Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Jungtiniame Baltijos Asamblėjos komitetų posėdyje – dėmesys turizmo klausimams

2015 m. gegužės 18 d. SiųstiSpausdinti

Gegužės 21–22 dienomis Jurbarke Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje (BA) rengia jungtinį BA Ekonomikos, energetikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir kultūros bei Socialinės gerovės komitetų posėdį „Baltijos valstybių turizmo regiono kūrimas – investicija į rytdieną“. Posėdis vyks viešbučio „Best Baltic Panemunės pilis“ Didžiojoje konferencijų salėje. Pradžia – 9 val.

BA Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto pirmininkas Bronius Pauža sako, kad posėdyje pagrindinis dėmesys bus skirtas ilgalaikei Baltijos valstybių turizmo strategijai aptarti. Politiko nuomone, tarptautinis bendradarbiavimas turizmo srityje yra labai svarbus visoms Baltijos jūros regiono šalims ir ypač – Lietuvai, Latvijai ir Estijai: „Bendras mūsų regiono turizmas itin svarbus ne tik visam regionui, bet ir kiekvienai valstybei atskirai. Esu įsitikinęs, kad turizmo pramonė yra vienas tų sektorių, kuriame mūsų valstybėms reikia aktyvios politikos ir bendradarbiavimo, nes būtent turizmas skatina šalių ekonomikos plėtrą ir padeda kurti naujas darbo vietas. Be abejo, kiekviena šalis stengiasi ir ateityje stengsis pritraukti kuo daugiau turistų, tačiau tai daryti mums sektųsi dar geriau, jeigu kartu kurtume bendrus turizmo produktus. Pasaulyje Baltijos valstybės vis dar suvokiamos kaip viena erdvė“, – pabrėžia B. Pauža.

Renginyje dalyvaus Seimo delegacijos BA nariai Artūras Skardžius, Linas Balsys, B. Pauža, Valerijus Simulikas, Irena Šiaulienė ir Jolita Vaickienė. Į posėdį taip pat atvyksta Baltijos valstybių parlamentų nariai, turizmo ekspertai, Lietuvos Ūkio ministerijos specialistai, svečiai iš Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžiano ir Moldovos Parlamentinės Asamblėjos.

Išsamią renginio programą ir dalyvių sąrašą galima rasti specialiame interneto puslapyje (BA2015.lrs.lt), renginiui skirtoje skiltyje.

 

 2015 sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis – „Už augantį ir vieningą Baltijos regioną“. Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos Sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje (http://baltasam.org/en/).

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.

 

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])

 

Daugiau informacijos:

Renata Godfrey, Tarptautinių ryšių departamentas, Tarptautinių organizacijų skyrius

(tel. (8 5) 239 6224, el. p. [email protected])

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024