Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Valdovų rūmuose įteiktos 2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos premijos

2015 m. lapkričio 20 d. SiųstiSpausdinti

2015 m. lapkričio 20 d. pranešimas VIR

 

Vakar Valdovų rūmuose įvyko iškilminga 2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos premijų įteikimo ceremonija.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

„Baltijos Asamblėjos apdovanojimai labai padeda atsiskleisti Baltijos tautų kultūrinei tapatybei, puoselėti tautinį paveldą ir dalintis kultūrinėmis vertybėmis tarp Baltijos valstybių. Mūsų regiono augimas ateityje priklauso nuo šviesiausių Baltijos žmonių protų, jų įgūdžių, našumo, sukurtų inovacijų,“ – apdovanojimų metu sakė Baltijos Asamblėjos Prezidentės Giedrė Purvaneckienė.

2015 m. spalio 6 d.  Baltijos Asamblėjos komisija (žiuri) nusprendė 2015 m. meno premiją skirti dirigentui Modestui Pitrėnui už jo pastangas stiprinant Baltijos valstybių kultūrinius ryšius, diriguojant daugybę spektaklių bei koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

 

Seimo kanceliarjos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

„Profesinis išmanymas ir kūrybinė intuicija – tai dvi dedamosios, vienijančios mus, šios premijos laureatus. Be žinių ir įkvėpimo nebūtų matomas nė vieno iš mūsų išskirtinumas, užmojis, aistra. Todėl mano pirmoji ir svarbiausia padėka – mūsų mokslo ir meno institucijoms, pasėjusioms troškimus. Taip pat ir kraštui, atvėrusiam galimybę įgyvendinti tuos troškimus“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė M. Pitrėnas.

Literatūros premija skirta rašytojui Mariui Berziniui (Māris Bērziņš), Latvija, už romaną „Švino skonis“ (2015).

2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos mokslo premija skirta Klaritai-Evai Petai (Clarita-Eva Pettai) ir Velo Petai (Vello Pettai), Estija, už lyginamųjų tyrimų monografiją „Teisingumas Baltijos valstybėse pereinamuoju laikotarpiu ir retrospektyvoje“.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

Iš Baltijos Asamblėjos apdovanojimų už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus nuostatų: Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse.

Apdovanojimai – statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos Prezidento ir viceprezidentų, ir piniginė premija – įteikiami specialios apdovanojimo ceremonijos metu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5000 eurų kiekvienam apdovanojimui. Apdovanojimų nominali vertė kiekvienais metais nustatoma atsižvelgiant į skirtas iš biudžeto lėšas. Laureato piniginis apdovanojimas neapmokestinamas.

 

Daugiau informacijos (anglų k.) galima rasti čia.

 

Saulė Eglė Trembo

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius

Tel. (8 5) 239 6203, el. p. [email protected]

 

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024