Informacija apie posėdžius 

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje – svarbūs jaunimo ir sporto srities klausimai


 

2014 m. spalio 23 d. pranešimas VIR­­­­­­

 

 

Spalio 22 d. vykusiame Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje buvo svarstomas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo IX-1007 2 straipsnio papildymo įstatymo projektas Nr. XIIP-2306. Projektu siekiama įgyvendinti sveikos gyvensenos tikslus, sudarant palankias sąlygas gyventojams gauti sporto paslaugas arčiau savo gyvenamosios vietos. Įstatymo projekto iniciatoriai siūlo nustatyti teisę fiziniams asmenims vykdyti individualią veiklą, teikiant sporto paslaugas. Kūno kultūros ir sporto departamento atstovų teigimu, dabar galiojantys įstatymai leidžia verstis tokia individualia veikla, todėl pritardami Seimo Teisės departamento nuomonei, departamento atstovai teigė, kad ši pataisa yra perteklinė. Iš pirmo žvilgsnio siūlomi pakeitimai pagerintų sporto prieinamumą bei masiškumą, tačiau komisija pritarė nuomonėms, kad turi būti įvertintos sanitarinės sąlygos, saugumo ir asmenų, teikiančių sporto paslaugas, kvalifikacijos klausimai, medicinos personalo būtinumas. Be to lieka neaišku, kodėl iniciatoriai siūlo nustatyti, kad sporto paslaugomis fizinio asmens teikiamos paslaugos būtų laikomos tik tuo atveju, jei jos būtų teikiamos uždarose patalpose.

Komisija, atsižvelgusi į visų suinteresuotų institucijų ir organizacijų pastabas bei pasiūlymus, bendru komisijos narių sutarimu pasiūlė šį projektą grąžinti iniciatoriams tobulinti.

 

Posėdyje taip pat aptartas rentų skyrimo buvusiems sportininkams klausimas bei nutarta inicijuoti Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimą, numatantį, kad teisę gauti rentą galėtų įgyti ir tie olimpinių sporto šakų neolimpinių rungčių sportininkai, kurių propaguojamose sporto šakose pasaulio rekordai nėra fiksuojami.

Iškilus klausimui, ar tokias išmokas nereiktų mokėti ir čempionus išugdžiusiems treneriams, komisija paprašė Kūno kultūros ir sporto departamento suorganizuoti atskirą pasitarimą šiuo klausimu.

 

Posėdžio metu komisija išklausė Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos atstovus apie problemas, su kuriomis susiduria klausos sutrikimų turintis jaunimas. Asociacijos atstovų teigimu, klausos sutrikimų turintys studentai susiduria su įvairiais sunkumais šalies aukštosiose mokyklose dėl lietuvių gestų kalbos vertėjų ir konspektuojančių asmenų trūkumo. Taip pat tokių sutrikimų turintiems jauniems žmonėms trūksta informacijos apie studijas aukštosiose mokyklose, dėl to asociacija siūlo didinti socialinį darbą dirbančių asmenų kurčiųjų reabilitacijos centruose ir kurčiųjų jaunimo organizacijose skaičių, kas padėtų išspręsti ir socialinės integracijos skatinimo stoką. Komisijos nuomone, įvardintoms problemoms spręsti būtinas visų atsakingų institucijų dėmesys, todėl nutarta kreiptis į Vyriausybę su prašymu imtis priemonių siekiant įgyvendinti asociacijos siūlomus problemų sprendimo būdus.

 

Posėdžio pabaigoje komisijos nariams buvo pristatytas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) užsakymu atliktas tyrimas apie jaunimo nevyriausybinių organizacijų kuriamą socialinę vertę. Šio tyrimo tikslas buvo išanalizuoti jaunimo NVO indėlį į Lietuvos socialinę gerovę, išsiaiškinti, kuo NVO sektorius gali būti naudingas formuojant viešąją politiką. LiJOT atstovų teigimu, valstybės sektorius pavėluotai reaguoja į kylančias problemas. Šiuo metu prioritetas skiriamas taip vadinamiems NEET’sams, niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui ir kone visos valstybės lėšos skiriamos šiai problemai spręsti, pamirštant kitas sritis.

 

Komisijų biuro patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6739, el. p. [email protected]


Naujausi pakeitimai - 2014-10-23
Jurgita Petniūnaitė


2012 m.
2013 m.


© Seimo kanceliarija

https://www.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_d=151851&p_k=1&p_r=9115