Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Spaudos konferencijoje pristatytas 21-osios Baltijos Tarybos pareiškimas

2015 m. lapkričio 20 d. SiųstiSpausdinti

„Veiklos pradžioje Baltijos Asamblėja daugiau kėlė politinius tikslus – kova dėl nepriklausomybės įtvirtinimo, stojimas į NATO ir Europos Sąjungą. Vėliau, pasiekus šiuos tikslus, kelti daugiau praktiniai, ekonominiai klausimai, leidžiantys daugiau pasiekti, sutelkiant trijų Baltijos šalių pastangas“, – sako Baltijos Asamblėjos (BA) prezidentė, Seimo delegacijos BA pirmininkė Giedrė Purvaneckienė.

Ji šiandien Seime surengė spaudos konferenciją, kurioje kartu su BA viceprezidentu Janiu Vucanu (Jānis Vucāns), BA Prezidiumo nariu Adu Mustu (Aadu Must) ir Lietuvos, Latvijos, Estijos užsienio reikalų ministrais Linu Linkevičiumi, Edgaru Rinkevičiumi (Edgars Rinkēvičs), Marina Kaljurand pristatė šiandien pasirašytą Bendrą 21-osios Baltijos Tarybos pareiškimą. Be pareiškime apibrėžtų 6 tolesnio šalių bendradarbiavimo sričių, Baltijos Taryba 2016 metams nustatė 3 prioritetinius bendradarbiavimo tikslus: regiono saugumo stiprinimas, strateginės komunikacijos skatinimas, transporto ir energetikos infrastruktūros plėtra.

BA prezidentė G. Purvaneckienė pasidžiaugė, kad yra sėkmingai įgyvendinamos ankstesnių BA sesijų rezoliucijos, kad yra įgyvendinamas bendras šalių turizmo galimybių skatinimo procesas, mokslo srityje yra sukurta bendra duomenų bazė, keičiamasi ištekliais medicininėje srityje (pvz., donorų organais). Tačiau, anot jos, dar galima stiprinti bendradarbiavimą sveikatos apsaugos srityje, t. y. šalys, galėtų daryti bendrus vaistų, medikamentų ir medicininės aparatūros pirkimus.

Spaudos konferencijoje, atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, susijusias su terorizmo grėsmėmis, neišvengta ir klausimo dėl Šengeno erdvės galimos griūties. Visi spaudos konferencijoje dalyvavę užsienio reikalų ministrai išreiškė poziciją, kad šiandieninė situacija – tai iššūkis Šengeno erdvei, kad išorinių sienų apsauga turėtų būti žymiai efektyvesnė ir kad Baltijos valstybės laikysis Šengeno erdvės išsaugojimo pozicijos.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Barysaitė) nuotr.

 

Spaudos konferencijos garso įrašą galite rasti čia.

BA sesija tęsia darbą ir joje nagrinėja bendrus transporto ir infrastruktūros projektus, Baltijos valstybių bendradarbiavimo klausimus kibernetinio saugumo, vaistų ir medicinos prietaisų pirkimo ir skolinimo srityse.

Baltijos Asamblėjos sesija tiesiogiai transliuojama interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti specialiame interneto puslapyje (BA2015.lrs.lt), renginiui skirtoje skiltyje.

BA sesiją kartą metuose rengia pirmininkaujanti šalis. Lietuva pirmininkavimą baigs ir perduos Latvijai 2015 m. gruodžio 31 d.

 

Asta Markevičienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024