Nors dauguma Lietuvos gyventojų ir verslo atstovų priešinasi nekilnojamojo turto mokesčio įvedimui ekonominiu sunkmečiu, konservatoriai toliau eskaluoja šio mokesčio idėją ir nepaiso koalicijos partnerių argumentų įsitikinusi Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija.
LiCS frakcija jau anksčiau yra pareiškusi, kad nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas nesukurtų jokios pridėtinės vertės, o valstybės biudžetui greičiausiai padarytų žalą. Vieninga frakcijos nuomone, naujasis mokestis drąsiai galėtų būti vadinamas išskirtiniu mokesčiu vilniečiams, nes turto mokestį nulemtų rinkos kaina, o būtent Vilniuje nekilnojamojo turto kainos yra didžiausios.
Be to, dabartinė finansų ministrė ir ankstesni ministrai yra pripažinę, kad pajamos, surinkus nekilnojamo turto mokestį, nepadengs administravimo kaštų, nebent, jeigu jis taptų visuotiniu ir turto mokestį privalėtų mokėti visi Lietuvos gyventojai, tarp jų ir pensininkai.
LiCS siūlo, užuot skubėjus apkrauti gyventojus papildomais mokesčiais, susirūpinti jau esamų mokesčių geresniu administravimu, pavyzdžiui, surinkimu gyventojų pajamų mokesčio, kuris privalomas piliečiams, kurie nekilnojamąjį turtą nuomoja.
Būtina priminti, kad praėjusių metų pabaigoje Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus ir Lietuvos asocijuotų verslo struktūrų, profesinių sąjungų bei pensininkų atstovų pasirašytame Nacionaliniame susitarime Vyriausybė įsipareigojo šiuo sudėtingu laikotarpiu nepriimti jokių naujų sprendimų dėl naujų mokesčių įvedimo. Nejaugi plačiai išreklamuotas Nacionalinis susitarimas šiai Vyriausybei buvo tik akių dūmimas socialiniams partneriams? klausia Seimo ir finansų komiteto narys, liberalcentristas Žilvinas Šilgalis.
Frakcija ragina koalicijos partnerius konservatorius atsižvelgti į šalies ekonominę situaciją, į socialiniams partneriams duotus pažadus bei į mažesnių koalicijos partnerių nuomonę ir nebegąsdinti piliečių, jog nekilnojamojo turto mokestis gali būti įvestas jau artimiausiu metu sako LiCS frakcijos seniūnas Jonas Liesys.
LiCS frakcijos seniūnas Jonas Liesys
+370 698 42 667