Informacija apie posėdžius 

EN  FR

Komisijos išvada „Dėl ypatingos skubos taikymo procedūros svarstant Lietuvos Respublikos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XIP-791(3)


2009-07-22 Nr.101-I-25

Vilnius

 

            Seimo Etikos ir procedūrų komisija (toliau – Komisija): Vaidotas Bacevičius, Vida Marija Čigriejienė, Julius Dautartas, Jonas Juozapaitis, Egidijus Klumbys, Vytautas Kurpuvesas, Konstantas Ramelis, Rūta Rutkelytė, Algimantas Salamakinas, Dalia Teišerskytė, Ona Valiukevičiūtė, Mantas Varaška, Mečislovas Zasčiurinskas Seimo Darbo partijos frakcijos prašymu išnagrinėjo klausimą dėl galimo procedūrinio pažeidimo priimant sprendimą taikyti ypatingos skubos tvarką svarstant Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr.XIP-791(3).

 

            Etikos ir procedūrų komisija konstatuoja:

            Lietuvos Respublikos Seimo 2009 m. liepos 21 d. posėdžio darbotvarkėje buvo įtrauktas klausimas dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr.XIP-791(3) svarstymo. Tvirtinant dienos posėdžio darbotvarkę buvo pateiktas siūlymas išbraukti šį klausimą iš darbotvarkės, bet Seimas priėmė sprendimą, kad klausimas nebūtų išbrauktas iš darbotvarkės.

            Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto priėmimo 2009 m. liepos 16 d. Seimo posėdyje metu, remiantis Seimo statuto 158 straipsnio 3 ir 4 dalių nuostatomis, buvo padaryta pertrauka. Seimo statuto 158 straipsnio 3 dalyje sakoma, kad „Jeigu įstatymo projekto priėmimo Seime metu nebuvo priimti įstatymo principus ir sandarą lemiantys straipsniai, pranešėjas iki svarstymo Seimo posėdyje pabaigos gali pasiūlyti atidėti projektą taisyti“. Ketvirtoji šio straipsnio dalis nurodo, kad „Jeigu Seimas šį siūlymą priima, procedūra kartojama nuo įstatymo projekto svarstymo pagrindiniame komitete. Šia galimybe įstatymo projekto priėmimo metu galima pasinaudoti tik vieną kartą.“.

            Seimo statutas nereglamentuoja per kiek laiko ir kokia tvarka turi būti pateikiamas pagrindinio komiteto pataisytas įstatymo projektas.

            2009 m. liepos 21 d. Seimo posėdyje svarstant Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą buvo suabejota, ar klausimas galėjo būti įtrauktas į darbotvarkę. Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys paprašė šio klausimo nesvarstyti. Pirmininkaujantis Seimo posėdžiui Seimo Pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta pranešė, kad projektas išbraukiamas iš darbotvarkės.

            Seimo statuto 94 straipsnyje nurodoma, kad siūlyti išbraukti klausimus iš priimtos dienos darbotvarkės turi teisę Seimo valdyba, Seniūnų sueiga, Vyriausybė ir Seimo narių frakcija. Siūlymas išbraukti klausimus iš darbotvarkės priimamas balsuojant Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių dauguma. Pirmininkaujantis klausimo dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto išbraukimo iš darbotvarkės balsuoti neteikė.

            Vėliau pirmininkaujantis Seimo posėdžiui pranešė, kad yra Vyriausybės siūlymas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą svarstyti ypatingos skubos tvarka. Balsuojant dėl Vyriausybės siūlymo Seimas pritarė, kad šis įstatymo projektas būtų svarstomas ypatingos skubos tvarka.

            Darbo partijos frakcija Komisijos prašo įvertinti, ar 2009 m. liepos 21 d. vakariniame posėdyje priimtas sprendimas svarstyti klausimą dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto XIP-791(3) ypatingos skubos tvarka pagal savo priėmimo procedūrą neprieštarauja Seimo statuto 164 straipsnio 3 d. ir ar priimtas sprendimas dėl svarstymo ypatingos skubos tvarka gali būti taikomas.

            Seimo statuto 164 straipsnio 3 dalyje sakoma, kad sprendimas taikyti ypatingos skubos tvarką gali būti priimamas per projekto pateikimą arba svarstymą Seimo posėdyje.

            Etikos ir procedūrų komisija nusprendė:

            1. Pirmininkaujantis 2009 m. liepos 21 d. Seimo posėdžiui, priimdamas sprendimą išbraukti klausimą dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, pažeidė Seimo statuto 94 straipsnio 2 dalies nuostatos.

            Balsavimo rezultatai: už – 12, prieš – 1, susilaikė –0.

            2. 2009 m. liepos 21 d. Seimo plenariniame posėdyje priimant sprendimą svarstyti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą ypatingos skubos tvarka Seimo statuto 164 straipsnio 2 dalies nuostatos nepažeistos.

            Balsavimo rezultatai: už – 6, prieš – 6, susilaikė – 0 (lėmė pirmininko balsas)

 

Komisijos pirmininkas                                                                   Algimantas Salamakinas



Pažymos apie Seimo narių dalyvavimą Seimo posėdžiuose
2008 metai


© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ