Pranešimai žiniasklaidai 

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pradėjo svarstyti Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo projektą


 

          Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (toliau – Komitetas) 2013 lapkričio 13 dienos posėdyje svarstė Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo preambulės ir 5 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą (toliau – Įstatymo projektas).

          Seimo narys Valentinas Stundys informavo, kad įstatymo projektą parengti paskatino siekis užtikrinti istorinės atminties, apimančios tremties ir rezistencijos laikotarpį, sklaidą, išsaugoti laisvės kovotojų atminimą, įamžinant ir išsaugojant su jų veikla susijusias vietas.

2012 m. vasario 17 d. Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė išnagrinėjo tremties ir rezistencijos muziejinių objektų ir atkurtų laisvės gynėjų slėptuvių veiklos klausimus. Darbo grupė išskyrė svarbiausias problemas: aiškaus teisės aktuose suformuoto valstybės požiūrio nebuvimą, nepakankamą valstybės finansavimą, tai, kad dalis Lietuvoje veikiančių tremties ir rezistencijos muziejų neturi juridinio statuso, buvusių ar atkurtų laisvės gynėjų slėptuvių prasta būklę.

,,Tremties ir rezistencijos muziejinių objektų veikla nėra koordinuojama – nėra konkrečios valstybės institucijos, kuriai būtų priskirta koordinuoti, remti tremties ir rezistencijos muziejų veiklą“, - kalbėjo V. Stundys.

Pateikto Įstatymo projekto tikslas – užtikrinti istorinės atminties sklaidą, išsaugoti laisvės kovotojų atminimą, numatyti, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras taptų tremties ir rezistencijos muziejų veiklą koordinuojančia institucija.

Komitetas bendru sutarimu nutarė siūlyti pagrindiniam komitetui pritarti Įstatymo projektui,  atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Komiteto siūlymus.

 


Naujausi pakeitimai - 2013-11-13
Agnė Slančiauskaitė




© Seimo kanceliarija

https://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_d=141894&p_k=1&p_r=8908