2010 

EN  FR

2010-05-19 dienos posėdyje


Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas išklausė informaciją apie mokslo ir studijų reformos įgyvendinimą

 

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas 2010 m. gegužės 19 d. posėdyje išklausė švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus ataskaitą apie mokslo ir studijų reformos įgyvendinimą.

Ministras, apžvelgdamas pirmuosius studijų reformos metus, akcentavo valstybės remiamų paskolų sistemą, platesnį socialinių stipendijų gavėjų būrį, pakoreguotą priėmimo į aukštąsias mokyklas, tarp jų – ir į menų studijas, organizavimą, ypatingą dėmesį pedagoginėms studijoms, pertvarkomą aukštųjų mokyklų valdymą ir teisinį statusą, iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamus projektus. Ministras informavo, kad 2010 metais valstybė finansuos beveik 19 tūkst. pirmakursių studijas, t.y. apie pusę stojančiųjų galės nemokamai studijuoti universitetuose arba kolegijose. Atsižvelgiant į rinkos sąlygas, verslo vadybos ir teisės krypčių studijų valstybės finansuojamų vietų skaičius yra mažinamas. Pedagoginių programų valstybės finansuojamų vietų skaičius, atsižvelgiant į specialistų poreikio prognozes ir kad studijos būtų kokybiškesnės, taip pat yra mažinamas. Ministras, remdamasis 2009 metų statistika, informavo, kad provincijų moksleiviai turi tokias pačias galimybes įstoti į nemokamas studijas, kaip ir didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai.

Apžvelgdamas mokslo reformos rezultatus, švietimo ir mokslo ministras sakė, kad buvo optimizuotas mokslinių tyrimų institutų tinklas, sukurta mokslo slėnių valdymo ir stebėsenos sistema. Ministras akcentavo, kad Vyriausybė, remdamasi Europos Sąjungos strategija „Europa 2020“, kuria paskatas glaudesniam mokslo ir verslo bendradarbiavimui ir didina mokslinės veiklos finansavimą: šiuo metu moksliniams tyrimam yra skiriama vos 0,8 proc. BVP, 2020 metais tikimasi skirti iki 2 proc. BVP.

Apibendrindamas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius išskyrė ateities uždavinius ir iššūkius: tolesnė mokslo ir studijų pertvarkos stebėsena ir trūkumų taisymas, skaidrus ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimas, aukštųjų mokyklų savivaldos įgyvendinimas, aukščiausio lygio mokslininkų darbų finansavimas ir mokslo ir verslo bendradarbiavimo didinimas.

Be to, 2010-05-19 dienos posėdyje Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas nutarė pritarti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Lietuvos kūno kultūros akademijos statutams ir teikti Seimui svarstyti Seimo nutarimų projektus. Komitetas taip pat nusprendė siūlyti Seimui pritarti nutarimo dėl Vytauto Didžiojo universiteto statuto patvirtinimo projektui.

 

 





© Seimo kanceliarija
Į PRADŽIĄ