Vakar Seime įvyko parlamentaro Petro Auštrevičiaus organizuota apskritojo stalo diskusiją Ar reikalingas policijos ombudsmenas Lietuvoje?, kurios metu buvo išklausytos nuomonės ir pasiūlymai apie tai, ar reikalingas policijos ombudsmeno institutas Lietuvoje bei buvo įvertintos galimybės dėl šio instituto įsteigimo mūsų šalyje.
Apskritojo stalo diskusijoje buvo pristatyti geriausi Europos šalių teisėsaugos ombudsmenų pavyzdžiai, aptartos policijos viduje veikiančių etikos komisijų veiklos problemos, skundų Seimo kontrolieriams dėl policijos pareigūnų veiksmų pagrindiniai motyvai bei vyko diskusija dėl policijos ombudsmeno instituto įsteigimo Lietuvoje.
Dabartiniu metu policija atliko virš 95% teisės ir viešosios tvarkos pažeidimų tyrimų, tuo tarpu piliečių skundai dėl pareigūnų veiklos taip pat patenka į pačios policijos atsakomybę. Susidaro uždaras ratas, kuomet pareigūnų veiklos kokybė tampa policijos vidaus tyrimų objektu. Policijos ir kitų statutinių organizacijos veiklos priežiūra dėl piliečių nusiskundimų turi būti pavesta neutraliai ir kompetentingai valdžios institucijai. Reikia apsispręsti, kokia tai institucija ir kokia kompetencija jai bus suteikta, siekiant tolimesnio žmogaus teisių įtvirtinimo Lietuvoje, sakė Seimo narys Petras Auštrevičius.
Taip pat parlamentaras pabrėžė, jog kreipsis į Vyriausybę su pasiūlymu atlikti tyrimą, dėl šiuo metu egzistuojančios skundų dėl policijos veiksmų nagrinėjimo institucinės sistemos.
Diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Auštrevičius, Policijos generalinio komisaro pavaduotojas A. Stončaitis, Policijos departamento Vidaus tyrimų valdybos viršininkas U. Čižiūnas, Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas D. Malaškevičius, Seimo kontrolierius R. Valentukevičius, LR Teisingumo ministro patarėjas T. Baranovas bei kiti.