Apie posėdžius 

EN  FR

2012-06-13 Socialinių reikalų ir darbo komitetas tęsė pensijų reformos svarstymą ir išklausė informaciją dėl Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos


 

2012 m. birželio 13 d. posėdyje apsvarstęs Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 1, 2, 8, 43, 54 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei Įstatymo papildymo 1(1) straipsniu ir priedu įstatymo projektą Nr. XIP-2781(3), Socialinių reikalų ir darbo komitetas jį patobulino pagal Teisės departamento išvadą. Šiam projektui svarstyti komitetas buvo paskirtas pagrindiniu. Įstatymo projektas yra vienas iš Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-2360(2) lydimųjų įstatymų projektų. Pastarajam svarstyti komitetas buvo paskirtas papildomu, ir svarstė jį 2012 m. birželio 6 d. Įstatymo projektu siekiama suderinti galiojančio įstatymo nuostatas su Europos Tarybos direktyvos 2009/50/EB dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir apsigyvenimo sąlygų siekiant dirbti aukštos kvalifikacijos darbą nuostatomis (pagal šią direktyvą valstybės narės privalo užtikrinti vienodas sąlygas trečiųjų šalių piliečiams pensijų srityje lyginant su valstybės narės piliečių teisėmis) ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatomis (2010 m. liepos 1 d. įsigaliojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pradėta drausti dar viena asmenų kategorija – šeimynos dalyviai).

Apsvarstęs Europos Komisijos komunikatą Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Ekonomikos atsigavimo kuriant darbo vietas“ Nr. KOM(2012)173galutinis, komitetas konstatavo, kad nėra galimo prieštaravimo subsidiarumo principui ir pritarė Vyriausybės pozicijai. Šis dokumentas Lietuvai yra labai aktualus. Komunikatu siekiama papildyti Metinės augimo apžvalgos prioritetus užimtumo srityje, pateikiant vidutinės trukmės politines gaires, padėsiančias siekti strategijos „Europa 2020“ užimtumo tikslų. Jame pristatomos pagalbinės ES darbo vietų kūrimo ir ekonomikos atsigavimo rėmimo priemonės, susijusios tiek su paklausa, tiek su pasiūla darbo rinkoje ir padedančios kurti ES masto darbo rinką. Komunikate parodoma, kaip ekonomikos nuosmukio sąlygomis ES biudžeto (visų pirma Europos socialinio fondo) lėšomis galima remti darbo rinkos reformas ir padėti užtikrinti būtinas investicijas. Jame raginama paremti naują ekonomikos valdyseną, atidžiau stebint užimtumo ir socialinę politiką. Akcentuojama, kad užimtumo politika gali padėti sukurti darbo vietų kūrimui ir ekonomikos atsigavimui palankias sąlygas, jeigu būtų sudaromos palankios sąlygos kurti darbo vietas; palengvintas perėjimas į kitą darbo vietą; padidinta darbo jėgos pasiūla; pagerinta geografinė ir įgūdžių pasiūlos atitiktis darbo rinkos reikmėms.

Komitetas taip pat išklausė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą informaciją, kad atsižvelgiant į ministerijos Vidaus audito tarnybos atliktą šios tarnybos valdymo, veiklos ir finansinį auditą bei ministerijos Valdymo tobulinimo grupės pasiūlymą, yra galimas Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos likvidavimas, perskirstant tarnybos vykdomas funkcijas tarp ministerijos ir jos pavaldžių įstaigų. Ministerija yra parengusi ir pateikusi Vyriausybei nutarimo projektą dėl šios tarnybos likvidavimo.

Komitetas posėdyje tęsė pensijų reformos svarstymą, galutinį sprendimą šiuo klausimu ketinama priimti penktadienį, birželio 15 d., įvyksiančiame posėdyje.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro patarėja Dalia Aleksejūnienė

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ