Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Parlamentarų krepšinio turnyre Baltijos Asamblėjos taurę iškovojo Estija

2015 m. rugsėjo 25 d. SiųstiSpausdinti

Palangoje vykusiame 10-ame tradiciniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų narių krepšinio turnyre  Baltijos Asamblėjos taurei laimėti dalyvavo Seimo komanda, kurią sudarė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas (komandos kapitonas), Seimo nariai Petras Čimbaras, Andrius Mazuronis, Antanas Nesteckis, Domas Petrulis, Valerijus Simulikas, Gintaras Tamošiūnas, Darius Ulickas ir Seimo kanceliarijos darbuotojas Darius Zabotka.  

 

 

 

Seimo komanda rezultatu 37:23 nugalėjo Latvijos Saeimos atstovus, bet 43:33 pralaimėjo Estijos parlamentarams.

Abi komandas nugalėjo ir turnyro čempionais tapo Estijos Rygikogo nariai, pereinamąją BA taurę iškovoję devintą kartą iš eilės.

 

 

 

 

Varžybų rezultatai:

Estija ir Latvija  39:31

Lietuva–Latvija 37:23

Estija–Lietuva: 43:33

Rungtynės, kaip numato nuostatai, vyko du kėlinius po 10 minučių.

 

Pirmasis krepšinio turnyras BA taurei laimėti surengtas 2006 m. Rygoje. Lietuvoje vyko 2-asis ir 7-asis turnyrai – 2007 m. Šiauliuose ir 2012 m. Druskininkuose. Pirmąjį turnyrą laimėjo ir taurę iškovojo Lietuvos Seimo komanda. Nuo 2007 m. BA taurė priklauso Estijos Rygikogui.

Krepšinio turnyrai vyksta pagal specialius nuostatus. Iš nuostatų: „Krepšinio turnyre dalyvauja 12 žaidėjų (moterų ir vyrų), treneriai ir lydintieji asmenys – iš viso ne daugiau kaip 15 žmonių. Komandas sudaro parlamentų nariai ir ministrai. Šalių susitarimu prieš dvi savaites iki krepšinio turnyro pradžios komandos kapitonas praneša kitom dviem komandom apie žaidėją, kuris yra ne parlamento narys, o parlamento kanceliarijos darbuotojas (ne daugiau kaip vienas toks asmuo).

Baltijos Asamblėja pateikia pirmąją pereinamąją taurę. Laimėjusios komandos pavadinimas ir pergalės metai išgraviruojami ant taurės. Jeigu ta pati komanda laimi taurę trejus metus iš eilės arba penkis kartus per ne iš eilės einančius metus, pereinamoji taurė tampa komandos nuosavybe. Jeigu taurė tampa vienos iš komandų nuosavybe, Baltijos Asamblėja pateikia naują pereinamąją taurę.“ 

 

Daugiau informacijos – Seimo interneto svetainėje, Baltijos Asamblėjos puslapyje.

Daugiau nuotraukų: https://www.flickr.com/photos/97441645@N08.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (autorė Olga Posaškova).

 

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, mob. 8 699 04 243, el. p. [email protected])

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024