Tikimasi, kad jau birželio mėnesį Gruzija bus pakviesta pradėti derybas dėl asocijuotos narystės Europos Sąjungoje (ES). Tačiau pasak prieš keletą dienų iš vizito, skirto padėti Gruzijai pasirengti deryboms, grįžusio liberalo Petro Auštrevičiaus, nors šios derybos turėtų būti ilgos, bet kartu jos reikš ir naują Sąjungos etapą.
Šiuo metu Gruzijai, kaip niekada anksčiau, reikia ir Lietuvos palaikymo, patirties bei supratimo. Ši nedidelė Kaukazo valstybė, besirengianti deryboms su Europos Sąjunga, susiduria su itin dideliu ekonominiu nuosmukiu. Nereikia pamiršti ir neseno konflikto su Rusija. Pastarosios karinės pajėgos vis dar dislokuotos maždaug už 35 km nuo Tbilisio, - sako Seimo narys P.Auštrevičius.
Tačiau parlamentaro teigimu, Gruzija itin moderniai žiūri į vykstančias reformas ir, galima teigti, turi fenomenalią libertarišką politiką. Jei Lietuvai, stojant į Europos Sąjungą, reikėjo sumažinti savo administracinį aparatą, tai Gruzija susiduria su kita problema administracinį aparatą jiems teks sukurti.
Gruzinai nereguliuoja daugelio administracinių sričių, kurios yra būtinos ES. Pavyzdžiui, įvežant gyvulinės kilmės produktus reikalingos veterinarinės pažymos, tačiau jų išdavimo sistemos Gruzijoje iš esmės nėra arba ji neatitinka Europos Sąjungos standartų, - komentuoja P.Auštrevičius.
Gruzijos tapimas asocijuota Europos Sąjungos nare vertinamas kaip Kaukazo regiono stabilumą skatinsiantis veiksnys. Tuo tarpu Lietuva, kaip ganėtinai nesena ES narė, šiai valstybei galėtų padėti perduodama ne tik savo derybinę, tačiau ir sutarčių įgyvendinimo patirtį.