2009 

EN  FR

2009-05-20 dienos posėdyje


2009-05-20 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas išvažiuojamajame posėdyje drauge su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretoriumi Alvydu Puodžiuku ir ministerijos specialistais diskutavo dėl tarptautinės konferencijos „Gestų kalba mokykloje: praeitis, dabartis ir vizija“, vykusios 2008-04-24 d. Kaune, rezoliucijoje keliamų problemų. Konferencijos rezoliucijoje išdėstytas rekomendacijas politikams pristatė Seimo narė V. V. Margevičienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Specialiojo ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Teresa Aidukienė ir Ministerijos sekretorius A. Puodžiukas informavo apie Konferencijos rezoliucijoje keliamų problemų dėl lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo, šių specialistų rengimo spendimo būdus, atsakė į Seimo narių klausimus

Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius A. Puodžiukas informavo Seimo narius apie mokytojų darbo apmokėjimo tvarką iki 2009 metų ir šiuo metu taikomą mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, kuri buvo pakoreguota dėl prasidėjusios pasaulinės ekonominės krizės ir dėl laipsniškai įvedamo etatinio mokytojų darbo apmokėjimo Pristatė naują mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo projektą, parengtą išryškėjus etatinio apmokėjimo trūkumams ir privalumams.

Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorius A. Plikšnys pristatė Mokinio krepšelio metodikos taikymo raidą nuo jos įvedimo 2002 m ir šios metodikos naują modelį, pakoreguotą dėl prasidėjusios ekonominės krizės ir dėl išryškėjusių šios metodikos trūkumų.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir viceministrė Nerija Putinaitė informavo apie parengtus, rengiamus ir artimiausiu metu numatomus rengti teisės aktus Mokslo ir studijų įstatymui įgyvendinti. Pagal funkcijų pasiskirstymą Švietimo ir mokslo ministerija atlieka aukštųjų mokyklų studijų proceso, mokslo lygio ir valdymo analizę, vykdo mokslinių tyrimų įstaigų pertvarką, vykdo mokslo ir studijų reformos eigos analizę.

Ministerijos sekretorius A. Puodžiukas paaiškino jau parengto Švietimo įstatymo 2, 48, 69 pataisų nuostatas dėl teisės dirbti mokytoju asmeniui, neturinčiam pedagogo kvalifikacijos ir dėl ūkio lėšų iš valstybės biudžeto skyrimo nevalstybinėms bendrojo lavinimo mokykloms. Pranešėjai informavo, kad šis projektas bus pateiktas Seimui svarstyti per artimiausias porą savaičių, o naujos redakcijos Švietimo įstatymo projektas bus parengtas rudenį.

Po pietų Seime įvyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotas seminaras „Mokslo ir verslo partnerystė – nauda ekonomikai ir visuomenei“, kuriame pranešimus skaitė Nerija Putinaitė, švietimo ir mokslo viceministrė, Birutė Bukauskaitė, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros direktorė, dr. Darius Biekša, UAB COWI Baltic vadovas, prof. Alfonsas Vainoras iš KMU Kardiologijos instituto, Stasys Korsakas, iš UAB Kardiosignalas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto prof. Raimondas Čiegis, dr. Andrejus Michailovas, iš UAB Ekspla, Kauno technologijos universiteto prof. Rimantas Venskutonis, dr. Saulius Grigiškis iš UAB Biocentras. Renginį moderavo Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorė Lina Domarkienė.

 

Jurgita Bieliūnienė, 2396 789





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ