2010 metai 

EN  FR

2010-10-20


Užsienio reikalų komitetas aptarė Europos kaimynystės politikos įgyvendinimą

 

Užsienio reikalų  komitetas 2010 m. spalio 20 d. posėdyje buvo išklausyta ataskaita po NATO Gynybos ir Užsienio reikalų ministrų susitikimo Briuselyje 2010 m. spalio 14 d. Svarstant klausimą dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo departamento direktorius Gediminas Varvuolis.

Lietuvos Respublikos pozicijas, vykstant į neformalų ES vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikimą, vyksiantį 2010 m. spalio 22 d. Briuselyje, pristatė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento Vystomojo bendradarbiavimo politikos ir planavimo skyriaus vedėjas Tomas Irnius.

Užsienio reikalų komitetas svarstė Lietuvos Respublikos poziciją dėl Europos Komisijos komunikato „Europos kaimynystės politikos apžvalga“. Informaciją šiuo klausimu komiteto nariams pateikė Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės departamento direktorius Jonas Grinevičius. Ministerijos atstovai teigė, kad komunikatas atspindi Lietuvos poziciją aktyviai remti kaimyninių valstybių, ypač Rytų partnerystės valstybių, santykių su Europos Sąjunga stiprinimą. Komitetas patvirtino išvadą šiuo klausimu, kurioje pabrėžė Rytų partnerystės iniciatyvos tinkamo ir savalaikio realizavimo svarbą, išreiškė nuomonę, kad reikalinga stiprinti ES politinį aktyvumą Rytų kaimyninėse valstybėse. Komitetas pasisakė už tai, kad atsižvelgiant į individualius ES Rytų kaimyninių valstybių pasiekimus ir pasirengimą, be delsimo būtų vykdomos derybos dėl vizų režimo liberalizavimo susitarimų, gilios ir visapusiškos laisvosios prekybos sutarčių. Taip pat išvadoje pabrėžiama, kad būtina siekti šių valstybių teritorinio vientisumo užtikrinimo ir spręsti užsitęsusius konfliktus, į šį procesą aktyviau įsijungiant Europos Sąjungos institucijoms, nes tokie konfliktai yra rimta kliūtis ekonominei ir socialinei valstybių raidai ir gyvenimo lygio jose gerinimui, o taikus jų sprendimas yra būtinas siekiant užtikrinti saugumą ir stabilumą ES kaimynystėje. Kalbėdamas apie parlamentinio bendradarbiavimo svarbą, komitetas išreiškė susirūpinimą, kad vis dar neįkurta Rytų partnerystės parlamentinė asamblėja ir išreiškė nuomonę, kad parlamentinė veikla ES Rytų kaimynystės kryptimi turi būti plėtojama vadovaujantis ES ir Viduržemio jūros šalių parlamentinės asamblėjos veiklos pavyzdžiu, įjungiant į bendradarbiavimą visų ES valstybių narių nacionalinius parlamentus.

 

 

 

Salvinija Jurėnaitė

URK biuro patarėja tel. 239 6801

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ