Liberalai Dalia Teišerskytė ir Audrius Endzinas kartu su kitais Seimo nariais įregistravo LR Seimo nutarimo projektą dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje. Seimo narių nuomone, atsižvelgiant, kad LR institucijos nėra atlikusios išsamių tyrimų dėl vasaros laiko susitarimų nuostatų poveikio gyventojų sveikatai ir atskiriems ūkio sektoriams bei įvertinant tai, jog sveikatos požiūriu Lietuvos gyventojams palankiausia būtų gyventi laiku, atitinkančiu valstybės geografinę padėtį ir laiko juostą, sezoninis laikas neturėtų būti kaitaliojamas Lietuvoje.
Taip pat pagal nutarimo projektą, liberalai kartu su kitais Seimo nariais siūlo, esant būtinumui, pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms atlikti išsamius, objektyvius bei moksliškai ar statistiškai pagrįstus tyrimus dėl vasaros laiko taikymo poveikio atitinkamoms sritims, ypač sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo bei žemės ūkio sektoriams bei atlikti Lietuvos Respublikos gyventojų apklausą dėl vasaros laiko taikymo.
Diskusijos šia tema kartojasi bent du kartus į metus, nepatenkintų skaičius šiuo metu yra toks, kad ignoruoti jų siūlymų ir pageidavimų negalime. Tema dėl sezoninio laiko kaitaliojimo nagrinėjama jau seniai, todėl mano supratimu laikas būtų priimti sprendimą, tuo labiau, kad to reikalauja direktyva. Mano siūlymu, Lietuvoje reiktų taikyti vieną žiemos laiką, - teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Audrius Endzinas.
Tai yra ypatingai svarbu kaimo vaikams, kurie keliasi labai ankstyvą rytą ir važiuoja keliolika kilometrų į mokyklą, ir jautresniems žmonėms, kuriems laiko pasikeitimas turi poveikį psichinei sveikatai, - teigė liberalė Dalia Teišerskytė.
Šiuo metu galioja Europos Parlamento ir Tarybos 2001 m. sausio 19 d. 2000/84/EB direktyva, pagal kurią nuo 2002 metų vasaros laikas įvedamas kiekvienoje Europos Sąjungos valstybėje: kasmet paskutinįjį kovo sekmadienį laikrodžiai persukami 60 minučių pirmyn, o paskutinįjį spalio sekmadienį 60 minučių atgal. Ši direktyva turi būti peržiūrima kas 5 metus.