Užsienio reikalų komitetas rekomendavo Vyriausybei spręsti patalpų skyrimo Europos humanitariniam universitetui klausimą
2010 m. lapkričio 26 d. vykusiame posėdyje Užsienio reikalų komitetas priėmė rekomendacijas Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl patalpų skyrimo viešajai įstaigai Europos humanitarinis universitetas siūlydamas numatyti lėšas universiteto reikmėms planuojamo skirti pastato Savičiaus g., Vilniuje, rekonstrukcijai, o iki ši rekonstrukcija bus užbaigta - pratęsti šiuo metu galiojančias dabartinių universiteto patalpų panaudos sutartis.
Svarstant klausimą dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento Paramos demokratijai skyriaus vedėjas Giedrius Galkauskas.
Komitetas posėdyje pritarė išvadai dėl Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Europos Komisijos komunikato Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų ir Regionų komitetui "Visapusiškos Europos tarptautinės investicijų politikos kūrimas" (KOM(2010) 343 galutinis) ir pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatoma valstybių narių ir trečiųjų šalių dvišaliams investicijų susitarimams skirta pereinamojo laikotarpio tvarka (KOM (2010) 344 galutinis).
Išvadoje komitetas be kita ko pažymėjo, jog tiesioginių užsienio investicijų politiką priskyrus bendrajai Europos Sąjungos kompetencijai, būtina siekti užtikrinti Lietuvos verslo interesus, susijusius su investicijomis trečiosiose šalyse bei kartu sudarant kuo palankesnes sąlygas užsienio investicijų atėjimui į Lietuvą.
Svarstant klausimą dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorius Albinas Zananavičius.
Komitetas taip pat nusprendė siūlyti pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui Seimo statuto Dėl Seimo statuto 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 151, 153, 154, 155, 156, 16, 161, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 291, 293, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Seimo statuto papildymo 111, 157, 294 straipsniais projektą Nr. XIP-2383 grąžinti iniciatoriams darbo grupei tobulinti, nes dabar pateiktame Statuto pakeitimo projekte yra nemažai tikslintinų formuluočių ir nuostatų, prieštaraujančių Konstitucijai, Konstitucinio Teismo nutarimams ir sprendimams. Be kita ko, Statute nėra numatyta ir mechanizmų dėl privalomo Konstitucinio Teismo sprendimų įgyvendinimo. Atsižvelgiant į kitų Europos Sąjungos valstybių narių parlamentinės veikos praktiką, tenka konstatuoti, kad trūksta nuostatų, taip pat kai kur pernelyg smulkmeniškai reglamentuojama Seimo nario veikla, o Seimo nario politineivisuomeninei veiklai (dalyvavimui konferencijose, įvairių organizacijų suvažiavimuose, tarptautiniuose renginiuose ir t. t.) visai neskiriama deramo reguliavimo. Todėl svarstytina galimybė diskutuoti dėl esminių Statutinių konceptualių problemų, pritarti naujos redakcijos Statuto metmenims ir po to imtis atitinkamų Statuto straipsnių keitimo procedūrų.
Salvinija Jurėnaitė
URK biuro patarėja tel. 239 6801