Renginiai, susitikimai 

EN  FR

2011-12-09 „GYVOJI BIBLIOTEKA"


     LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

ŽMOGAUS TEISIŲ KOMITETAS

 


 

Visuomenės informavimo ir žiniasklaidos poskyriui                                           2011-12-10

 

                       

            Žmogaus teisių komitetas Tarptautinės tolerancijos dienos proga pakvietė į „Gyvąją biblioteką”

 

 

 Gruodžio 9 d.. Seimo I rūmų Parodų galerijoje surengta „Gyvoji biblioteka“. Renginys organizuotas pažymint Tarptautinę tolerancijos dieną.

Skaitymas „Gyvojoje bibliotekoje“ yra susidomėjusio skaitytojo ir knygos (knyga – tai  visuomenės asmuo, priklausantis kuriai nors mažumai: negalią turintis žmogus, romas, neįprastų filosofinių pažiūrų asmuo, pasižymintis savitu gyvenimo stiliumi ir pan.)  pokalbis, kurio tikslas – naikinti mitus ir stereotipus, nepagrįstas nuomones apie kitokius žmones, ugdyti supratimą bei toleranciją. Per keliolika minučių skaitytojas spėja suprasti ir išsiaiškinti, sugriauti nepagrįstus  nusistatymus ir pažinti asmens savitumą.

Renginio metu visuomenė, Seimo nariai, užsienio ambasadų atstovai domėjosi „Knygų istorijomis”, vyko nuoširdūs ir neformalūs dialogai. Pabendravę su „Gyvosiomis knygomis“ skaitytojai galėjo stebėti dokumentinius filmus žmogaus teisių tema.

Pirmą kartą „Gyvoji biblioteka“ Lietuvoje įvyko LR Seime 2007 kovo 21 d.  Šis metodas  įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą ir prisideda prie tarpusavio supratimo ugdymo, stereotipų, kurie dažnai esti atskirties priežastis, griovimo. 

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Tolerancija – tai pagarba įvairovei, išraiškos formoms ir žmogiškajam individualumui. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į toleranciją žmonėms, kurie yra išskirtiniai dėl savo fizinių, socialinių ar asmeninių skirtybių.

Renginį organizavo Seimo Žmogaus teisių komitetas kartu su Nyderlandų ambasada ir Nacionaliniu socialinės integracijos  institutu. Renginio partneris – „Nepatogus kinas“

 

 

 

Eglė Gibavičiūtė  (Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja) tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ