Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

21-osios Baltijos Taryba pabrėžė bendrų veiksmų svarbą

2015 m. lapkričio 20 d. SiųstiSpausdinti

2015 m. lapkričio 20 d. pranešimas VIR

 

Šiandien, lapkričio 20 d., Seime posėdžiavusi 21-oji Baltijos Taryba aptarė kylančias saugumo, migracijos problemas, pagrindinius energetikos ir transporto plėtros klausimus, būtinybę ir toliau plėsti trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimą.

Posėdį pradėjusi Baltijos Asamblėjos Prezidentė Giedrė Purvancekienė pažymėjo, kad Baltijos Ministrų Taryba 85–90 procentų įgyvendino Baltijos Asamblėjos rekomendacijas, tačiau galima būtų pasiekti dar daugiau.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Barysaitė) nuotr.

 

„Yra sričių, kur bendradarbiaujame labai aktyviai, pavyzdžiui, gynybos ir saugumo srityje. Daugelyje sričių – mokslinių tyrimų ir švietimo, ekonomikos, socialinių reikalų – tarpusavio konkurencija nurungia bendradarbiavimą. Tik glaudžiai derindami Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos veiklą ir aktyviai kurdami tinklus paskatinsime gerovės ir ekonomikos augimą mūsų regione. Tik bendromis pastangomis mes būsime girdimi pasaulyje“, – sakė G. Purvaneckienė.

Renginyje kalbėjo Baltijos Ministrų Tarybos Bendradarbiavimo tarybos pirmininkas, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius (Edgars Rinkēvičs), Estijos Respublikos užsienio reikalų ministrė Marina Kaljurand.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Olga Posaškova) nuotr.

 

Ataskaitą apie vyriausybių bendradarbiavimą Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu pristatęs Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pabrėžė saugumo svarbą, neužmirštant pradėtų darbų tęstinumo Rytų partnerystės, Europos Sąjungos bendrų darbų, transporto ir energetikos infrastruktūros plėtros klausimais.

„Mūsų saugumas nėra duotybė, turime tai užtikrinti kuo aktyviau, reguliariai apie tai diskutuoti ir labai konkrečiai derinti savo pastangas ir planus. Lietuva taip pat sparčiai didina gynybos finansavimą, atkurta šauktinių kariuomenė, sukurtos greitojo reagavimo pajėgos, atnaujinama karinė technika, stiprinama kibernetinė gynyba, teikiama parama sąjungininkų pajėgoms, kurios yra Lietuvoje. Mums ypač svarbu užtikrinti ir spręsti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą šioje srityje. Vykdome ir vykdysime bendrą grėsmių vertinimą, operacijų planų koordinavimą, kritinių pajėgų vystymą ir kitus pajėgumus“, – sakė L. Linkevičius.

Latvijos užsienio reikalų ministras, pristatydamas Latvijos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai prioritetus ir programą, išskyrė šiuos klausimus: saugumo regione stiprinimas, strateginės komunikacijos skatinimas ir transporto ir energijos infrastruktūros plėtra.

„Planavimas ir išorės sienų stiprinimas yra be galo svarbus. Kalbant apie antrąjį prioritetą – labai svarbu užtikrinti aukštos kokybės ir nešališką informacijos sklaidą regione, kas skatintų demokratines vertybes. Dėl trečiojo prioriteto – Rail Baltica projektas yra be galo svarbus, tačiau nepamirškime ir energetikos sektoriaus stiprinimo regione“, – vardijo Latvijos užsienio reikalų ministras.

Estijos užsienio reikalų ministrė, pristačiusi Baltijos Tarybos dalyviams Estijos nuomonę dėl Baltijos valstybių bendradarbiavimo plėtros, džiaugėsi esama padėtimi – puikiu ministrų bendradarbiavimu, bendrų klausimų aptarimu, bendros nuomonės radimu ir parama vieni kitiems.

 

Saulė Eglė Trembo

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius

Tel. (8 5) 239 6203, el. p. [email protected]

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024