Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: „Naujos grėsmės neturi nukreipti dėmesio nuo pagrindinio Baltijos valstybių siekio“

2015 m. lapkričio 20 d. SiųstiSpausdinti

Lietuvai baigiant pirmininkavimą Baltijos Asamblėjai (BA) Seime įvyko trijų Baltijos valstybių parlamentų vadovų spaudos konferencija.

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininkas Eikis Nestoras (Eiki Nestor) ir Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė (Ināra Mūrniece) ne tik aptarė svarbius energetinius ir ekonominius projektus, bet ir kalbėjo apie naujai iškylančius iššūkius Baltijos valstybėms. „Kylanti terorizmo grėsmė tampa didžiuliu iššūkiu Europai ir visam pasauliui. Visos Baltijos valstybės į šį iššūkį žvelgia labai rimtai. Tačiau neturime pamiršti, kad naujai atsirandančios grėsmės neturi nukreipti dėmesio nuo pagrindinio trijų Baltijos valstybių siekio, dėl kurio visi kartu kryptingai dirbome ne vienerius metus. Tai – Rytų partnerystės programa. Visų trijų pirmininkų nuomone, mūsų pareiga išlaikyti šią kryptį ir neleisti net ir patiems sudėtingiausiems įvykiams užgožti šios iniciatyvos. Neturime moralinės teisės palikti žmonių, kurie kovojo už demokratinį kelią, už kelią į Europos šeimą, vienų šioje sudėtingoje situacijoje. Artimiausiu metu Šiaurės ir Baltijos valstybių vadovai ketina vykti į Ukrainą susitikti su Aukščiausiosios Rados ir kitais pareigūnais“, – sakė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

 

 

 Taip pat parlamentų pirmininkai aptarė Baltijos valstybių energetinio bendradarbiavimo perspektyvas. „Šiek tiek pažvelgėme į ateitį, kas bus, kai įvykdysime dabartinius bendrus projektus ir bus sinchronizuoti tinklai. Buvo pristatytos mūsų suskystintų gamtinių dujų terminalo galimybės. Taip pat jau ne paslaptis, kad yra didelė tikimybė, jog artimiausiu metu naftą galėsime gauti iš Jungtinių Amerikos Valstijų“, – sakė parlamento vadovė.

 

 Latvijos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė teigė, kad energetinio saugumo klausimai bus prioritetiniai ir Latvijai perėmus pirmininkavimą Baltijos Asamblėjai: „Mes turime bendradarbiauti ir stiprinti bendradarbiavimą karinėje srityje, taip pat stiprinti išorines Europos Sąjungos sienas. Tai yra viena iš užduočių, kurių įgyvendinimą turime paspartinti. Baltijos šalys turi skatinti naujas iniciatyvas, įvairius projektus, tokius kaip „Rail Baltica“, nes tokie projektai atneštų naudos visoms Baltijos valstybėms. Be abejo, energetikos klausimas yra vienas svarbiausių mūsų darbotvarkėje.“

Estijos Rygikogo Pirmininkas Eikis Nestoras paklaustas, ar šalis po įvykių Prancūzijoje keičia požiūrį pabėgėlių klausimu, pastebėjo, jog kritiškai ir netolerantiškai mąstančių liko tiek pat, tačiau, jo manymu, Estija tikrai nesunkiai gali priimti 500 pabėgėlių. Be to, Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad „po teroro aktų Paryžiuje visuomenė galbūt net geriau supranta, kodėl žmonės bėga iš tokių šalių kaip Sirija – jie bėga būtent dėl šių teroristų atakų grėsmės, norėdami išgelbėti savo gyvybes, todėl bėga į Europą“.

 

Lapkričio 19–20 dienomis Vilniuje vyksta 34-oji Baltijos Asamblėjos (BA) sesija ir 21-oji Baltijos Taryba. BA sesiją kartą metuose rengia pirmininkaujanti šalis. Lietuva pirmininkavimą baigs ir perduos Latvijai 2015 m. gruodžio 31 d.

 

 

Justė Radzevičiūtė-Laugalienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius, (tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected])

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024