Pranešimai spaudai 

EN  FR

Seimo nario E. Lementausko: išskirtinė Seimo narių privilegija, pasibaigus terminuotai sutarčiai gauti išeitinę kompensaciją – turi būti panaikinta


2012 m. balandžio 27 d. pranešimas VIR

  

Pasigirdus siūlymams mažinti išeitines išmokas į Seimą neperrinktiems politikams, parlamentaras Evaldas Lementauskas mano, kad tokių išeitinių išmokų išvis reikėtų atsisakyti.

Pasak Seimo nario, jokiame darbe, kur pasirašoma terminuota darbo sutartis, jai pasibaigus, išeitinės kompensacijos nėra mokamos.

„Iniciatyva sveikintina, tačiau nereikėtų apsiriboti vien pusiniu siūlymu. Seimo narys ateina dirbti žinodamas, kad jo kadencija truks ketverius metus. Kaip ir bet kuriam eiliniam darbuotojui, dirbančiam pagal terminuotą sutartį, Seimo nariui išeitinė kompensacija neturėtų priklausyti – nei keturių ar šešių, nei vieno mėnesinio atlyginimo dydžio. Ši išskirtinė privilegija, gauti išeitinę kompensaciją pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai, turėtų būti išgyvendinta“,  – įsitikinęs E. Lementauskas.

Tačiau, parlamentaro nuomone, vargu ar galima tikėtis, kad tokiam siūlymui Seime būtų pritarta. Šios Seimo kadencijos valdantieji net nepanoro girdėti apie siūlymus atsisakyti milijonus atsieinančios ministro pirmininko rezidencijos, taupyti biudžeto pinigus reprezentacinių išlaidų ar prabangių automobilių sąskaita.

„Išeitinių išmokų sumažinimas ar panaikinimas – tebūtų tik mažas lašas taupymo jūroje, tačiau tas parodytų politikų solidarumą, drauge su visais taupant valstybės lėšas“,  – sako parlamentaras.

Šiuo metu Seimo nariams skiriamos išeitinės išmokos dydis, atsižvelgiant į išbūtų kadencijų skaičių, svyruoja nuo 4 iki 6 mėnesinių atlyginimų.

Seimo narys Evaldas Lementauskas






© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ