Kita informacija 

Komitetas rengia klausymus dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto XIIP-1468


 

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas 2014 m. kovo 24 d., 15.00 – 17.00 val. Seimo Lietuvos Tarybos salėje (I Seimo rūmai) rengia klausymus dėl Visuomenės informavimo įstatymo Nr. I-1418 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo  projekto XIIP-1468.

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 27 ir 28 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto (toliau – Projektas) rengimą paskatino siekis iš esmės reformuoti VšĮ Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą (toliau – Fondas). Siekį pertvarkyti Fondą sąlygojo būtinybė numatyti efektyvesnius bei skaidresnius jo veiklos principus. Pažymėtina, kad nuo 2010 m. kultūros žurnalų redaktoriai, kritikai, žurnalistai, valstybinių institucijų bei Fondo atstovai reiškė nepasitenkinimą valstybės parama kultūrinei žiniasklaidai, neefektyviu šios paramos paskirstymu bei panaudojimu. Aptardami Fondo, kaip valstybės paramos viešosios informacijos rengėjų šviečiamiesiems bei kultūriniams projektams teikėjo, veiklą sektoriaus atstovai bei kiti suinteresuoti asmenys pabrėžė objektyvumo, viešumo bei skaidrumo trūkumą Fondo veikloje. Nagrinėjant Fondo veiklą, taip pat buvo atkreiptas dėmesys į galiojančiame Visuomenės informavimo įstatyme numatytas netinkamas valstybės paramos paskirstymo programas, dėl kurių dažnai kyla sunkumų teikiamus projektus priskirti konkrečiai programai. Siekiant Fondo veiklos skaidrumo, projekte siūloma taikyti kompetencijų išskaidymo principą t.y. atskirti Fondo administracinį valdymą nuo projektų ekspertinio vertinimo bei pavesti šį vertinimą atlikti ekspertų grupėms bei Ekspertų tarybai. Siekiant Fondo veiklos skaidrumo, Projekte papildomai siūloma Fondo veikloje taikyti įpareigojimą pateikti nešališkumo deklaracijas bei konfidencialumo pasižadėjimus, taip pat numatyti įpareigojimą Fondo veikloje taikyti Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.                    

Svarbu pažymėti, kad Valstybės kontrolė 2012 m. atliko valstybinį auditą dėl Seimui atskaitingų institucijų, veikiančių kultūros srityje, veiklos. Valstybės kontrolė nustatė daug Fondo veiklos administravimo problemų, bet svarbiausia yra tai, kad Valstybės kontrolė atkreipia dėmesį į tai, jog Fondas administruoja ne nuosavas (dalininkų), o valstybės biudžeto lėšas, todėl jo kontrolė turėtų būti tinkamai užtikrinama suteikiant įstaigai atitinkamą statusą, įgalinantį efektyvią kontrolę.

2013 m. gruodį Komitetas gavo  Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadą, kurioje daugiausia kritikos išsakyta visai projektų ekspertavimo tvarkai. Taip pat nurodyta, kad dabartinė valstybės skiriamų asignavimų paskirstymo tvarka programoms neskatina konkurencijos, o atskirais atvejais gali sudaryti sąlygas piktnaudžiavimui.

 

Dalyvauti klausymuose ir teikti pastabas bei pasiūlymus kviečiami visi suinteresuoti asmenys, prašome kreiptis žemiau nurodytu telefonu arba el. paštu:

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro padėjėja

Agnė Slančiauskaitė, tel. (8 5) 2 39 6879, el. p. [email protected]

 


Naujausi pakeitimai - 2014-03-18
Agnė Slančiauskaitė




© Seimo kanceliarija

https://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_d=145538&p_k=1&p_r=8912