2009 

EN  FR

2009-04-30 d. Siekiama supaprastinti statybos sąlygas kaimo vietovėse


            Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis sudarė  darbo grupę, kuriai pavedė iki š. m. gegužės 15 d. pateikti pasiūlymus siekiant  supaprastinti statinių kaimo vietovėse projektavimo, statybos, rekonstravimo ir pripažinimo naudoti sąlygas.

            Pirmame posėdyje  grupės vadovas Edmundas  Pupinis su darbo grupės nariais aptarė kokius normatyvinius teisės aktus reikėtų išnagrinėti ir pateikti pasiūlymus, kad  palengvinti  biurokratines procedūras  žmonėms, kurie bando  statyti ar rekonstruoti pastatus kaimo vietovėse.

            Suinteresuotiems  asmenims  siūloma įvertinti ir teikti pasiūlymus dėl Statybos techninio reglamento STR 1.01.07:2002 Nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai“ nurodytų nesudėtingų statinių ir inžinerinių statinių parametrų supaprastinimo statant nesudėtingus statinius, įrengiantdirbtinio nepratekamo paviršinio vandens telkinius,  padidinant leistiną jų plotą, o taip pat supaprastinant tvorų tvėrimo tvarką, naminių gyvūnų aptvarų,  šiltnamių ir mėšlidžių  įrengimą.

            Komiteto pirmininkas mano, kad reikia  išnagrinėti galiojančius teisės aktus ir pateikti pasiūlymus siekiant supaprastinti pastatų stogų keitimo tvarką. Nėra normalu, kai  stogo dangos keitimas to paties tipo medžiaga laikomas paprastuoju remontu ir tokiems darbams kaimo vietovėje leidimo nereikia, o pakeitus šiferinę dangą į skardos – tai laikoma rekonstrukcija ir žmogui reikia rūpintis leidimu ir surasti projektuotoją. E. Pupinio nuomone reikia svarstyti ar  prie kapitalinio remonto darbų tikslinga  priskirti tokius paprastus darbus, kaip stogo dangos pakeitimas ar sienų apšiltinimas ir apkalimas lentelėmis.

Darbo grupėje taip pat bus svarstoma kaip supaprastinti  kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo procedūras. Ūkininkams vietoj detaliųjų planų rengiami žemėvaldų planai arba Kaimo plėtros žemėtvarkos projektai, kurie laikomi specialiojo planavimo dokumentais, rengiami siekiant kompleksiškai suplanuoti žemės naudmenų sudėties pakeitimą, kitą su žemės naudojimu susijusią veiklą ir suformuoti žemės ūkio ir jai alternatyvios veiklos subjektų žemėvaldas.

Taip pat numatoma išsamiau išnagrinėti  galimybes ir pateikti  siūlymus dėl statybų  reikalingų gamybinei ir rekreacinei veiklai miško žemėje ir saugomose teritorijose.

            Problema ta, kad saugomos teritorijos yra nevienodos, tad jose taikomi ir nevienodi reikalavimai. Todėl, žmonėms sunku suvokti veiklos reglamentavimo skirtumus nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Miško savininkai susiduria su problemomis remontuodami, rekonstruodami ar statydami gyvenamuosius pastatus ir jų priklausinius kaimuose ir sodybvietėse, kurių teritorija priskirta miškų ūkio paskirties žemei. Dar didesnės problemos kyla norintiems plėtoti kaimo turizmą, kitus verslus savo valdos, nes  negalima keisti miškų ūkio paskirties žemę į kitą paskirtį . Miškų ūkio paskirties žemėje visai neleidžiama statyti jokių naujų statinių.

            Darbo grupėje bus aptariama ir „Statinių pripažinimo tinkamais naudoti tvarka“ numatyta Statybos įstatyme bei  Statybos techniniame reglamente STR 1.11.01:2002 ir renkami pasiūlymai šiai tvarkai  tobulinti.

Komiteto pirmininkas E. Pupinis  konstatavo, kadStatybų leidimo gavimo procedūros ir nustatytų   terminų nesilaikymas  netenkina žmonių, todėl žmonių pasipiktinimą keliančią tvarką privalėsime keisti.

Aukščiau nurodytomis ir kitomis su statybomis kaime susijusiomis problemomis dėl žemės paskirties keitimo, architektūrinio tvarkymo nuostatų, miško žemės keitimo į ž.ū. naudmenas ir pan. darbo grupė iš suinteresuotų asmenų laukia pasiūlymų. Visi suinteresuoti asmenys pasiūlymus gal teikti fax: (85) 239 6419, el. p. [email protected], tel. (85) 239 6766.

 

Seimo Kaimo reikalų komiteto informacija

 

 

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ