Šiandien visame pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šios dienos atsiradimui pagrindą padėjo dar 1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje priimta Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, kuri tapo demokratinių šalių konstitucijų, tarptautinių teisės aktų bei įstatymų, taip pat ir pažangios visuomenės vystymosi pagrindu. Pagrindinė deklaracijos idėja nurodo, kad visi žmonės turi jaustis lygūs kaip broliai, o tai reiškia ir būti tolerantiški vienas kitam.
Tolerancija tai pagarba kultūrų įvairovei, išraiškos formoms, žmogiškajam individualumui ir kūrybingumui. Minėdami šią dieną turėtume žmonėms priminti apie toleranciją kaip vertybę, kuri suartina skirtingų kultūrų, skirtingų fizinių galimybių ir skirtingo mąstymo žmones. Nežiūrint jau priimtų įstatymų, visuomenėje vis dar gajūs įsisenėję stereotipai, nepagarbus požiūris į asmenis, turinčius jiems būdingų išskirtinų bruožų ir netelpančius į tam tikrą tobulo visuomenės nario standartus. Tobulų nėra. Visi esame kitokie, sakė Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, liberalas Arminas Lydeka.
Parlamentaras pabrėžia, kad lygios galimybės svarbiausias žmogaus teisių užtikrinimo principas ir demokratinių valstybių tikslas, kuris yra pasiekiamas tik tolerantiškoje ir solidarioje visuomenėje. To turėtų siekti ir Lietuvos valstybė, kartu su visa visuomene. Kaip pavyzdį galiu paminėti tai, kad pagal galiojančius įstatymus visi turėtume turėti lygias galimybes pažinti savo Tautos istoriją, naudotis Lietuvos kultūriniu paveldu. Tačiau Lietuvos kultūros paminklai dažnai yra neprieinami negalią turintiems asmenims dėl nepritaikytos tam aplinkos. Taigi reikėtų retoriškai paklausti, ar neįgaliesiems pritaikyti įrengimai suniokotų paveldą, ar padarytų jį vertingesnį?, klausia A.Lydeka.