. 2012 m. I ketvirtyje organizuoti diskusiją mokslo ir verslo sąveikos problemoms spręsti.

  1.  

2011-12-21

Dėl visuomenės informavimo priemonių registro

NUTARTA. Siūlyti Kultūros ministerijai, Teisingumo ministerijai, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, suderinus pozicijas, teikti Komitetui pasiūlymus dėl teisės aktų tobulinimo.

  1.  

2011-12-21

Dėl 2012 metų Lietuvos moksleivių dainų šventės

NUTARTA. Komitetas, atsižvelgdamas į Moksleivių dainų šventės rengėjų ir dalyvių atliktą didžiulį pasirengiamąjį darbą, pripažindamas šventės didelę visuomeninę, kultūrinę, ugdomąją reikšmę ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos dainų švenčių įstatymu,

Siūlo Vyriausybei:

1. Rasti galimybių surengti Moksleivių dainų šventę 2012 metais.

2. Rengiant 2013 metų ir vėlesniųjų metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo projektus numatyti dainų švenčių finansavimą atskira eilute.

  1.  

2011-12-21

Dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. Švietimo ir mokslo ir Kultūros ministerijų valdymo srityse renginių

NUTARTA. Seimo Europos reikalų komitetui siūlyti į Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais renginių – specializuotų komitetų konferencijų planą įtraukti šiuos renginius su preliminariomis jų temomis:

                      1) Kultūros prieinamumo didinimas panaudojant naujas technologijas ir inovacijas;

                      2) Žiniasklaidai kylantys iššūkiai dėl spartaus naujų technologijų vystymosi ir audiovizualinio turinio reguliavimo.

                      Pažymėtina, kad dėl antrojo renginio bus reikalingos tik minimalios Seimo išlaidos, nes Europos reguliuojančių institucijų platformos (EPRA) asociacija, kuriai priklauso ir Lietuvos ir radijo televizijos komisija apsiima padengti šios konferencijos išlaidas.

 



2009


© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ