Pranešimai žiniasklaidai 

EN  FR

AAK pirmininkas Jonas Šimėnas su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi J.E. Simon Butt aptarė pasirengimą Kopenhagos konferencijai


Spalio 5 dieną Aplinkos apsaugos komitete apsilankė Jungtinės Karalystės ambasadorius J.E.Simon Butt. Pagrindinės pokalbio temos buvo Lietuvos pasirengimas Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencijai COP 15, vyksiančiai gruodžio mėnesį Kopenhagoje bei Seime rengiamas Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymas.

 

Ambasadorius Simon Butt informavo komiteto pirmininką apie Jungtinės Karalystės, Švedijos, Danijos, Prancūzijos ir Suomijos ministrų kreipimąsi į Europos žiniasklaidą dėl artėjančios Kopenhagos konferencijos svarbos ir geopolitinės reikšmės. Šis kreipimasis rugsėjo 16 dieną buvo atspausdintas ir „Lietuvos žinių“ dienraštyje. Ypatingą renginio svarbą rodo ir tai, kad JK delegacijai konferencijoje vadovaus šalies Ministras pirmininkas Gordon Brown.

 

Ambasadorius teiravosi apie Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vaidmenį ir nuomonę, rengiant Lietuvos poziciją  dėl konferencijoje aptariamų klausimų. Taip pat jis klausė, ar Lietuva bus pasirengusi prisidėti prie tarptautinio šiltnamio dujų mažinimo finansavimo mechanizmų.

 

Jonas Šimėnas informavo, kad Seimas pagal savo kompetenciją jau prisidėjo prie tarptautinių klimato kaitos finansavimo klausimų sprendimo, šių metų vasarą priimdamas Klimato kaitos valdymo finansinių instrumentų įstatymą. Komitetas pritaria Lietuvos vyriausybės pozicijai dėl bendro ES finansinio įsipareigojimo ir pasiūlymų, kaip dalintis finansinę naštą ES viduje. Jis pabrėžė, kad Lietuvos galimybės prisidėti prie finansinės pagalbos teikimo besivystančioms šalims šiuo metu yra labai ribotos ir kad ES šalims narėms būtina susiderinti viduje finansinių įsipareigojimų pasidalijimo kriterijus, prieš paskelbiant ambicingus siekius ES vardu.

 

Jonas Šimėnas informavo ambasadorių apie savo dalyvavimą tarptautinėje parlamentarų konferencijoje dėl klimato kaitos, susijusios su miškų nykimu ir naikinimu, klausimų. Ji vyko rugsėjo 27-28 dienomis Švedijos, šiuo metu pirmininkaujančios Europos Sąjungai, parlamente. Konferencijoje, kalbant apie naujus finansinius įsipareigojimus, stabdant miškų nykimą besivystančiose šalyse, taip pat pasigirdo skirtingų nuomonių ir nebuvo priimta vieningos parlamentarų pozicijos.

 

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas, vadovaujantis ir Seimo darbo grupei, rengiančiai Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymą, papasakojo ambasadoriui apie pagrindines projekto nuostatas, galimus priėmimo terminus bei Lietuvos potencialą atsinaujinančios energetikos srityje. Ambasadorius labai domėjosi, kaip numatoma suderinti dabar kuriamą įstatymą ir nacionalinį veiksmų planą, kurį kiekviena valstybė narė turi pateikti Europos institucijoms iki 2010 metų liepos 1 dienos, ar neplanuojama tuo pačiu atnaujinti Nacionalinės energetikos strategijos, kurioje nenumatyta pasiekti tokių ambicingų AEI rodiklių. Gavęs išsamius atsakymus į klausimus,

ambasadorius pažadėjo pateikti darbo grupei reikalingą informaciją apie teisinį šios srities reguliavimą Jungtinėje Karalystėje bei, esant reikalui, tarpininkauti teikiant technologinę pagalbą.

 

Daugiau informacijos:

AAK biuro patarėja Rasa Matusevičiūtė

El.p, [email protected] , tel.2396190





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ