Seime įregistruota Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pataisa, kuri suteiktų galimybę didesnei daliai gyventojų gauti socialines išmokas. Pasak pataisą inicijavusio Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Algio Kašėtos, jei tokia įstatymo pataisa būtų priimta, skiriant piniginę socialinę paramą būtų vertinamos tik realiai asmens gautos pajamos.
Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, dalis sunkiai besiverčiančių šeimų ar pavienių asmenų neturi teisės gauti nei socialinės pašalpos, nei kompensacijų už būsto šildymo, šalto bei karšto vandens išlaidas. Tokia situacija susiklostė dėl netikslumų teisės aktuose, nes skiriant piniginę socialinę paramą įvertinamos ne tik realiai gautos pajamos, bet ir tos, kurių asmuo dar nėra gavęs, t.y., jos yra tik apskaičiuotos, bet neišmokėtos, - pataisą komentuoja liberalas A.Kašėta.
Pasak A.Kašėtos, projektu siūloma pakeisti Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 15 str. 6 dalį, numatant, kad darbo užmokestis, pensijos, ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės ir kitos minėtame straipsnyje vardijamos kas mėnesį gaunamos pajamos būtų įskaičiuojamos į pajamas tų mėnesių, kada jos buvo iš tiesų išmokėtos. Tokia norma užtikrintų tinkamą įstatymo paskirties įgyvendinimą, nes asmenys, išnaudoję visas kitas pajamų gavimo galimybes, turėtų teisę gauti piniginę socialinę paramą.
Jei įstatymo pataisa būtų priimta Seime, ją siūloma pradėti taikyti nuo 2011 m. sausio 1 d., t.y. nuo kitų biudžetinių metų pradžios.