Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Seime posėdžiaus Baltijos Asamblėjos Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komitetas

2015 m. sausio 28 d. SiųstiSpausdinti

2015 sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Sausio 30 d., penktadienį, Seime vyks pirmasis renginys – Baltijos Asamblėjos Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto posėdis. Komitetas posėdžiaus Konstitucijos salėje (I rūmai), pradžia – 9 val.

Susitikime, kurį sudarys skirtingoms temoms skirtos trys dalys, Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai išklausys Baltijos valstybių vyriausybių ataskaitas, kaip įgyvendinami bendri transporto ir infrastruktūros, energetikos, ekonominio bendradarbiavimo projektai.   

Daug dėmesio bus skirta „Rail Baltica“ regioniniam projektui, jo įgyvendinimo problemoms. Bus kalbama apie Baltijos valstybių uostus, Baltijos ir Šiaurės šalių jūros transporto koridorių. Baltijos ir Šiaurės šalių tolesnio bendradarbiavimo energetikos srityje klausimus numatoma aptarti įtemptos geopolitinės padėties kontekste. Politikai taip pat aptars Baltijos valstybių ekonominio bendradarbiavimo ir  ekonomikos augimo skatinimo aktualijas.

 

Išsamią renginio programą galima rasti čia.

                    

Baltijos Asamblėjos Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto posėdis bus tiesiogiai transliuojamas pagrindinėje Seimo svetainėje ir specialiame interneto puslapyje, taip pat – TV programa „Seimas – tiesiogiai“.

 

Sausio 30-ąją, prieš prasidedant renginiams Seime, Baltijos Asamblėjos prezidentė, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkė Giedrė Purvaneckienė LRT TV laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pristatys Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjoje tikslus ir uždavinius. Tiesioginis eteris – 7.10 val.     

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis – „Už augantį ir vieningą Baltijos regioną“. Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos Sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje (http://baltasam.org/en/).

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024