Trečiadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai buvo susitikę su Lietuvos Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovais bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vidaus tarnybos generolu Remigijumi Baniuliu. Susitikimo metu buvo pristatyta savivaldybių priešgaisrinės apsaugos tarnybų finansinė situacija ir aptartos galimybės išlaikyti tarnybų stabilumą bei efektyvumą.
Profesinės sąjungos atstovų teigimu, situacija kai kuriose savivaldybėse yra kritiška. Vadovaujantis dar 2006 m. patvirtinta savivaldybėms perduotų valstybinių funkcijų finansavimo metodika, vienai ugniagesių komandai yra nustatytos 9 ugniagesių pareigybės, tačiau sunkmečio sąlygomis trūkstant lėšų ir ugniagesiams einant tiek kasmetinių, tiek neapmokamų atostogų į gaisro vietą kartais tenka vykti po vieną. Taip iš esmės pažeidžiami ne tik saugos reikalavimai, bet ir Konstitucijos 48 str., krenta darbuotojų motyvacija.
Problema yra išties aktuali. Tačiau siekiant bent iš dalies ją išspręsti reikia keisti įstatyminę bazę. Pasak profesinės sąjungos atstovų, dalis savivaldybių ugniagesių komandų galėtų būti bent iš dalies išlaikomos paramos fondų, tačiau tam trukdo įstatyminė bazė. Miestų bei miestelių bendruomenės, ypač verslo sektorius, suinteresuotas ugniagesių tarnybų savivaldybėse veikimu, tačiau jų parama negali būti skiriama į atlyginimų mokos fondus, - po susitikimo sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas.
Savivaldybių ugniagesių komandos yra atsakingos už gaisrų gesinimą bei pirminius žmonių bei turto gelbėjimo darbus. Operatyvus gaisro žindinio nustatymas ir ugnies sutramdymas leidžia maksimaliai sumažinti gaisro padarinius, todėl, parlamentaro teigimu, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų grandis turėtų būti stiprinama, jai skiriant didesnį dėmesį.
Kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vidaus tarnybos generolu R.Baniuliu aptartos ir savanoriškos priešgaisrinės apsaugos tarnybos. Tokių tarnybų įsteigimas palengvintų situaciją ir užtikrintų greitesnį reagavimą į gaisrus, padėtų sutelkti didesnes gaisrininkų komandas nelaimės vietose. Tokios tarnybos Lietuvoje veikė tarpukariu, jos paplitusios ir kai kuriose Vakarų Europos valstybėse.