2010 

EN  FR

Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatytas Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių priemonių plano projektas ir aptarti 2010 metų studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai


Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2010 m. gruodžio 15 d. posėdyje kultūros ministras Arūnas Gelūnas pristatė Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių priemonių plano projektą. Ministras informavo, kad įvairių ministerijų ir ekspertų parengtame plano projekte yra numatytos 75 priemonės, 20 iš jų yra prioritetinės (Kultūros tarybos steigimas, regionų kultūros plėtros programa, meno kūrėjų socialinės apsaugos programa, Kino departamento steigimas ir mokestinių lengvatų sektoriui nustatymas, kūrybinių industrijų plėtros planas, bibliotekų plėtros strategija, valstybinė kultūros paveldo apsaugos strategija, Lietuvos kultūros ir meno pristatymo užsienio valstybėse koncepcija ir kt.). Pabrėžta, kad rengiant kultūros politikos kaitos gairių priemones, buvo siekiama, kad jos būtų kuo tiksliau įvardijamos, realiai įgyvendinamos ir turėtų įtaką sisteminiam problemų sprendimui. Kultūros ministras A. Gelūnas taip pat akcentavo, kad apie 30 priemonių yra susijusios su iki šiol itin mažai reglamentuotomis sritimis.

 

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai akcentavo, kad gairių priemonių plane mažai dėmesio skiriama muziejų, teatrų veiklai, meniniam ugdymui ir Kultūros ministerijos bendradarbiavimui su Švietimo ir mokslo ministerija. Komiteto nariai taip pat pasiūlė pradėti svarstyti pagrindinio kultūros politikos įstatymo, kuriame būtų numatytos bendrosios Lietuvos kultūros politikos normos, idėją. Komitetas bendru sutarimu nutarė surengti apskritojo stalo diskusiją dėl gairių priemonių plano, kurioje dalyvautų ne tik Kultūros ministerijos, Komiteto atstovai, bet ir Švietimo ir mokslo ministerijos, Ūkio ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento atstovai.

 

Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių priemonių plano projektas, įvertinus Komiteto narių pastabas ir pasiūlymus, bus teikiamas derinti ministerijoms ir savivaldybių asociacijai, vėliau – teikiamas LR Vyriausybei tvirtinti.

 

Komiteto posėdyje švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pristatė 2010 metų studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus ir numatomus pokyčius 2011 metais. Viceministrė informavo Komiteto narius apie priėmimo į aukštąsias mokyklas naujoves, stojančiųjų prioritetus, krepšelių pasiskirstymą pagal krypčių grupes, jų skaičių universitetuose ir kolegijose, priimtųjų studijuoti konkursinius balus. Nerija Putinaitė pabrėžė, kad motyvacijos testas stojant į pedagogines studijas pasiteisino, nes paskatinio stojančiuosius atsakingiau vertinti ketinimus studijuoti pedagoginėse programose ir pakėlė pereinamąjį balą valstybės finansuojamose vietose. Ministerijos atstovė pabrėžė, kad šių metų priėmimas dar aiškiau atskleidė, kad kai kurioms aukštosioms mokykloms reikia peržiūrėti savo strategijas ir priimti sprendimus, kurie sustiprintų jų pozicijas. Viceministrė taip pat akcentavo, kad 2011 metais pagrindiniai priėmimo tvarkos etapai ir kriterijai liks nepakitę, o numatomos naujovės bus susijusios su išryškėjusiais nesklandumais ir iš anksto numatytais pokyčiais, t.y. bus tobulinamas mokytojų motyvacijos testas ir jo organizavimas, gerinamas LAMA BPO vykdomas stojančiųjų informavimas, koreguojami būtini stojimui dalykai pagal prieš du metus paskelbtas sąlygas, tobulinama priėmimo į menų studijas tvarka, menų „grantų“ skyrimo principai, gerinamas priėmimo į menų studijas organizavimas.

 

Komiteto nariai itin domėjosi problemomis, kilusiomis priėmimo į menų studijas procese, akcentavo meno, sporto studijų svarbą ir išskirtinumą. Komitetas bendru sutarimu nutarė organizuoti diskusiją, kurioje būtų aptartos priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovės ir problemos (ypatingą dėmesį atkreipiant į priėmimą į menų ir sporto studijas), tikslinis finansavimas ir kiti klausimai, susiję su studijų proceso organizavimu.





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ