Informacija apie posėdžius 

EN  FR

Komisijos išvada „Dėl Seimo rezoliucijos „Dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho asmens neliečiamybės“ (XIP – 113) svarstymo procedūros


2008-12-17 Nr.101-I-7

Vilnius

 

 

Komisijos posėdyje dalyvavo:

Komisijos nariai: Vaidotas Bacevičius, Vida Marija Čigriejienė, Julius Dautartas, Jonas Juozapaitis, Egidijus Klumbys, Vytautas Kurpuvesas, Konstantas Ramelis, Algimantas Salamakinas, Dalia Teišerskytė, Mantas Varaška.

 

 

Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (toliau – Komisija) kreipėsi Seimo Darbo partijos frakcija, prašydama įvertinti, ar 2008 m. gruodžio 4 d. Seimo plenariniame posėdyje, svarstant Seimo rezoliuciją „Dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho asmens neliečiamybės“ (XIP‑113), pirmininkaujantis Seimo posėdžiui nepažeidė Seimo statuto 109 straipsnio 1 dalies nuostatų.

            Etikos ir procedūrų komisija konstatuoja:

            2008 m. gruodžio 4 d. plenariniame posėdyje Seimo rezoliucijos „Dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho asmens neliečiamybės“ (XIP‑113) svarstymo metu kreipėsi į Seimo posėdžio pirmininkę Seimo pirmininko pirmąją pavaduotoją Ireną Degutienę, prašydamas: „Tai aš siūlau bent dabar baigti šių klausimų, kurių laikas tikrai užsitęsė, svarstymą, perkelti tą svarstymo tąsą į kitą posėdį. <...> Prašau dėl mano pasiūlymų balsuoti, jeigu ne visi su tuo sutinka.“

            Seimo posėdžio pirmininkė, teikdama balsavimui, nurodė: „Dirbame pagal Statuto 109 straipsnį. J. Razma frakcijos vardu paprašė pertraukos šiuo klausimu iki kito eilinio posėdžio, t. y. antradienio, todėl aš kviečiu balsuoti.“

            Seimo statuto 109 straipsnio 1 dalyje reglamentuojama, kad „Svarstant kiekvieną klausimą, iki balsavimo pradžios posėdžio pirmininko reikalavimu, pagrindinio komiteto reikalavimu, taip pat frakcijos reikalavimu, kurį paremia ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Seimo narių, arba opozicinės frakcijos reikalavimu, kurį paremia ne mažiau kaip 1/5 posėdyje dalyvaujančių Seimo narių, daroma neeilinė, ne trumpesnė kaip 30 minučių ir ne ilgesnė kaip 1 valandos, klausimo svarstymo pertrauka arba klausimo svarstymas atidedamas kitam artimiausiam posėdžiui.“

            Darbo partijos frakcijai kilo abejonių, ar buvo teisėtai paskelbtas balsavimas dėl klausimo svarstymo pertraukos, nes kreipdamasis dėl pertraukos Seimo narys Jurgis Razma (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas) nenurodė, kad pertraukos prašoma frakcijos vardu. Tačiau, teikdama balsuoti dėl pertraukos, posėdžio pirmininkė nurodė, kad pertraukos prašoma frakcijos vardu, remdamasi tuo, kad pertraukos prašė frakcijos pirmininkas.

            Atkreiptinas dėmesys į 109 straipsnio 1 dalį, kurioje reglamentuoja, kas turi iniciatyvos teisę reikalauti klausimo svarstymo pertraukos. Tokia teisė suteikiama ir posėdžio pirmininkui.

Etikos ir procedūrų komisija nusprendė:

            2008 m. gruodžio 4 d. Seimo plenarinio posėdžio pirmininkė Irena Degutienė, teikdama balsuoti dėl Seimo rezoliucijos „Dėl Seimo nario Viktoro Uspaskicho asmens neliečiamybės“ (XIP‑113) svarstymo pertraukos, nepažeidė Seimo statuto 109 straipsnio 1 dalies nuostatų.

Balsavimo rezultatai (vyko alternatyvus balsavimas): ‑ už – 6, prieš –2.

 

 

Komisijos pirmininkas                                                                           Algimantas Salamakinas

 

 



Pažymos apie Seimo narių dalyvavimą Seimo posėdžiuose
2008 metai


© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ