Pranešimai spaudai 

EN  FR

P.Auštrevičius: Tarpparlamentinis bendradarbiavimas reikšmingai sustiprintų Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimą


2009 m. patvirtinta Europos Sąjungos (ES) Baltijos jūros regiono strategija gali būti puikus postūmis dar aktyvesniam valstybių bendradarbiavimui ir aktualių ekonominės plėtros, aplinkosaugos, transporto ir kitų klausimų sprendimui regione. Tačiau tam būtinas glaudus visų valdžios institucijų bendradarbiavimas ir įsitraukimas visose Baltijos regiono valstybėse. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Petro Auštrevičiaus teigimu, tokio bendradarbiavimo iniciatyvos galėtų toliau imtis Lietuva.

 

„Baltijos jūros regione, kurį sudaro aštuonios ES valstybės, gyvena kone trečdalis Sąjungos gyventojų ir būtent jame yra sukuriamas trečdalis ES bendrojo vidaus produkto. ES Baltijos jūros regiono strategija įgalina toliau plėtoti tarpusavio naudingą bendradarbiavimą ir su Rusija. Nepaisant istorinių ir kultūrinių skirtumų, aplink Baltiją esančias ES valstybes vienija ne tik jūra bei su ja susijusios ekologinės problemos, tačiau ir bendri politiniai bei ekonominiai siekiai. Aktyviai bendradarbiaudamos valstybės gali pasiekti daug didesnės naudos savo visuomenėms, verslui, tačiau tokiam bendradarbiavimui būtinas aktyvus parlamentarų dialogas. Jį inicijuoti ir galėtų imtis Lietuva“, - teigia Seimo narys P.Auštrevičius.

 

Pasak parlamentaro, tarpparlamentinis Baltijos jūros regiono forumas galėtų įgyti didesnį svorį įtakojant regiono ekonomiką ES mastu tiek tokiais svarbiais Lietuvai klausimais kaip energetika, transporto jungtys, tiek migracija, nedarbo problemos, jūros ekosistemų išsaugojimas ir pan. Lietuvai imtis inicijuoti tokį forumą šiuo metu yra palankus metas – 2009 m. liepą prasidėjo Lietuvos Respublikos pirmininkavimas Baltijos jūros valstybių tarybai, kuris tęsis iki pat šių metų vasaros.

 

Baltijos jūros strategija yra pirmasis vienam Europos Sąjungos regionui skirtas planas, o jo įgyvendinimui Europos Komisija yra paskyrusi finansavimą. Tikimasi, kad iki 2013 m. regiono valstybės iš sanglaudos fondų įsisavins per 50 mlrd. eurų. Lietuva remia ES Baltijos jūros regiono strategiją, tuo tikslu Seime buvo parengtas parlamentinis pranešimas „ES Baltijos jūros regiono strategija: Lietuvos požiūris“.





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ