Apie posėdžius 

EN  FR

2011-12-14 Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė patobulintai Vaiko teisių apsaugos institucijų sistemos pertvarkos koncepcijai


 

Gruodžio 14 d. Socialinių reikalų ir darbo komitetas posėdyje pritarė komiteto patobulintam Seimo nutarimo „Dėl vaiko teisių apsaugos institucijų sistemos pertvarkos koncepcijos patvirtinimo“ projektui Nr. XIP-2814. Koncepcijos tikslas – suformuoti nuoseklią ir koordinuotą vaiko teisių apsaugos institucijų sistemą, užtikrinančią tinkamą vaiko teisių ir jo teisėtų interesų apsaugą ir atstovavimą jiems. Siekiant šio tikslo koncepcijos projekte siūloma perskirstyti valstybės ir savivaldybių institucijų vykdomas, su vaiko gerove ir vaiko teisių apsauga susijusias funkcijas, tobulinti šių funkcijų administravimą, paliekant vaiko teisių apsaugą kaip valstybinę (valstybės perduotą savivaldybėms) funkciją. Vaiko teisių apsaugos institucijų sistemos pertvarka bus vykdoma šiomis kryptimis: aiškiai apibrėžiami ministerijų bei kitų valstybės institucijų, susijusių su vaiko teisių apsauga, uždaviniai, funkcijos, vieta valstybės institucijų sistemoje, įtvirtinamos konkrečios atsakomybės ribos, sustiprinamos vaiko teisių apsaugos sistemos valdymo ir kontrolės funkcijos, ypatingą dėmesį skiriant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos funkcijų nustatymui, peržiūrima savivaldybių institucijų kompetencija, tobulinama vaiko teisių apsaugos skyrių struktūra, įstatymu nustatomos pagrindinės šių skyrių vykdomos funkcijos.

Projekte numatyta, kad 2012 metais bus priimami šios koncepcijos įgyvendinamieji teisės aktai, biudžete numatytos reikalingos lėšos pertvarkytai vaiko teisių apsaugos institucijų sistemai funkcionuoti, planuojami reikalingi papildomi žmogiškieji ištekliai, o nuo 2013 m. sausio 1 d. bus pradėta įgyvendinti pertvarkyta vaiko teisių apsaugos institucijų sistema.

Komitetas pritarė Valstybės saugumo departamento statuto patvirtinimo įstatymo 43 straipsnio pakeitimo, Vidaus tarnybos statuto 41 straipsnio pakeitimo, Specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 30 straipsnio pakeitimo, Tarnybos kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 53 straipsnio pakeitimo, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 68 straipsnio pakeitimo įstatymų projektams (Nr. XIP-2555 – XIP-2559), kurių pagrindinis tikslas – nepalikti diskriminacinės nuostatos statutinių pareigūnų ir karių veiklą reguliuojančiuose įstatymuose.

Įstatymo projektais numatoma dėl nelaimingo atsitikimo darbe (tarnyboje), nelaimingo atsitikimo ar įvykio, susijusio su tarnyba, taip pat dėl nelaimingo atsitikimo vykstant į tarnybą ar grįžtant iš jos, profesinės ligos ar sveikatos sutrikimų (tarp jų ir ligos), atsiradusių dėl tarnybos vykdymo teisę į ligos pašalpą nustatyti vadovaujantis statutinių pareigūnų ir karių veiklą reglamentuojančių įstatymų nuostatomis. Ligos pašalpos dydis minėtais atvejais yra 100 procentų jų vidutinio darbo užmokesčio dydžio, tačiau apskaičiuojant taikomi maksimalaus ir minimalaus kompensuojamojo uždarbio dydžiai, numatyti Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme.

Skaičiuojant ligos pašalpą kariams, nedarbingiems dėl nelaimingo atsitikimo, susijusio su kario tarnybinių pareigų atlikimu karinių operacijų metu, taip pat susijusio su kariniais veiksmais vykdant strategines ar taktines karines užduotis (misijas), mokymus ar pratybas, yra daroma išimtis ir šiai pašalpai netaikomi maksimalūs ir minimalūs uždarbio dydžiai. Ligos pašalpa dėl nelaimingo atsitikimo, susijusio su aukščiau paminėtais atvejais, mokama 100 procentų jų gaunamo vidutinio atlyginimo dydžio.

 

 

Parengė

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro patarėja Asta Dolmantienė, tel. (85) 239 6822

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ