Renginiai, susitikimai 

EN  FR

2010-06-09 SUSITIKIMAS SU VOKIETIJOS AMBASADORIUMI


ATMINTINĖ

2010 m. birželio 9 d. Žmogaus teisių komiteto pirmininkas A. Lydeka susitiko su  Vokietijos ambasadoriumi Hans Peter Annen

Susitikimo tikslas  - gilinti ir plėsti dvišalius santykius tarp Lietuvos ir Vokietijos žmogaus teisių užtikrinimo srityje. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie aktualias žmogaus teisių problemas Lietuvoje, pasikeista nuomonėmis apie  Kovo 11-osios eitynes,  Gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų paradą ,,Baltic Pride“, gegužės 9 vykusias 2-ojo pasaulinio karo veteranų eitynes, žydų padėtį Lietuvoje ir lenkų tautinės mažumos problemas. Minėtieji įvykiai sulaukė didelio dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Vokietijos ambasadorius pažymėjo, kad  vertina ir gerbia Lietuvos, kaip demokratinės šalies, požiūrį. Lietuva yra Europos Sąjungos ir NATO narė, taip pat priklauso  ir  kitoms tarptautinėms organizacijoms (ET, ESBO ir kt.), yra ratifikavusi eilę tarptautinių konvencijų ir sutarčių, todėl turi laikytis prisiimtų įsipareigojimų, gerbti ir užtikrinti žmogaus teises.  Ambasadorius pripažino, kad ne tik Lietuvoje kyla įvairių problemų, ir Vokietija susiduria su įvairiomis žmogaus teisių problemomis šalies viduje.

Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Vokietija ir Lietuva turi bendrų istorinių sąsajų. Vokietija kaip ir Lietuva išgyveno sudėtingus ir esminius pasikeitimus.Griuvus geležinei uždangai, Vokietija turėjo dvi skirtingas patirtis: demokratinės šalies ir okupuotos šalies. Vokietija daug ko išmoko, siekdama suvienyti Vakarų ir Rytų Vokietijas.  Lietuva ilgą laiką gyvenusi priespaudoje dabar yra demokratijos vystymosi procese, todėl labai svarbu  mokytis  ir siekti tolerancijos bei demokratijos.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka pabrėžė, kad žmogaus teisių problematika yra labai plati, todėl darbas šioje srityje yra nelengvas ir reikalauja didelio atsidavimo.  Lietuva yra  pakankamai toli pažengusi žmogaus teisių srityje. Lietuva ratifikavo daugelį tarptautinių sutarčių ir konvencijų, pagal jas yra pakeisti ir patobulinti Lietuvos Respublikos įstatymai. Lietuva siekia tinkamai įgyvendinti visus prisiimtus įsipareigojimus, tačiau ne visuomet pavyksta tinkamai įgyvendinti priimtus teisės aktus.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas pastebėjo, kad per 20 nepriklausomybės metų Lietuva  daug pasiekė žmogaus teisių srityje, tačiau jau šiandien norime turėti aukščiausius žmogaus teisių standartus. Norime, kad kiekvieno žmogaus teisės būtų gerbiamos kaip ir kitose toli pažengusiose demokratinėse Europos Sąjungos šalyse narėse.  Tai yra didžiulis iššūkis tiek Lietuvos politikams, tiek ir pačiai visuomenei, todėl šito tikslo siekiame kiekvieną dieną atkakliai dirbdami.

Ambasadorius išreiškė pritarimą Lietuvos Respublikos Prezidentės metiniame pranešime išsakytoms mintims, ypač dėl emigracijos problemų, kad ne tik ekonominės problemos verčia jaunus ir darbingus piliečius palikti savo šalį.  Valstybė tuo patogesnė ir patrauklesnė savo gyventojams, kuo ji laisvesnė, demokratiškesnė ir tolerantiškesnė. Tai valstybę stiprina ir skatina ja didžiuotis.

Ambasadorius pažymėjo, kad vokiečiai labai domisi, kaip klostosi santykiai su žydų bendruomene ir pasidžiaugė, kad  žydų bendruomenė yra gerbiama ir taikiai gyvena Lietuvoje.

Komiteto pirmininkas atkreipė ambasadoriaus dėmesį ir į didelio atgarsio  Europoje sulaukusius įvykius dėl lenkų tautinės mažumos problemų Lietuvoje. Armino Lydekos nuomone, visai Europai buvo pateikta netiksli ir nepagrįsta informacija apie lenkų tautinės mažumos padėtį Lietuvoje ir  taip buvo nepagrįstai sumenkintas Lietuvos įvaizdis.

Ambasadorius pareiškė padėką Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Arminui Lydekai ir visam Žmogaus teisių komitetui už aktyvų darbą ginant ir užtikrinant žmogaus teises Lietuvoje.

 

 

 

 

 Rūta Ragliauskienė,  tel. (8-5) 239 6821, el.p.  [email protected]

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ