Vizitai užsienyje 

EN  FR

Seimo Pirmininkė I. Degutienė: tikiuosi, kad drauge su Japonijos verslo investicijomis Lietuvą pasieks ir Japonijos mokslo investicijos – gili patirtis ir geriausi išradimai, o Lietuvos mokslininkams atsivers naujos galimybės tobulėti Japonijoje


2011 m. spalio 6 d. pranešimas VIR

 

Darbo vizitą Tokijuje tęsianti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo vicepirmininkai Algis Čaplikas bei Virginija Baltraitienė apsilankė viename didžiausių Japonijos gamtos mokslo tyrimų institute „Riken“ ir susitiko su instituto prezidentu, 2001 metų Nobelio premijos laureatu chemijos srityje, Rioju Nojoriu ir vadovybe.

Gamtos mokslų tyrimo institutas „Riken“ buvo įkurtas 1917 metais, o dabar jame dirba apie 3000 mokslininkų. „Riken“ atlieka mokslinius tyrimus ir vykdo taikomąją veiklą fizikos, chemijos, biologijos, medicinos, inžinerijos ir informatikos srityse.

Su instituto veikla susipažinusi Seimo Pirmininkė išreiškė viltį, kad drauge su Japonijos verslo investicijomis Lietuvoje sulauksime ir Japonijos mokslo investicijų mūsų šalyje, o Lietuvos mokslininkams atsivers naujos galimybės tobulėti Japonijoje.

„Tikiuosi, kad drauge su Japonijos verslo investicijomis Lietuvą pasieks ir Japonijos mokslo investicijos – gili patirtis ir geriausi išradimai. Taip pat tikiuosi, kad iki šiol vien tik su VGTU bendradarbiaujantis „Riken“ užmegs ryšius ir su kitomis aukštosiomis mokyklomis, kurių mokslininkams atsivers naujos galimybės tobulėti Japonijoje , – sakė I. Degutienė. – Lietuva jau dabar užima pirmaujančias pozicijas informacinių technologijų ir komunikacijos infrastruktūroje: turime greičiausią internetą ir pagal plačiajuosčio interneto skvarbą esame penkti pasaulyje ir pirmieji Europoje. Taigi esame sukūrę puikius pagrindus naudotis informacinėmis technologijomis siekiant geresnių mokslo rezultatų“.

Seimo Pirmininkė taip pat pabrėžė, kad daugiau nei 90 procentų visų Lietuvos gyventojų turi vidurinį arba aukštąjį išsilavinimą ir net 40 procentų žmonių dirba mokslo ir technologijų srityse.

I.Degutienė pažymėjo, kad Lietuva užima net 80 proc. pasaulio ultragreitų parametrinių šviesos generatorių rinkos ir daugiau kaip pusę pasaulinės pikosekundinių lazerinių spektrometrų rinkos. Ji priminė, kad prieš keletą metų Lietuvos biotechnologijų pramonė sukūrė vaistą nuo vėžio, kuris yra trečdaliu pigesnis, tačiau toks pats efektyvus, kaip ir kiti vaistai, kad Lietuvos biotechnologai neseniai išrado naują geresnį geno skaidymo būdą, kurį taikant genas suskaidomas triskart greičiau ir veiksmingiau, nei pagal senąją technologiją.

„Visi šie faktai liudija, kad Lietuvoje esame pasiekę ypač daug kai kuriose mokslo srityse ir jų taikyme praktikoje. Matau čia plačias galimybes bendradarbiauti Lietuvos ir Japonijos mokslininkams ir tikiuosi, kad stiprėjantys politiniai, verslo ir kultūriniai ryšiai paskatins siekti naujų aukštumų ir bendradarbiaujant mokslo sektoriuje“, – sakė I. Degutienė.

Šiandien Seimo Pirmininkė ir jos pavaduotojai Tokijuje dar susitiks su Japonijos Atstovų Rūmų Pirmininku Takahiru Jokomiči, Japonijos ir Lietuvos tarpparlamentinių ryšių grupe, JETRO (Japonijos užsienio prekybos organizacijos) vadovais ir vieno įtakingiausių Japonijos Tarptautinių reikalų instituto prezidentu.

 

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. 239 6002

Seimo Pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ