Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Išjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Jaunimo ir sporto reikalų komisija aptarė tarptautinių jaunimo programų rezultatus ir ateities perspektyvas

2021 m. lapkričio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 10 d. posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija aptarė tarptautinių programų jaunimo srityje įgyvendinimo 2014–2020 m. rezultatus. Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Jonas Laniauskas pristatė informaciją apie Europos Sąjungos programų jaunimui „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ pasiekimus, taip pat bendradarbiavime su Rytų partnerystės regionu įgyvendintus projektus.

J. Laniausko teigimu, įgyvendinant „Erasmus+“ jaunimo programą, per septynerius metus iš viso Lietuvoje panaudota 22 mln. eurų, finansuotas 761 projektas. Didžiausią projektų dalį sudarė jaunimo mainai (78 proc.), populiariausios vykdytų jaunimo mobilumo projektų partnerių šalys – Ispanija, Italija ir Rumunija.

„Erasmus+“ programoje dalyvavo daugiau nei 40 tūkst. dalyvių, kurie įgijo naujų žinių ir patirties tokiose srityse, kaip asmeninis tobulėjimas, atvirumas skirtingoms kultūroms ir socialinėms grupėms, domėjimasis savo aplinka, Europos Sąjungos reikalais, globaliomis problemomis.

2018 m. startavusiai „Europos solidarumo korpuso“ programai įgyvendinti Lietuvoje buvo skirta 3,6 mln. eurų, finansuoti 126 projektai, daugiausiai susiję su savanoriška veikla. Per nepilnus trejus metus programoje dalyvavo 840 jaunų žmonių.

„Apžvelgus 2020-ųjų ir kelių ankstesnių metų programų rezultatus, akivaizdu, kad pastaraisiais metais projektų veiklų vyko mažiau“, – pabrėžė J. Laniauskas. Priežastis, pasak jo, yra pandemija ir dėl jos kilę apribojimai, tačiau, kaip teigia patys projektų įgyvendintojai ir jų dalyviai,  – apribojimų laikotarpis suteikė naujų galimybių.

2020 m. baigėsi Europos Sąjungos programų jaunimui „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“ finansavimas 2014–2020 m. daugiametėje finansinėje perspektyvoje. Šiais metais prasideda naujas šių programų etapas, kuris taip pat truks septynerius metus. Programų išskirtinis dėmesys bus skiriamas tvarumo, skaitmenizacijos ir socialinės įtraukties temoms.

Pozityviai vertindamas 2014–2020 m. tarptautinių jaunimo programų pasiekimus, Jaunimo reikalų departamento direktorius kartu apgailestavo, kad programose dalyvavo ne visi Lietuvos regionai. Būsimoje perspektyvoje tikimasi pasiekti, kad programos jauniems žmonėms būtų prieinamos visuose šalies regionuose.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-11-11 10:15
       Jolanta Anskaitienė