Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Išjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimas beveik vienbalsiai pritarė Ateities komiteto rezoliucijai dėl Lietuvos skaitmeninės ateities

2021 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 7 d. Seimo posėdyje Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata pristatė  komiteto parengtą rezoliuciją ,,Dėl Lietuvos skaitmeninės ateities transformacijos ir suvereniteto“, kuriai pritarė net 121 parlamentaras, susilaikė – vos du.

Prof. R. Lopata sakė tikįs, kad skaitmeninis kelrodis taps dar vienu instrumentu Lietuvos užsienio politikos formavime, koalicijų būrime ir, kad rezoliucija, bendru sutarimu patvirtinta Ateities komitete, kurį sudaro visų Seimo frakcijų atstovai, bus priimta ir viso parlamento – taip pademonstruojant vienybę ir šalies skaitmeninės ateities tranformacijos svarbą.

Nors valstybės dėmesys skaitmeninėms technologijoms trunka jau tris dešimtmečius, o XVIII Vyriausybės programoje nemažai dėmesio skiriama informacinėms technologijoms, vis tik į skaitmenizaciją, pasak Ateities komiteto pirmininko, privalu žiūrėti plačiai, kaip į inovatyvios ateities perspektyvą. R. Lopata pastebėjo, kad skaitmeninė transformacija yra ne tik technologinė, nes ,,skaitmeninis pasaulis arba skaitmeninė Lietuva, tai yra kelias į naujas reformas, kelias į mūsų visuomenės adaptaciją prie naujų sąlygų“. Tai susiję su visuotinėmis socialinėmis ekonominėmis transformacijomis ir strateginėmis reformomis svarbiausiose valstybės gyvenimo ir valdymo srityse.

Rezoliucijoje suformuluoti konkretūs siūlymai, kaip pasitelkus skaitmenizavimo procesą modernizuoti šalį – ypatingą dėmesį skiriant skaitmeninei švietimo transformacijai, skaitmenizavimo naudą viešajam sektoriui, privačiam verslui, dalyvaujamosios demokratijos plėtros galimybėms.

Skaitmenizacija neišspręs visų problemų, tačiau gali pasitarnauti ir kaip instrumentas užsienio politikoje stiprinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, šalies „balsą“ Briuselyje, telkiant koalicijas ir kt. Svarstant skaitmenizacijos politikos klausimą, reikia galvoti ne tik nacionaliniu mastu, bet viso regiono kontekste. Tikimasi, kad Seimo parlamentinių partijų vadovai pasirašys vienijantį dokumentą – susitarimą dėl Lietuvos skaitmeninės politikos ateities. Tokia valia jau buvo pademonstruota susitariant dėl šalies švietimo politikos.

Pasak Ateities komiteto pirmininko R. Lopatos, neabejotina, kad skaitmeninė realybė ateityje bus labai didelis iššūkis. Tačiau kokia reali skaitmeninės Lietuvos perspektyva – priklauso nuo kiekvieno iš mūsų ir tai yra visos Respublikos socialinio ir ekonominio gyvenimo ir globalios egzistencijos pagrindas.

 

Skaitmeninė Lietuva yra vienas iš prioritetinių Ateities komiteto darbotvarkės klausimų.

 

Daugiau informacijos:

Raimundas Lopata

Ateities komiteto pirmininkas

El. p. raimundas.lopata@lrs.lt

 

Parengė

Miglė Kadonova

Ateities komiteto biuro patarėja

El. p. migle.kadonova@lrs.lt

Tel. (8 5) 239 6894

 

 

 

 

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-12-08 12:53
       Jolanta Anskaitienė