Vizitai, susitikimai 

Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Kašėta dalyvauja Pasaulinėje Parlamentų pirmininkų konferencijoje


2010 m. liepos 21 d. pranešimas VIR

 

Liepos 19–21 dienomis Seimo Pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta dalyvauja Trečiojoje Pasaulinėje parlamentų pirmininkų konferencijoje, vykstančioje Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje.

 

Apie 150 pasaulio valstybių parlamentų vadovų atvyko į Ženevą dalyvauti Konferencijos diskusijose ir apsikeisti nuomonėmis apie parlamentų vaidmenį tarptautinėje arenoje po ekonominės krizės, būtinybę stiprinti ir skleisti demokratiją, žmogaus teises bei kitas visuotines vertybes, Tūkstantmečio tikslų įgyvendinimą, Parlamentų bendradarbiavimą su Jungtinėmis Tautomis.  Konferenciją atidarė Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius Ban Kimoonas ir Tarpparlamentinės Sąjungos Prezidentas, Namibijos Parlamento pirmininkas  Theo Ben Gurirabas.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Kašėta perskaitė pranešimą, kuriame akcentavo parlamentų dalyvavimo tarptautiniuose reikaluose svarbą, būtinybę įgyvendinti Tūkstantmečio tikslus, pristatė Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų Bendrijai.

 

 

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas pabrėžė, kad parlamentų vaidmuo tiek vystant regioninį ir tarptautinį bendradarbiavimą, tiek vykdant vyriausybinę kontrolę yra labai svarbus. ,,Parlamentai turėtų sutelkti politinę valią ir skatinti vyriausybes tvirtai laikytis pagrindinių demokratijos principų, vertybių ir normų“, – sakė jis.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos vertybines nuostatas, Seimo Pirmininko pavaduotojas pabrėžė, kad Lietuvos užsienio politika grindžiama pagarba laisvei, demokratijai, žmogaus teisėms ir teisingumui. ,,Saugumas  ir stabilumas geriausiai gali būti užtikrintas per demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir laisvėms bei laisvosios rinkos principus“, – pažymėjo A. Kašėta.

 

Vis dėlto Seimo atstovas išreiškė susirūpinimą tuo, kad ,,šiandieniniame pasaulyje matome vis daugiau „demokratijos recesijos“ požymių – demokratinių šalių balsas silpnėja, o autoritarinės šalys vis garsiau kalba apie savo politinio, ekonominio ir socialinio modelio privalumus“. Labai svarbu, kad parlamentai ir vyriausybės užtikrintų, jog globalios krizės padariniai netaptų didele grėsme demokratijai ir neskatintų visuomenės radikalėjimo silpnose, ir netgi ilgalaikėse demokratijose.

 

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai, A. Kašėta pasidžiaugė, kad 2010 m. kovo mėn. Vilniuje įvykus steigiamajam Demokratijų bendrijos Parlamentinio Forumo susitikimui, šalia iki šiol egzistavusio vyriausybių ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimo, Demokratijų bendrijoje atsirado ir parlamentarų bendradarbiavimo matmuo. ,,Nors tik neseniai įkurtas, Parlamentinis Forumas jau ėmėsi aktyvios veiklos, kad parlamentarų balsas būtų garsiai girdimas ir raginantis vyriausybes imtis aktyvesnių priemonių atsižvelgiant į sudėtingėjančią demokratijos situaciją atskirose pasaulio valstybėse“, – pabrėžė Seimo Pirmininko pavaduotojas. 

Baigdamas kalbą, A. Kašėta išreiškė tikėjimą, kad ir toliau bus vystomas tarptautinis bendradarbiavimas siekiant padėti tiek demokratijos keliu žengiančioms šalims, tiek demokratijos siekiančioms grupėms autoritarinių režimų šalyse, o kiekvienas parlamentaras ir toliau stiprins savo šalies nacionalinio parlamento kaip centrinės demokratijos institucijos vaidmenį.


Naujausi pakeitimai - 2010-07-22
Lina Žilytė


© Seimo kanceliarija

https://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_d=101137&p_k=1&p_r=4399