Parlamentinė kontrolė 

EN  FR

DĖL APSAUGOS NUO SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪROS


Darbo grupė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo stebėsenai vykdyti

2012 m . kovo 21 d. Žmogaus teisių komiteto sprendimu buvo sudaryta  Komiteto darbo grupė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo stebėsenai vykdyti. Komiteto narė Dalia Kuodytė inicijavo šią darbo grupę atsižvelgiant į pareigūnų  ir nevyriausybinių organizacijų atstovų pastebėjimus dėl problemų, kylančių praktikoje įgyvendinant naujai priimtą Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą.

Darbo grupė pateikė siūlymus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dėl Specializuotos pagalbos centrų veiklos aprašo ir Specializuotos pagalbos centrų konkurso nuostatų, taip pat parengė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo, Baudžiamojo proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso papildymo ir pakeitimo įstatymus (XIP-4466, XIP-4467, XIP-4468) kurie buvo pateikti Seime 2012 m. birželio 12 d.

Baudžiamojo proceso kodekso pataisomis siekiama smurtą artimoje aplinkoje patyrusiam asmeniui nustatyti efektyvią apsaugą nuo pakartotinio smurto ir smurtautojo poveikio nukentėjusiam asmeniui ikiteisminio tyrimo ir bylos nagrinėjimo teisme metu.

Taip pat siekiama aiškiai įtvirtinti viešo (valstybinio) kaltinimo institutą, baudžiamojo proceso tvarką ir vykdymo subjektus, smurto artimoje aplinkoje atvejais.

Baudžiamojo kodekso pataisomis siekiama užtikrinti smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens apsaugą ir po apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo, nustatant, kad, jei nusikalstama veika padaryta artimoje aplinkoje, teismas skirtų draudimą prisiartinti prie nukentėjusio asmens.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisos parengtos siekiant užtikrinti, kad visais atvejais smurtą patyrusiam asmeniui būtų kompetentingai ir nedelsiant pasiūlyta specializuota kompleksinė pagalba. Siekiama įtvirtinti, kad  specializuotos pagalbos centrai dirbtų visą parą ir specializuotą pagalbą teikiantys specialistai iškarto po įvykio galėtų susisiekti su smurtą patyrusiu asmeniu ir pradėti jam teikti specializuotą kompleksinę pagalbą.

 

 

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja Eglė Gibavičiūtė, 239 68 09





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ