Parlamentinė kontrolė 

EN  FR

2009-05-13 Socialinių reikalų ir darbo komitetas aiškinosi socialinių paslaugų teikimo problemas ir situaciją šalies savivaldybėse


 

Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiandien (2009-05-13) posėdyje apsvarstęs Valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitą dėl socialinių paslaugų teikimo, pasiūlė Vyriausybei, bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos apskričių vadovų sąjunga, parengti Socialinių paslaugų bei Valstybinių šalpos išmokų įstatymų pakeitimus. Minėtuose įstatymuose turėtų būti numatyta, kokiais atvejais savivaldybė steigia socialinių paslaugų teikėjus, atkreiptas dėmesys į tai, kad, vertinant asmens galimybes mokėti už socialines paslaugas, į šeimos pajamas turėtų būti įskaitytos visos pajamos. Komitetas taip pat siūlo apskričių socialinės globos įstaigų steigėjo funkcijas perduoti savivaldybėms arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, o sutrikusio vystymosi kūdikių namus reorganizuoti į sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigas.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas pirmą kartą lankėsi Lietuvos savivaldybių asociacijoje – šiandien vyko į išvažiuojamąjį posėdį, kur su praktikais aptarė socialines problemas. Didžioji socialinės politikos dalis įgyvendinama savivaldybėse, todėl šiame lygmenyje labiausiai atsiskleidžia problemos, išryškėja valstybės formuojamos socialinės politikos stipriosios bei silpnosios pusės.

Komiteto pirmininkas Donatas Jankauskas pažymėjo, kad šis susitikimas su praktikais –ypač naudingas, siekiant sužinoti, kaip realiai gyvenime veikia Seimo priimti įstatymai, kokios teisės aktų spragos trukdo savivaldybių darbui. „Šiuo sunkmečio laikotarpiu būtini optimalūs ir skubūs sprendimai, o betarpiškai keičiantis informacija su praktikoje dirbančiais žmonėmis tie sprendimai turi galimybę įgyti teisingą kryptį“,– teigė Komiteto pirmininkas.

Savivaldybių atstovai išsakė eilę problemų, su kuriomis susiduria kasdieniniame darbe: mokėjimo už socialines paslaugas tvarka, globos įstaigų perdavimo klausimai, galimas lėšų socialinėms išmokoms stygius.

Savivaldybės atstovai pasiūlė tobulinti Užimtumo rėmimo įstatymą, kad būtų galimybė laikinai įdarbinti bedarbius Darbo biržos vykdomose programose. Susitikimo metu daug dėmesio skirta vaiko teisių apsaugos sričiai – aptartos Vaikų išlaikymo fondo, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymų tobulinimo galimybės, ieškota būdų, kaip paspartinti Šeimynų įstatymo priėmimą bei vaiko paėmimo iš šeimos tvarkos parengimą. Pasidžiaugta, kad pozityvių rezultatų davė papildomų etatų socialiniams darbuotojams, skirtų darbui su socialinės rizikos šeimomis, įsteigimas – tokių šeimų skaičius savivaldybėse sumažėjo.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas nutarė toliau bendradarbiauti su savivaldybių atstovais ir tęsti parlamentinę kontrolę dėl socialinių paslaugų teikimo.

 

 

 

Parengė

Asta Dolmantienė,

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro patarėja, 239 6822

 

 

 

 

 



Sprendimai


© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ