2009 m. lapkričio 6 d. pranešimas VIR
Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos deleguoti Seimo nariai Rima Baškienė ir Antanas Baura šiandien susitiko su Seimo Pirmininke Irena Degutiene ir įteikė jai raštiškus sąjungos pasiūlymus dėl krizės valdymo ir 2010 m. valstybės ir savivaldybių biudžeto. Valstiečiai liaudininkai siūlo nepritarti Vyriausybės siūlomoms Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis mažinamas bazinis pelno mokestis stambioms įmonėms, įvesti nekilnojamo turto mokestį fiziniams asmenims, priklausomai nuo turto vertės ir jo paskirties, numatant šiuo mokesčiu neapmokestinamo nekilnojamojo turto dydį, pritarti PVM lengvatų grąžinimui.
Skatinant Lietuvos ekonomikos gaivinimą siūloma priimti Atsinaujinančių energetikos šaltinių įstatymą ir sukurti specialią valstybinę programą šių šaltinių naudojimo skatinimui, kuri būtų finansuojama iš dalies akcizo pajamų, gautų už importuojamo iškastinio kuro naudojimą bei ES lėšų. Tai didintų šiandien taip trūkstamų darbo vietų skaičių regionuose.
Valstiečiai liaudininkai pasiūlė netaupyti ten, kur nereikia ir nepritarti Vyriausybės siūlymui naikinti Vaikų išlaikymo (alimentų) fondą bei transporto lengvatų neįgaliesiems panaikinimui. Be to nepritariama Sodros įmokų tarifų didinimui, tačiau valstiečiai liaudininkai pasisako už bedarbystės pašalpų skyrimo mažinimą, valstybės politiką nukreipiant į esamų darbo vietų išsaugojimą ir naujų darbo vietų kūrimą. Be to jie siūlo peržiūrėti įvairių rūšių valstybinių pensijų skyrimo pagrindus, mažinant arba visai atsisakant kai kurių valstybinių pensijų. Tačiau valstybinės socialinio draudimo senatvės pensijos negali būti mažinamos. Skatinant verslumą, naujai įkuriamoms įmonėms bent du metus taikyti mokestines lengvatas. Išanalizuoti mokestinių reformų ūkininkams pritaikymo poveikį
Valstiečių liaudininkų sąjunga taip pat informavo Seimo Pirmininkę dėl sąjungos inicijuotos peticijos, kuria protestuojama prieš Vyriausybės planus mažinti savivaldybių biudžetus, tuo pačiu nemažinant įsipareigojimų gyventojams (pažeidžiant Biudžeto sudarymo įstatymus ir tarptautinę savivaldos teisę). Pažymėtina, kad savivaldos biudžetus norima mažinti tris kartus daugiau, nei valstybės biudžetą. Peticiją pasirašė virš 30 proc. visų Lietuvos savivaldybėse išrinktų tarybų narių (parašai bus renkami iki lapkričio 11 d.). Nepaisant programinių nesutarimų, beveik visų savivaldybių tarybų nariai pamiršo savo partiškumą, priklausymą opozicijai ar valdančiajai daugumai ir ėmėsi ginti savivaldos gyventojų interesus.
MSNG informacija,
Gražina Grabauskienė, 239 6246